Öcalan'ın Cezaevi Değişikliği Söz Konusu Değil

Atalay, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Çözüm sürecinin ilerleyen aşamalarında Öcalan'ın konumu ve şartlarının değişebileceği yönünde tartışmalar var. Gündeminizde böyle bir konum değişikliği söz konusu mu? Bursa ya da Sincan cezaevleri konuşuluyor böyle bir cezaevi değişikliği var mı" sorularına karşılık Atalay, "Bugün ortalıkta öyle bir söylenti var, 'cezaevi, yeri değişecek' gibi, böyle bir şey söz konusu değil nereden çıktığını bilmiyorum doğrusu" diye konuştu.
16.10.2014

Kobani'de PYD Militanları Dışında Kimse Kalmadı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Parti Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, partilerinin Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı'nın yapıldığını hatırlattı. Atalay, toplantıda daha çok son gelişmelerin değerlendirildiğini, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yürütülen çalışmalarla ilgili Merkez Yürütme Kurulu'na bilgi sunduğunu ve toplantı sonunda bazı kararlar alındığını dile getirdi. Atalay, "Şu anda orada (Kobani) PYD militanları dışında kimse kalmamıştır. Hepsi Türkiye'ye gelmiştir" dedi.
10.10.2014

Stratejimizin Özü Özgürlükçülüktür

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, ortaöğretimde başörtüsünün serbest bırakılmasına ilişkin "Bu bir toplumsal taleptir. Esasen bizim AK Parti kurulduğu günden beri 12 yıllık hükümetimizde siyaset stratejimizin özü özgürlükçülüktür" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'deki (BM) konuşmasına ilişkin, "BM platformunda belki de bunları birilerinin daha fazla söylemesi gerekiyor. Çünkü Cumhurbaşkanımız ikiyüzlülükleri, çifte standartları hatırlatıyor" dedi.
25.09.2014

Atalay: Tampon Bölge Korunmalı

Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Polisevi'nde katıldığı Kırıkkale Güç Birliği Toplantısı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, "Tampon bölge korunmalı. Bölge uçuşa da yasak bölge. Bizim baştan beri tezimiz. Yani daha Suriyeliler Türkiye'ye gelmeye başladığı zaman biz bunu tez olarak savunduk" dedi.
25.09.2014

Tezkereler 2 Ekim'de Meclis'te görüşülecek

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, gazete ve televizyonların Ankara Temsilcileri ile bir araya geldi. Dünkü MYK toplantısında tezkere konusunun görüşüldüğünü anlatan Atalay, "Tezkere konusunda içerik veya 'bunlar ayrı ayrı mı, tek tezkere mi olsun' buna bir karar verilmedi. Ama 2 Ekim'de tezkereler TBMM'de görüşülecek. Çünkü tezkerelerin birinin tarihi 8 Ekim, diğeri 17 Ekim biliyorsunuz. Ondan sonra Kurban Bayramı araya giriyor. Dolayısıyla 2 Ekim'de iki tezkerenin de görüşülerek sürelerinin uzatılması, 'bunların içeriklerinde bir değişiklik olur mu? Birlikte mi, ayrı mı olur' bir karara bağlanmadı. Bu çalışılacak. Daha çok hükümetin çalışacağı bir konu" şeklinde konuştu.
19.09.2014

AFAD Koordinasyonunda Suriye Toplantısı

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY başkanlığında, Türkiye'de bulunan Suriyeli misafirlerle ilgili Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) yürütülen çalışmaların değerlendirildiği üst düzey bir toplantı geniş katılımlı olarak düzenlendi. Toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, Türkiye'deki Suriyelilerle ilgili önemli bir değerlendirme toplantısını üst düzeyde ve geniş bir katılımla gerçekleştireceklerini söyledi.
22.08.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, NTV Canlı Yayınında Gündeme İlişkin Sorularını Yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı Mahsum Korkmaz'ın heykelinin kaldırılmasıyla ilgili ''Böyle şeylere müsamaha edilmez. HDP kesiminin de onayladığı bir şey değil. Bugün gereken yapıldı, yapılır. Sürece provokasyondur'' dedi. Atalay, çözüm süreci kapsamında Kandil'le görüşmenin de faydalı olacağını düşündüğünü ifade etti.
19.08.2014

Atalay, AK Parti Genel Merkezine gelişinde gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gazze'den yaralıların Türkiye'ye sevkinde büyük zorluklar yaşandığını belirterek, "Hastaların oradan alınması için İsrail'in hava alanları kullanılıyor. Kontrol mekanizmaları fevkalade zor yürüyor. Dün 40 yaralıyı getirmek istemiştik ama 18'ini getirebildik. Çünkü 40'ının izni alınıp tamamlanamadı" dedi. Gazze'den yaralı sevkıyatının devam ettiğini ifade eden Atalay, ilk planda 200 yaralının Türkiye'ye getirilmesi için plan yaptıklarını söyledi.
14.08.2014

Atalay, TRT Haber'de Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Abdullah Bey tabii ki partimize gelecek. O partimize zenginlik, güç katar. Hem toplum genelinde hem partimizin, teşkilatımızın tabanında hem parti grubumuzda, hepimizin gönlünde Abdullah Bey'in bir yeri vardır. Onun gelmesinden daha tabii ne olabilir" dedi. Seçim sonuçlarındaki oy oranlarının muhalefete her şeyi gösterdiğini ifade eden Atalay, sonuçların ardından muhalefette çok büyük bir telaşın yaşandığını söyledi. Atalay, ''Çatının büyük ayağı''nı CHP, MHP ve "Paralel yapı"nın, seçim sonucuyla bozguna uğradığını dile getirdi.
11.08.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, TRT Haber'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarının vatandaşlar ve özellikle de AK Parti camiası tarafından epeyce bir tartışılması ve değerlendirilmesini istediklerini belirten Atalay, "Hemen 'başbakan kim olacak?' tartışmalarından ziyade, şu seçimin sonucu bir başarıdır, büyük bir bayramdır bizim için. İlk defa millet kendi cumhurbaşkanını seçti. Bunun bir tadını çıkartalım. Bu, müthiş bir başarıdır" dedi.
11.08.2014

Türkiye Cumhurbaşkanını Seçiyor

Atalay, partisinin il başkanlığında gazetecilere Cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarını değerlendirdi. Kırıkkale'de seçim sonuçlarının tamamlandığını ve kesin sonuçları aldıklarını belirten Atalay, adayları Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 65 civarında oy aldığını açıkladı.Atalay, Kırıkkale olarak aldıkları oydan ve arkadaşlarının performansından memnun olduklarını ifade ederek, Kırıkkalelilere teşekkür etti.
10.08.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay Hakkari'de

AK Parti Hakkari İl Başkanlığını ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti olarak Türkiye'nin her yerinde varlık gösterdiklerini, her yerde Hakkari'deki gibi bir evlerinin olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçimine çok az zaman kaldığını ve pazar akşamı bütün teşkilat binalarında kutlamaların yapılacağına inandığını bildiren Atalay, bu nedenle kalan sürenin çok iyi değerlendirilmesini, evlerin tek tek ziyaret edilerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek istenmesi gerektiğini ifade etti.
08.08.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay Van'da

Ak Parti Van İl Başkanlığı tarafından düzenlenen teşkilat toplantısına katılmak üzere Van'a gelen Beşir Atalay, Havaalanında bir süre dinlendikten sonra Van Ticaret Ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıya katıldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay burada yaptığı konuşmada "HDP adayının aldığı oy, sadece bizim oyumuzu bölmektir ve eski Türkiye temsilcilerine destektir. Demirtaş'ın aldığı oy onu seçtirmeyecektir. Şu anda 3. durumda ve seçilmesi mümkün değil. HDP'li kardeşlerimizden birinci turda oy bekliyor ve istiyorum" dedi.
07.08.2014

TOBB'dan Türkmenlere ve Gazze'ye Yardım

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) Başbakanlık Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonuyla Gazzeliler ve Irak'taki Türkmenlere gıda malzemesi yüklü 25 tır gönderilmesi dolayısıyla, TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi önünde tören düzenlendi. Atalay, törende, TOBB'un Türkiye'nin en büyük sivil toplum ve iş dünyasının çatı kuruluşu olduğunu söyledi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Duhok civarında 20 bin kişilik, sadece Türkmenlerin oluşturduğu bir kamp kuruyoruz. Bütün ihtiyaçlarını biz karşılayacağız. Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz" dedi.
06.08.2014

Atalay, A Haber'de Katıldığı Bir Programda Gündeme İlişkin Soruları Yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ''2010 referandumundan sonra organize bir paralel yapı oluşumu HSYK'ya hakim olmuş. Bunun devam edip etmeyeceği, oranın değişip değişmeyeceği konusu bu seçimde önem kazanıyor. Orada büyük bir rahatsızlık var'' dedi. Emniyette ''paralel yapı'' operasyonu kapsamında 33 kişinin gözaltına alınmasıyla ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine Atalay, bu gözaltı ların daha önce başladığını, bunun da onun bir devamı olduğunu söyledi.
05.08.2014

Atalay, Kanal 24'te Yayımlanan "Ankara Masası" Programında Gündeme İlişkin Soruları Yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi halinde AK Parti'de yaşanacak sürece ilişkin, "Bizler, hepimiz birbirimiz için feda oluruz. Dostluklar var, arkadaşlıklar var, herkesin birbirine sadakati vardır. Burada hiç kimse 'ben' ile uğraşmaz. 'Ben' yok, 'biz' var. Başka yerlerde olduğu gibi küçük siyaset oyunlarıyla falan hiç uğraşılmaz" dedi.
03.08.2014

Başbakan Yardımcısı ATALAY Kırıkkale'de

Atalay, Fabrikalar Mahallesinde bulunan pazar yerini gezerek vatandaş ve esnafla görüştü. Pazar ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Atalay, bayramda 380 Filistinli'nin hayatını kaybettiğini dünyanın da sessiz kaldığını vurgulayarak "Bir İsrail askeri kaçırıldı diye ABD'den açıklamalar geldi. Ama Filististin'lileri kimse konuşmuyor" dedi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili "Şu anda kendi oyumuzun üzerinde bir tercih var Başbakanımıza. Onun için de ilk turda kesin olarak inşallah seçileceğini bekliyoruz" dedi.
02.08.2014

Hiçbir Yardım Engellenmedi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AFAD Başkanı Fuat Oktay ile düzenlediği basın toplantısında, AFAD'ın koordinasyonu altında Irak ve Gazze'de yürütülen insani yardım faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi. Gazze'nin kendileri için kanayan yara olduğuna dikkati çeken Atalay, Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısının bin 400'ü aştığını söyledi. Başbakan Yardımcısı Atalay, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Ülkü Ocakları'nın Türkmenlere gönderdiği yardımın engellendiği ifadelerini kınayarak, "Hiçbir yardım engellenmemiştir" dedi.
01.08.2014

Beşir Atalay: Filistin En Önemli Acımız Oldu

Atalay, Kırıkkale Valiliği'nde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Filistin ve Gazze olayı bu Ramazan'da hepimizin en önemli acımız ve üzüntümüz oldu. İsrail'in uyguladığı devlet terörü. Biz daima mazlumdan yana tavır koyduk. Mazlumu ihmal edemeyiz, haksızlığı görmezden gelemeyiz. İsrail'in uyguladığı devlet terörünü lanetliyorum" dedi.
28.07.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay Kırıkkale'de

Atalay, partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Filistin ve Gazze olayının bu Ramazan da herkesin en önemli acısı ve üzüntüsü olduğunu söyledi. İsrail'in uyguladığı devlet terörünü bir defa daha buradan lanetlediğini ve uluslararası camiayı ve İsrail'e destek veren kesimleri de kınadığını belirtti.
28.07.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Kırıkkale'de

Atalay, partisinin il başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bir ilki yaşadığını, ilk defa Cumhurbaşkanı adaylarının vatandaşlara kendilerini tanıtmak için çalıştıklarını söyledi. Bugüne kadar kapalı kapıların ardından hesaplarla, pazarlıklarla TBMM'de Cumhurbaşkanı seçimi yapıldığını ve onun da genelde çok sorunlu olduğunu belirten Atalay, "En son Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü seçerken neler olduğunu biliyorsunuz. . İki partinin genel başkanları, milletvekilleri TBMM'deki seçime bile katılamamıştı. Gelme cesaretini gösterememişlerdi. Hep böyle olurdu" diye konuştu.
18.07.2014

Biz Omuz Omuza Çalışan Bir Millet İki Devletiz

Başbakan Yardımcısı Atalay, Azerbaycan Başbakan Yardımcısı ve Türkiye-Azerbaycan 7. Dönem Karma Ekonomik Komisyonu Eşbaşkanı Abid Şerifov ile görüştü. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye ile Azerbaycan'ı Kafkasya ve Avrasya coğrafyasının iki dinamik ülkesi olarak nitelendirerek, "Biz, sadece ticari ve ekonomik ilişkileri ile ön plana çıkan iki komşu ülke değil, bölgesinde emsal teşkil edecek nitelikte sarsılmaz dostluk ve kardeşlik bağı ile birbirine bağlı, el ele omuz omuza çalışan, bir millet iki devletiz" dedi.
10.07.2014

Çözüm Süreci Olgunlaşma Safhasında

Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Pekiştirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde hükümet adına konuşan Atalay, AK Parti iktidarının sorunlara alışılagelmişin dışında çözüm aradığını ifade etti. Atalay, çözüm sürecinin olgunlaşma safhasına geldiğini belirterek, bundan sonraki başlıca hedeflerinin örgüt mensuplarının silahlarını bırakması, devletin de bu kişilerin normal hayata dönmesi için gerekli çalışmaları yapması olduğunu söyledi.
08.07.2014

"Çözüm Paketi" Komisyondan Geçti

Çözüm süreci kapsamında Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı, TBMM İçişleri Komisyonu'nda kabul edildi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay tasarı üzerinde yaptığı konuşmada, bu tasarının çerçeve olduğunu ifade etti. Yapılacakların bu düzenlemenin altında olacağını ifade eden Atalay, "Yeni yasal düzenlemeler gerekirse, onlar Meclis'e gelecek. Biz bu yasayla, bu sürecin daha şeffaf yürümesini de amaçlıyoruz. Böyle zor bir konuyu muhalefetle, bütün partilerle, Meclis'le ve vatandaşlarla ne kadar iyi paylaşırsak, o kadar daha ciddi destek alarak süreci yürütebileceğimize inanıyoruz" dedi.
04.07.2014

Hedefimiz Terörün Sona Ermesi

TBMM İçişleri Komisyonu'nda, Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın maddeleri üzerinde görüşmeler devam ediyor. Milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, eleştirileri saygıyla karşıladığını, hepsini samimi kaygılar olarak değerlendirdiğini ifade ederek, "Ülkemizde bütün bu konuların bu kadar açıkça konuşulması da büyük kazanım" dedi. Başbakan Yardımcısı Atalay, "Hedefimiz, terörün sona ermesi, silahların bırakılması ve insanların evlerine dönmesi" dedi.
04.07.2014

Çözüm Sürecini Başarıya Uaştırarak Sorunu Geride Bırakacağız

Çözüm sürecine ilişkin Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri TBMM İçişleri Komisyonu'nda devam ediyor.
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, komisyonda yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetlerinin, ülkenin istikrarı ve gelişmesi önündeki en ciddi engellerden birisini oluşturan terör meselesini ve altında yatan sorunları ülke gündeminden çıkarmak için, işbaşına geldiği 2002 yılından bu yana kararlı ve cesur bir yaklaşım sergilediğini söyledi.
02.07.2014

Gündemimizde Cumhurbaşkanlığı Var

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'nin gündeminde birinci planda cumhurbaşkanlığı çalışmaları bulunduğunu, partiyle ilgili çalışmaların bu süre içinde değerlendirileceğini bildirdi.
Atalay, Kanal 24 televizyonu canlı yayınında gazetecilerin soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin sorular üzerine Atalay, görüşmenin içeriğini bilmediğini söyledi.
30.06.2014

Çözüm Sürecinde Son Safhaya Yaklaştık

Başbakan Yardımcısı Atalay, AA ve TRT muhabirlerine yaptığı açıklamada, tasarının, 6 maddeden oluştuğunu belirtti. "Artan kamuoyu desteğiyle birlikte sürecin olgunlaştığı safhada bulunuyoruz ve nihai çözüme doğru, kararlı şekilde ilerliyoruz. Bu çerçeve yasa tasarısı tam da bu sırada bir gereklilik olarak ortaya çıkmıştı" diyen Atalay, tasarının "Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı" olarak adlandırıldığını ifade etti.
26.06.2014

Bölgesel İşbirliği Her Zamankinden Daha Önemli Hale Geldi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Romanya'nın başkenti Bükreş'te Cotroceni Devlet Başkanlığı Sarayı'nda düzenlenen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katıldı. Atalay, Başkanlık Sarayı'nda, Romanya Devlet Başkanı Traian Basescu tarafından karşılandı.
25.06.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Romanya'da

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinin çerçeve yasasının çıkarılması için yapılan çalışmaların tamamlandığını belirterek, "Biz o çalışmayı şu anda tamamladık ve bakanlarımızın imzasına açıldı. Son Bakanlar Kurulunda da sunumunu yaptım, karar verildi ve şu önümüzdeki bir iki gün içinde zaten biz onu Meclise, tasarı olarak sevk edeceğiz" dedi.
24.06.2014

Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu Toplantısı Beşir Atalay Başkanlığında Yapıldı

Atalay, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD) düzenlenen Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu Toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklama yaptı.
Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu'nun 2014'teki ilk toplantısının yapıldığını belirten Atalay, kurulun afetle ilgili politikaları belirlediğini, stratejiyi onayladığını ve afet eylem planını denetlediğini anımsattı. Afete hazırlık ve afetle mücadelenin çok yönlü koordinasyon ve bütün kurumların aktif katılımını gerektirdiğini ifade eden Atalay, Yüksek Kurulu, "etkili koordinasyonun mekanizması" olarak niteledi.
19.06.2014

Uluslararası Afet Risk Yönetimi Konferansı

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİK) tarafından yedincisi düzenlenen Uluslararası Afet Risk Yönetimi Konferansı'nın ardından bakanlar ikili ve heyetler arası görüşmeler yaptı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kazakistan Acil Durumlar Bakanı Vladimir Bozhko ve Kırgızistan Acil Durumlar Bakanı Kubatek Boronov ile ayrı ayrı görüştü.
05.06.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay'a Azerbaycan'dan Madalya

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'a, Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı "Hizmet Madalyası" takdim edildi. Azerbaycan'ın Gebele kentinde, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı tarafından yedincisi düzenlenen Uluslararası Afet Risk Yönetimi Konferansı'nın açış toplantısına katılan Atalay, Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanı Kemaleddin Haydarov ile görüştü.
04.06.2014

Atalay: Çözüm Sürecinde Tıkanma Yok

Atalay, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu “Başkent Kulisi”nde gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Çözüm süreci üzerine açıklamalarda bulunan Atalay, "Şu anda çözüm sürecinde bir tıkanma olmadığını, diyalogların devam ettiğini" belirterek, geçen hafta siyaset kesimiyle bu konu üzerinde yeni toplantılar yapıldığını anımsattı. Hükümet olarak çözüm sürecine ne kadar önem atfettiklerinin herkes tarafından bilindiğini ifade eden Atalay, "Bu, çok samimiyetle yürüttüğümüz Türkiye'nin şu andaki en önemli projesidir" diye konuştu.
01.06.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkale'de

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, "Bizim adayımız artık aşağı yukarı belli. Resmen açıklanmadan isim vermiyoruz. Zannediyorum bu ayın ortasında falan açıklanır" dedi. Atalay, Kırıkkale Valiliğini ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı görüşmeyle ilgili olarak iki partinin aslında görünmez bir ittifak ve koalisyonu yerel seçimlerde de yaptıklarını dile getirdi.
30.05.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Soma'ya Yapılacak Yardımlar Konusunda Bilgi Verdi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin yakınlarına verilecek Mali desteğin tespiti amacıyla çalışma yürütüldüğünü belirterek, "Her aile tekrar ziyaret ediliyor. Ailenin durumu, çocukları, çocuklarının eğitimi, eğitim seviyeleri, konutları var mı gibi detaylı bir durum tespiti. 'Öncelikle talepleriniz ne olabilir' şeklinde onların görüşleri de alınıyor. Birkaç gün içinde bunun tamamlanmasını bekliyoruz" dedi.
22.05.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kahramanmaraş'ta Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.

Atalay, Abdülhamit Camii'nde düzenlenen etkinliğin ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'u ziyaret ederek, "hayırlı olsun" dileğinde bulundu. Atalay burada, basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve başta çözüm süreci olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
20.04.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay İle Bakanlar İslam ve Eker, Kahramanmaraş'ta

Başbakan Yardımcısı Atalay ile bakanlar İslam ve Eker, havaalanına gelişlerinin ardından Mado Tesislerine geçti. Atalay, burada gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin sorusu üzerine, sürecin başladığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili milletvekili ve il başkanlarıyla temayül yoklamasının yapıldığını hatırlatan Atalay, AK Parti'de kararlar verilirken istişare mekanizmasının çok iyi çalıştırıldığını belirtti.
19.04.2014

Atalay, Kanal 24'te Canlı Yayın Programına Katılarak, Gündeme İlişkin Soruları Yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Anayasa Mahkemesinin HSYK ile ilgili son kararlarına verdiği tepkiyi değerlendiren Atalay, "Bu tartışmaları, Türkiye'de artık normal saymak gerekiyor. Beğenmeyenler tartışıyor" diye konuştu. Hükümet olarak kendilerinin de kararı beğenmediğini ve eleştirdiğini dile getiren Atalay, "Bunları, ülkede gerginlik odakları gibi göstermek yanlıştır, birileri ona hevesli" diye konuştu.
13.04.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AA'na Gündeme dair Önemli Açıklamalar Yaptı

Atalay, AA'ya yaptığı açıklamada, Anayasa Mahkemesinin HSYK ile ilgili kanuna verdiği kısmi iptale ilişkin, kararı duyduğunu ancak gerekçelerini okumadığını söyledi. "Endişem Anayasa Mahkemesinin yine eleştiri alması, hele hele Yüksek Seçim Kurulu'nun kararlarını bireysel başvuruyla kabul etmesi, bırakın onu değerlendirmesi bile, bakmaya değer bulması, kabul etmesi bile Anayasa Mahkemesini daha bir yıpratacaktır"
11.04.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Aatala,Kırıkkale'de Kutlu Doğum Haftası Programına Katıldı

Başbakan yardımcısı Beşir Atalay, Kırıkkale Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına katıldı. Başbakan Yardımcısı Atalay, programda yaptığı konuşmada, Kutlu Doğum Haftası'nın hayırlı bir uygulama ve gelenek olduğunu söyledi. Bu haftanın Hz. Muhammed'in hayatını anlamaya ve anlatmaya vesile olduğunu belirten Atalay, Kutlu Doğum Haftası'nın her yıl ayrı bir teması ve konusunun olduğuna dikkat çekti.
11.04.2014

MİT Kanunu'nda Değişiklik Yapan Teklifin Görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda Başladı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen MİT Kanunu'nda değişiklik yapan teklifin tümü üzerinde milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı. Suriye konusunda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı açıklamaya katıldığını, Suriye ile ilgili yapılan haberin tamamen yalan ve iftira olduğunu belirten Atalay, "Türkiye'de bu konuda pek çok değerlendirme yapıldı. Bir yabancının, - uzman bile diyemiyorum - sözünün bu kadar önemsenmesi, parlamentoda ciddiye alınmasını da anlayamıyorum" diye konuştu.
04.10.2014

MİT Teklifi Genel Kurulda

TBMM Genel Kurulu'nda, Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik yapan teklifin tümü üzerinde milletvekillerinin eleştirilerini cevaplandıran Atalay, TBMM'ye, güvenlik ve istihbarat çalışmalarını denetleme hakkını getirmek istediklerini söyledi. Beşir Atalay, "Bugün itibariyle MİT tarafından ağırlıklı olarak yurt dışına yönelik ve sınır güvenliğini ilgilendiren konularda mutlaka mahkeme kararıyla gerçekleştirilen ve TİB'de kayıtlı iletişimin denetlenmesine yönelik faaliyet sayısı 2 bin 473'tür" dedi.
09.04.2014

Beşir Atalay, AK Parti Genel Merkezine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'nin 2014 seçim kampanyasının dört dörtlük bir kampanya olduğunu belirterek, "Bugüne kadar yürüttüğümüz kampanyalardan tecrübelerimiz var, bu çok olgun bir kampanyaydı. Televizyon reklamları, onların konusu, sıralaması, gazete, sosyal medya ilanları, mitinglerimiz, bütün illeri ayrı ayrı çalışan raporlarımız bütün bunlara baktığımızda çok mükemmel bir kampanya yürüttük" dedi.
09.04.2014

BAŞBAKAN YARDIMCISI ATALAY KIRIKKALE'DE

Atalay, AK Parti'den Kırıkkale Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Saygılı'nın devir teslim törenine katıldı. Törenin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Atalay, Anayasa Mahkemesinin Twitter'a ilişkin kararını değerlendirdi. Twitter, Youtube veya buna benzer sosyal medya ortamları aynı basın kuruluşları, televizyon gibidir. Onlar da bir şirkettir, gazeteler gibidir. Nasıl televizyonlarda, gazetelerde kişilere hakaret veya yalan haber veya onların özel hayatına müdahale olduğunda yargıya gidip düzeltiliyorsa, tekzip edildiğinde düzeltiliyorsa, burasının da aynı titizliği göstermesi gerekir"
03.04.2014

Atalay, A Haber televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bundan sonra vatandaşın sandıkta vereceği oyla seçilecek cumhurbaşkanı daha siyasi kimlikli kişiler olacaktır. Yani öyle 'siyasetin dışından, bürokrasiden vesaire birini getirelim de cumhurbaşkanı yapalım' yaklaşımları artık bitmiştir" dedi. Yerel seçim sonuçlarına bakıldığında AK Parti'nin cumhurbaşkanlığı için göstereceği adayın ilk turda kazanıp kazanmayacağının sorulması üzerine Atalay, herkesin yapılan seçimin sonraki süreci önemli şekilde etkileyeceğini bildiğini belirtti.
02.04.2014

Atalay, Haber Türk Televizyonunda Canlı Yayında Gündeme İlişkin Soruları Yanıtladı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçim kampanyasında önemli bir tarih yaşandığını belirterek, "İsmi cemaat olarak değerlendirilen bir yapı yok oldu. Sosyolojik bir olgu bu, gelecekte tarih kaydedecek. Kendileri tabii bu yapı içinde özeleştiriye başlarlar eminim, daha pek başlanmadı. Orada tespitler olacak ama artık o yapı yok oldu" dedi.
01.04.2014

Beşir Atalay, Beyaz TV'de, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Aralık 2009'da KCK davasında, aralarında belediye başkanlarının da bulunduğu sanıkların plastik kelepçeli görüntüleriyle ilgili, "Benim fevkalade İçişleri Bakanı olarak üzüldüğüm bir gündür o. Onun üzerine çok gittik biz" dedi. Twitter'ın kapatılmasına ilişkin bir soru üzerine Atalay, twitter meselesine Türkiye içinde biraz taraflı bakıldığını ifade etti. "Tabii medya, düşünen insanlar, bardağın boş tarafını görüyorlar, 'özgürlüklere bir şey gelmesin'. Hepimiz öyle istiyoruz" dedi.
26.03.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Keskinde.

Atalay, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin demokratik bir ülke olduğunu, belli sürelerde sandığın vatandaşın önüne geldiğini ve vatandaşın kendi yöneticilerini seçtiğini kaydetti. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bugün Türkiye'nin her tarafında artık eski Türkiye özlemcileri ile yeni Türkiye'yi inşa edenlerin bir referandumu olarak algılanıyor bu seçim" dedi.
26.03.2014

"Ülkemizin Menfaatlerini Korumak İçin Gerekiyorsa Her Zaman Yaparız"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türk hava sahasını ihlal eden Suriye'ye ait savaş uçağının düşürülmesine ilişkin, "Büyük bir devlet ciddiyeti içinde yapılması gereken yapılmıştır. Ülkemizin menfaatlerini korumak için gerekiyorsa her zaman yaparız" dedi. Suriye uçağının, Türkiye'nin hava sahasını ihlal etmesi sebebiyle önce 4 kez uyarıldığını, dikkate almayınca düşürülmesinin haklı bir gerekçeye dayandığını söyledi.
24.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Seçim Çalışmalarına Destek Vermek Amacıyla Van'a Geldi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Çözüm sürecinin nihai hedefi, silahlar bırakılacak, silahlı örgüt mensupları yurt dışına çıkacak, hükümet de eve dönüşlerle, dağdaki insanların hayata yeniden başlamasıyla, rehabilitasyonlarıyla, gelecekleriyle ilgili çalışmaları yapacak" dedi.
22.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkale'de

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay "Twitter'a tedbir amaçlı erişim engeli" konulmasına ilişkin, "Sadece bir kişi ile ilgili rahatsız edici, özlük haklarını, kişisel hayatını rahatsız edici bir şey varsa o sayfanın çıkarılması, durdurulması yasanın özünde var ve uygulama da öyle devam edecek" dedi. Atalay, Memur-Sen Kırıkkale Şubesi tarafından bir lokantada düzenlenen istişare toplantısına katıldı.
21.03.2014

Atalay, Habertürk Televizyonunda Gündeme İlişkin Soruları Yanitladı

Atalay, Habertürk televizyonunda katıldığı yayında, çözüm sürecinin iki ayaklı yürüdüğünü belirterek, İmralı'ya devletin kurumlarının, istihbarat teşkilatının gidip görüşme yaptığını söyledi. BDP'lilerin de İmralı'yı gittiğini ifade eden Atalay, "BDP'liler çok önemli bir fonksiyon üstlendiler. Siyasi parti olarak şu anda onlar aslında bir anlam ve değer kazandılar. Onlar, BDP'liler aynı zamanda bizimle görüşüyorlar.
21.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkale'de:

Atalay, Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şubesi'nde düzenlenen istişare toplantısının çıkışında, bir gazetecinin "Van ve Şırnak gezileri ve Nevruz Bayramı kutlamalarına" ilişkin sorusu üzerine, 3 günlük Doğu Anadolu Bölgesi ziyaretinde, valiler, jandarma ve emniyet yetkilileriyle, bölgedeki seçim güvenliği konusunda toplantı yaptıklarını belirterek, bölgede seçim güvenliği üzerinde hassasiyetle durduklarını söyledi.
20.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Cizre'de:

Atalay, Cizre ilçesinde yapımı süren yeni hükümet konağı binasıyla ilgili Kaymakam Şenol Koca'dan bilgi aldıktan sonra Orhan Doğan ve Sanayi Caddesinde esnafı ziyaret etti. Kırmızı Medrese'yi gezen Atalay. burada yaptığı açıklamada, Cizre'nin çok önemli bir medeniyet merkezi ve bölgedeki en eski yerleşim yerlerinden biri olduğunu ifade etti.
19.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Şırnak'ta:

Başbakan Yardımcısı Atalay, Şehri Nuh Otel'de düzenlenen toplantıda kanaat önderleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Atalay, burada yaptığı konuşmada, Şırnak'ın kendisi için hep özel olduğunu, bu coğrafyaya çok önem verdiğini, kendisini bu coğrafyanın bir parçası olarak gördüğünü anlattı.
19.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay Van'da

Toplu açılış ve temel atma törenine katılmak üzere Van'a gelen Atalay, AK Parti İl Başkanlığı tarafından onuruna verilen yemekte partililere seslendi: - "Dışarıda, içeride hepsi ittifak etmişler. Bazen 'siyaset dışıyım' diyen, ama siyasetin göbeğine oturan bir yapı da var. Hepsinin ortak hedefi bu seçimde AK Parti'yi zayıf düşürmek"
18.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay Van'da

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Türkiye'de şu anda yaşadığımız bir sorun var. Hedefi dini hizmet olan bir ordu, bir grup var. Böyle bilindi, herkes yardım etti. Biz de hükümet olarak çok destek verdik. Şimdi farklı bir politika ve durum içinde. Siyasetin göbeğinde rol alıyor" dedi. Van Merkez İmam Hatip Lisesinde düzenlenen "Yeni Eğitim Sistemi ve İmam Hatip Okulları" toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Atalay, hükümet olarak Türkiye'de en önemli önceliği eğitime verdiklerini belirtti.
18.03.2014

Atalay, A Haber'de katıldığı "Özel Röportaj" programında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konutuna böcek konulması olayıyla ilgili 19 kişinin tespit edildiğini belirterek, "Bunların emniyet teşkilatıyla ilişkilerinin kesilmesi için idari işlem sürüyor, ondan sonra da dava başlayacak" dedi.
17.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkale'de:

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Ana muhalefetin genel başkanı dürüst, adaletli, namuslu konuşmak istiyorsa, memlekette ele alınacak o kadar şeyler var ki, gidip paralel yapının gölgesine onun yardımına sığınarak siyaset yürüteceğine, memlekette ciddi bir devlet adamı olarak neler olup bitiyor onlara baksın. Memleketin ulusal güvenlik sorunlarıyla ilgilensin" dedi.
17.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkale'de

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Devletin çok özel konularının görüşüldüğü telefonları birileri dinliyor da birileri servis yapıyorsa bu casusluktur ve Allah bilir onlar nerelere servis edildi. Onların hepsinin de şu anda çalışması yapılıyor" dedi.
16.03.2014

Atalay, Kanal 7'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Aslında, güya hedefi siyaset olmayan, yahutta siyasetle fazla uğraşmayan, öyle görünen falan, bir şey tam siyasetin ortasında. Ve bu seçim ortamında en fazla siyaseti onlar yapıyor. Bu millet kendi geleceğine, çocuklarının ve ülkesinin geleceğine dair bir risk gördüğünde bütün varlığını ortaya koyuyor ve bu riski göğüsleyenlere, buna meydan okuyanlara öyle bir destek veriyor. Ben şu anda Başbakanımızın mitinglerini öyle görüyorum" dedi.
15.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay Kırıkkale'de:

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Türkiye'de kamplarımızda 222 bin Suriyeli kardeşimiz var. 23 kampımız var. Bunların bir kısmı çadır kentlerde, bir kısmı da konteyner kentlerde yaşıyor. Onlara dünya standartlarının üzerinde imkanlar sunmaya çalışıyoruz" dedi. Atalay, Kırıkkale Öğretmenevi'nde düzenlenen ve kentte görev yapan mali müşavir, muhasebeci ve avukatların katılımıyla kentin sorunlarının değerlendirildiği toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'de 3 yıldır çok trajik bir durumun yaşandığını belirtti.
14.03.2014

Atalay, NTV'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ergenekon davasıyla ilgili "Zaten bir torba oldu bu dava. İçine her şeyi doldurdular. Suçluyla suçsuz karıştı birbirine. İlgili ilgisiz başka davalarla birleştirildi. Şimdi herkesin vicdanı yara, ben de rahatsızım, vicdanen bunu kabullenemiyorum. Evet bu davalar sürüyor, bunlar cezasını görecek ama Malatya'da o hunharca cinayetleri işleyenlerin isterse kelepçeli olsun serbest bırakılmasını kabullenemiyorum" dedi.
13.03.2014

Atalay, Kanal 24 televizyonunda, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, tutukluluğu 5 yıl ile sınırlayan düzenlemenin ardından verilen tahliye kararlarıyla ilgili olarak "Bu tahliyelerin hiçbirisi beraat değildir" dedi. "Ergenekon tahliyeleri nasıl karşılanmalı, bunlara nasıl bakmak gerekiyor?" sorusu üzerine Atalay, öncelikle eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ'un tahliyesine bakılması gerektiğini dile getirerek, Başbuğ'un tutuklu yargılanmasına başından beri gönüllerinin razı olmadığını ve bunu makul bulmadıklarını belirtti.
11.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay Kırıkkale'de:

Atalay ve beraberinde kızı Tuba Atalay, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale İl Başkanı Mehmet Demir, Kırıkkale Belediye Başkan adayı Mehmet Saygılı ve partili kadınlarla birlikte, kent merkezindeki AK Parti Kadın Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı. Atalay, burada yaptığı konuşmada, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladığını belirterek, televizyon kanallarında gösterime sunulan AK Parti reklam filminde olduğunu gibi kendilerinin lafa değil icraata baktıklarını söyledi.
08.03.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkale'de

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Hiçbir yerde seçim güvenliğini bozacak hiçbir gelişmeye müsaade etmeyiz. Yani siyaset ortamında herkes özgürce söyleyeceğini söyleyecek. İktidarı ve muhalefetiyle bütün liderlerin güvenliğinden biz sorumluyuz. Hepsi özgürce, rahatça çalışmalarını yapacaktır" dedi. Atalay, partisinin Kırıkkale İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin yüzde 50 bandında yürüyen bir oy trendi bulunduğunu belirterek, Kırıkkale'de de oy oranının istenilen düzeyde olduğunu kaydetti.
03.03.2014

Demokratikleşme Paketi" TBMM Genel Kurulu'nda

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecindeki hızlanma ve yavaşlamaları olağan karşılamak gerektiğini ifade ederek, "Bunlara bakarak umutsuzluğa kapılmamak, telaşa düşmemek gerekir. Hem samimiyetimiz hem de kararlılığımız devam ediyor" Tasarıdaki temel amaç insan haklarının güçlendirilmesi ve demokrasinin temellerinin sağlamlaştırılmasıdır" "Bu paket, 10 yıl önce hayal bile edilemeyen hak ve özgürlükleri getiren pakettir" dedi.
01.03.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kırıkkale'de.

Atalay, partisinin Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından bir düğün salonunda düzenlenen istişare toplantısı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, TBMM'de görüşülen konulardan birinin MİT Yasa Teklifi olduğunu belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı ve dershanelerle ilgili tasarının ise dün gece tamamlandığını, önümüzdeki hafta salı günü genel kurul gündemine geleceğini kaydetti.
23.02.2014

MİT Teklifi İçişleri Komisyonunda.

Başbakan Yardımcısı Atalay: -"Bugün yürüttüğümüz bu yasa teklifi, 1984 yılında yürürlüğe giren 2937 sayılı yasada hemen her konuda istihbarat toplamaktan sorumlu olan MİT'in görev alanlarını daraltarak daha belirgin hale getirmeyi, dış güvenlik, milli savunma, terörle mücadele, istihbarat karşı koyma ve siber suçlarla mücadele konularındaki faaliyetleri olgunlaştırmayı hedeflemektedir" dedi.
22.02.2014

Atalay, basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Atalay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'nde, milletvekilleriyle bir araya geldiği kahvaltılı toplantının ardından, basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT teklifiyle ilgili, "O konuda hemen bir şey söylemeyeyim. Teklifleri herkes bir incelesin. Muhtevasına bakmak lazım. Diğer ülkelerle mukayese edilsin. Yani bunları ben doğrusu olağanüstü şeyler olarak görmüyorum. Diğer ülkelerle de mukayese edildiğinde çok benzer şeylerdir" dedi.
20.02.2014

Atalay, Meclis'te şu anda 153 milletvekili ile ilgili 1037 fezleke bulunuyor.

Genel Başkanlardan en çok Kılıçdaroğlu hakkında fezleke var çünkü konuşmalarında çok hakaret ediyor. Eleştirirken kelimeleri şaşırıyor, o kadar ileri şeyler söylüyor ki..." "Dün 'benim tezkere çok çabuk geliyor' dedi. Bu tam bir yalan. 2011'in Aralık ayında İzmir'de bir konuşma yapıyor. Bu tezkereye konu olan konuşma o" "Bakanların fezlekesinde, kamu görevinden mi kişisel mi ihtilafından dolayı, ikisi karışık zannediyorum gönderilen dosyalarda, Adalet Bakanlığı onların aydınlığa kavuşturulması için gönderiyor"
14.02.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkale'de.

Atalay, partisinin Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından Kültür Merkezinde düzenlenen Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada"AK Parti'nin en güçlü olduğu noktada ve milletimizin de en hassas olduğu bu konularda bu yıpratıcı yayınlara aldanmayın, göreceksiniz olup bitenlerin hepsi değerlendirilecek, yargı adaletli bir şekilde karar verecek ve gereken yapılacaktır" "Yargı paketi de çok önemli. Türkiye'nin normalleşmesi yönünde çok önemli adımlar atıyoruz" "İnsanlar ilgili, ilgisiz herkes 'telefonum dinleniyor' diyor. Bunlara son vermek için çok özel maddeler getirdik bu pakette"
08.02.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Kanal 7'de yayınlanan "İskele Sancak" programında soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Atalay:"(İnternet düzenlemesi) Bunu tam bir insan hakları uygulaması ve tedbiri olarak görüyorum" "(17 Aralık'taki operasyon) Bu, uzun süre çalışılmış, hazırlanmış, bahaneleri aranan, toplanan, derlenen, birbirini iknaya çalışılan bir durum. Hamdolsun uygulanamadı. Milletimiz basiretini gösterdi, plan çöktü" "Kimliğimizi dürüstlükle, milletimizin güveniyle kazandık" "(Çözüm süreci) BDP siyaset kurumu olarak ciddi bir rol üstlendi. Kendileri de doğrusu daha işlevsel bir parti haline geldiler"
08.02.2014

Başbakan Yardımcısı Atalay, insan hakları örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geldi

Atalay, "Amacımız, 'insan hakları konusunda Türkiye'de faaliyet gösteren gerek kamuda, gerek özelde, gerek parlamentoda birimlerin, çalışan arkadaşlarımızın, yöneticilerimizin birbiriyle daha fazla diyaloğu nasıl olabilir, birbirinden daha fazla nasıl faydalanabilir, yürüyen çalışmalarla ilgili ortak değerlendirmeler ve çözümler bulunabilir mi' genelde görüşeceğimiz konular bunlar. Yani diyalog ve paylaşmayı daha fazla artırma amaçlı..." ifadesini kullandı.
06.02.2014

Atalay, Kanal 24'te katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Adana'da durdurulan tırlarla ilgili, "Bu olayda Başbakanımızın ileri ifadeler kullanmasının altında yatan epeyce kapsamlı bilgi var. Bunun o şekilde bu yapı tarafından örgütlü bir şekilde yürütüldüğü yönünde elde çok ileri, ayrıntılı bilgiler var" dedi. "Bir vakıf çıkıyor hükümete, partiye meydan okuyor, bu koalisyonun sözcülüğünü yapıyor. Vakfın görevi midir bu? Cumhurbaşkanını göreve çağırıyor" dedi.
05.02.2014

Atalay, Akil İnsanlar Heyeti'nden bir grubu kabul etti

- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Doğu Ergil, Levent Korkut ve Zübeyde Teker'in de aralarında bulunduğu Akil İnsanlar Heyeti'nden bir grubu kabul etti. Dolmabahçe Ofis'te basına kapalı gerçekleşen kabulde, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da yer alıyor. Toplantı talebinin 17 Aralık operasyonu sonrası yaşanan süreçte, çözüm sürecinin zarar görme endişesini duymaları nedeniyle Akil İnsanlar Heyeti'nden geldiği öğrenildi. Dolmabahçe Ofis'te basına kapalı gerçekleşen toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.
18.01.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal24 televizyonunda, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Yargının objektif olmadığı, adaleti tesis etmek için uğraşmadığı, yan tuttuğu bir yerde o ülke iflah olmaz. Yani 'Adalet mülkün temelidir' sözü boşa değildir. Adalet olmazsa mülkte zulüm vardır. Adaletin olmadığı yer, adaletin karşılığı, zulümdür, haksızlıktır"dedi.
10.01.2014

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Habertürk televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

-"Yüksek yargı üyelerinin, HSYK da dahil, parlamento tarafından, milletin temsilcilerince seçilmesi, milletin denetleyebileceği bir mekanizmayı kurmak gerekir. HSYK üzerinde tabii çalışılacak. Demokraside üç erkin ayrımı tamam ama üç erki de millet denetlemeli. Eğer denetim dışıysa keyfilikler kaçınılmaz olur. Yargıyla ilgili herkese güven veren bir yapıyı kurmak lazım, bu siyasetin en önemli konularından birisi haline geldi gibi görünüyor"
02.01.2014

Suriyeliler için düzenlenecek yeni yardım kampanyasına ilişkin toplantı düzenlendi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, toplantıda yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşlarının talebi üzerine, Suriyeli mültecilere ve Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine yönelik yeni yardım kampanyası düzenlemek üzere bir araya geldiklerini söyledi. Yardımların koordinasyonunun AFAD tarafından yürütüldüğüne işaret eden Atalay, bugünkü toplantıda yardım konusunun organize edileceğini, bununla ilgili kararlar alınacağını bildirdi.
31.12.2013

Türkiye Deprem Veri Merkezi protokolü imzalandı.

Başbakan Yardımcısı Atalay: - "Türkiye olarak depremle yaşamayı, deprem öncesi hazırlıkları iyi yapmayı, deprem sonrası sonuçlarıyla iyi baş etmeyi öğrenmemiz, bilmemiz gerekiyor" - "Okullarımızdan başlayarak iş yerlerimizde, üniversitelerimizde ve bütün ailelerde afete hazır bir toplum oluşturmak çok önemli" dedi.
23.12.2013

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, TGRT televizyonunın canlı yayınında soruları yanıtladı.

"Bizim için AK kelimesinin lekelenmemesi çok önemli, bunu lekeletmeyiz, parti içinden, dışından. Bu konuda hassasiyetimiz çok fazla. Ama dışarıdan da kurgularla dizaynlarla AK Parti'yi, bu kutlu misyonu önleyecek, engeller çıkaracak, şaibeler yükleyecek çalışmalara da müsaade etmeyiz"
18.12.2013

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, CNNTürk'te canlı yayına konuk oldu

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinin ana ekseninde bir kayma olmadığını, hükümet kanadından bakıldığında tam bir kararlık ve samimiyetin olduğunu belirterek "Taraf nitelemesiyle de baktığımızda genel manada da diyaloglar sürüyor, kesinti yok. İtirazlar, beklentiler, farklı bakışlar olabilir ama diyalog kanallarının açık olması sürecin canlılığı ve geleceği açısından en önemli unsurdur" dedi.
01.12.2013

Başbakan Yardımcısı Atalay, KKTC Meclis Başkanı Siber'i kabul etti

Başbakan Yardımcısı Atalay: "Garantör ülke olarak Kıbrıslı kardeşlerimizin hak ve hukukunun korunması yönünde üzerimize düşen sorumlulukların hep farkındayız, hep onu yerine getirme gayreti içindeyiz, hep öyle olacağız. Bu birliktelik bizim için sonsuza kadar sürecek bir birliktelik" KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Siber: "Dünyanın bizi anlamasını ve insanlık dışı olarak kabul ettiğimiz ambargoların kalkmasını bekliyoruz" dedi.
26.11.2013

Başbakan Yardımcısı Atalay, öğretmenleri kabul etti

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Öğretmenlerini ihmal eden toplumların güçlü olması mümkün değil. Öğretmenlerine gerekli hürmeti, itibarı göstermeyen, hakettikleri değeri vermeyen hiçbir toplumun geleceği de istikbali de parlak olmaz. Onu da biliyoruz, hükümet olarak da bunun hep farkında olduk, hep farkındayız" dedi.
25.11.2013

Atalay, Dominik Cumhuriyeti'nde

Türkiye, Dominik Cumhuriyeti ve Katar'ın girişimleri ve Birleşmiş Milletler'in (BM) desteği ile 2011'de başlatılan Hopefor girişimi 3. Uluslararası Konferansı Dominik Cumhuriyeti'nin Punta Cana kasabasında başladı. Konferansa Türkiyeyi temsilen katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, konferansta yaptığı konuşmada, tüm dünyada şiddeti giderek artan afetlere dikkati çekti. Atalay, Haiyan tayfununun yol açtığı yıkıntıyı yerinde gördüğünü ve afet yönetiminin artık dünya ülkelerinin en öncelikli konusu haline geldiğini belirtti.
19.11.2013

Başbakan Yardımcısı Atalay, Dominik Cumhuriyeti'nde

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, HOPEFOR girişiminin 3. uluslararası konferansına katılmak üzere geldiği Dominik Cumhuriyeti'nde Cumhurbaşkanı Danilo Medina ile görüştü. Medina'ya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yazılı mesajını sunan Atalay, HOPEFOR'un önemli bir girişim olduğunu vurgulayarak, bu toplantıya evsahipliği yaptıkları için Dominik Cumhuriyeti'ne teşekkür etti.
18.11.2013

KKTC'nin 30. kuruluş yıl dönümü

KKTC'nin 30. kuruluş yıl dönümü törenlerine katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay,Kıbrıs Türk halkının bayram sevincini başta Türkiye Başbakanı olmak üzere hükümet ve tüm Türk milletinin gurur, heyecan ve coşkuyla paylaştığını belirterek, KKTC'nin çoğulcu demokrasisi, insan haklarına saygılı yapısı ve hukuk düzeniyle tüm Türk milleti için övünç kaynağı olduğunu kaydetti.
15.11.2013

Başbakan Yardımcısı Atalay, Haiyan tayfununun vurduğu Filipinler'de

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Haiyan tayfunu nedeniyle yaşanan insani krizi yerinde görmek amacıyla Filipinler'in başkenti Manila'ya geldi. Havalimanında gazetecilere açıklama yapan Atalay, "Büyükelçimiz bugün bazı randevular aldı. Devlet Başkan Yardımcısı ile yarın görüşeceğiz. Kendilerine hükümetimizin ve Türkiye'nin selamlarını, başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileteceğiz. Bizden daha fazla talepleri varsa o konularda da görüşme yapacağız" dedi.
11.11.2013

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir Atalay Kırıkkale'de

Atalay, Kırıkkale Valiliğinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de hayat tarzına müdahale edilmemesi konusunda en önemli çalışmaların AK Parti döneminde yapıldığını belirterek, insanların özgürce, hangi inançla, etnik yapıda, nasıl yaşarsa yaşasın, hayat tarzına saygı duyduklarını kaydetti.
10.11.2013

Başbakan Yardımcı Atalay, KKTC Maliye Bakanı Zeren Mungan'ı kabul etti.

Atalay, makamındaki kabulde, KKTC'de yeni koolisyon hükümetinin kurulduğunu, Maliye Bakanı Mungan'ın da Türkiye'ye ilk ziyaretini gerçekleştirdiğini söyledi. Mungan'ın KKTC'nin iyi yetişmiş bürokratlarından olduğunu ifade eden Atalay, yeni dönemde büyük hizmetler yapacağına inandığını belirtti.
Atalay, 15 Kasım'da büyük bir heyetle Lefkoşa'ya giderek, KKTC'nin Bağımsızlık Günü kutlamalarına katılacaklarını bildirdi.
07.11.2013

2014 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Başbakanlık, MİT, MGK Genel Sekreterliği, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türkiye İnsan Hakları Kurumu'nun 2014 yılı bütçeleri üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Çözüm sürecinin paylaşılmasına yönelik parlamentoya bilgi verilmediği eleştirilerine üzüldüğünü belirten Atalay, bu süreçleri mümkün olduğunca şeffaf yürüttüklerini kaydetti.
05.11.2013

"Açık Yönetim Ortaklığı (OGP)" Zirvesi

İngiltere'nin başkenti Londra'da temaslarda bulunan Atalay, AA'nın sorularını yanıtladı. Londra'da yapılan ve 61 ülkeden temsilcilerin yer aldığı "Açık Yönetim Ortaklığı (OGP)" Zirvesine katılan Atalay toplantıda, devlet-vatandaş ilişkilerinde vatandaşa açıklık, devletlerin yönetimlerinin vatandaşla daha fazla irtibatı, hesap verebilirliği, vatandaşın kamuda olup bitenden daha fazla bilgi sahibi olması gibi konuların ele alındığını belirtti.
31.10.2013

"Terörle Mücadelede Ulusal ve Uluslararası Koordinasyon"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay,Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı ile Avrupa Konseyi tarafından The Marmara Otel'de düzenlenen "Terörle Mücadelede Ulusal ve Uluslararası Koordinasyon" konulu uluslararası konferansta yaptığı konuşmada, günümüzde her alanı etkisi altına alan küreselleşme olgusunun, terörizmin de küreselleşmesine neden olduğunu söyledi.
24.10.2013

Başbakan Yardımcısı Atalay, KKTC Dışişleri Bakanı Nami'yi kabul etti

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay:
"Türkiye olarak Kıbrıs Türkleri ile yakın dayanışmamızı sürdürdük hep. Yine sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. O konuda hiçbir endişe söz konusu değil"
09.10.2013

SURİYE KOORDİNASYON TOPLANTISI BAŞBAKANLIKTA YAPILDI

Toplantı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Türkiye'de yaklaşık 600 bin Suriyeli sığınmacının bulunduğunu, bunlardan 200 bininin 21 farklı kampta kaldığnı belirten Atalay, şöyle konuştu: "Kamplarımızla ilgili hiç bir sorunumuz yok. Yani çadırlarımız kış geldiği için kışa hazır hale getirildi. Çocukların eğitimi çok iyi gidiyor, sene kaybetmediler. Üniversitedekiler okullarına devam ediyor, sağlık hizmeti gayet iyi gidiyor.
08.10.2013

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ

Habertürk canlı yayınında soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Demokratikleşme Paketi içinde yer alan düzenlemelerden kamuda kılık kıyafet, öğrenci andının kaldırılması ve Mor Gabriel Manastırı ile ilgili düzenlemelerin bayramdan önce gerçekleşeceğini bildirdi.
07.10.2013

7. ULUSAL SOSYOLOJİ KONGRESİ MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ'NDE YAPILDI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen 7. Ulusal Sosyoloji Kongresi'ne katılan Atalay, yaptığı konuşmada, sosyoloji bilimine çok önem verdiklerini, bundan dolayı sürekli kamuoyu araştırmaları ve analizleri yaptırdıklarını söyledi.
02.10.2013

10 YILLIK "SESSİZ DEVRİM" KİTAP OLDU

Kitabın "önsöz" bölümünde Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN: "Son 10 yılda, milletimize ve ülkemize olan eksilmez sevdamızla her alanda çok büyük hizmetler, çok büyük yatırımlar ve köklü reformlar gerçekleştirdik. Hiç şüphesiz, 10 yıl içinde Türkiye'ye kazandırdığımız hizmetler arasında demokratik reformların ayrı ve özel bir yeri var." dedi. Kitabın sunuş bölümünde ise Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY: "2002-2012 dönemi, Türkiye'de demokrasi ve insan haklarının güçlendirilmesi bakımından çok müstesna bir zaman dilimidir." dedi.
16.07.2013

Reyhanlı'daki Bombalı Saldırılar

Başbakan Yardımcısı Atalay: -''Halen yakalanması gereken kişiler var. Onlarla ilgili çalışmalar sürdüğü için ne şahıs ne örgüt ismi zikretmiyoruz''
14.05.2013

Türkiye-KKTC Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü İmzalandı

Sayın Atalay ''Adadaki müzakereler nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın Kıbrıs Türk halkı huzur ve refah içinde yaşamayı sürdürecektir'
04.12.2012

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi Angelina Jolie Ziyareti

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir Atalay, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMYK) Özel Temsilcisi Angelina Jolie ve beraberindeki heyeti kabul etti.
14.09.2012

Van'da deprem konutlarının kura çekimi yapıldı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, deprem konutlarını teslimiyle ilgili, ''23 Ekim'de, Başbakanımızın katılımıyla hem o acı günü anacağız hem de bütün konutların dağıtımını yapıp, okullarımızı açacağız, bütün tesislerimizi tamamlamış olacağız'' dedi.
04.09.2012

Başbakan Yardımcısı Atalay, Van Valiliği'nin ''Gönül Sofrası'' ismini verdiği iftar davetine katıldı

Benim başörtülü kız kardeşim başörtüsüyle üniversiteye gidecek, Alevi vatandaşım kendi inancını yaşayacak, Kürt vatandaşım kendi dilini konuşacak ve Türkiye bütün renkleriyle bir arada bütünlük ve kardeşlik içinde yaşayacak.
12.08.2012

Başbakan Yardımcısı Sayın Atalay'ın Karadağ Ziyareti

Komşumuz Suriye'de büyük acılar yaşanıyor, halkın yönetime karşı bir direnişi var. Uluslararası camianın daha aktif olması gerekiyor.
12.08.2012

Başbakan Yardımcısı Atalay Kırıkkale'de

Türkiye hep özgürlüklerin, demokratikleşmenin geliştiği bir ülke olacak ve bu ülkede herkes dinini, düşüncesini özgürce yaşayacak.
10.08.2012

Sayın Beşir Atalay'ın Van Ziyareti

Van ve Erciş'te en az 3 bin civarında konut, Ağustos ayının sonundan itibaren teslim etmeye hazır olacaktır.
12.08.2012

Başbakan Yardımcısı Sayın Atalay'ın Batman Ziyareti

Kürt kökenli vatandaşlarımı, siyaset yapanları, kürt aydınlarını şiddete ve teröre karşı tavır almaya çağırıyorum.

07.08.2012

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir Atalay, Erzurum'da

"Türkiye yeni bir anayasa yapmadan ileri demokrasiye ulaşamaz. 12 Eylül'ü yargılayıp, 12 Eylül'ün anayasasını uygulayarak ileri demokrasiye ulaşamazsınız."
05.08.2012

Sayın Atalay, 24 Temmuz Basın Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Başbakan Yardımcısı Atalay, ''Düşüncenin önünde hiçbir sınır olmamalı. Düşünceyi şiddetten kesin olarak ayırmalıyız.''
24.07.2012

Sayın Atalay, TESK heyetini kabul etti

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ''Esnaf kesimimizin sorunlarını çözme yönünde inşallah önemli adımlar atacağız'' dedi.
24.07.2012

Başbakan Yardımcısı Atalay, KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Kutlamalarına Katıldı

Kıbrıs Türkleri, 20 Temmuz 1974'de icra edilen Kıbrıs Barış Harekatı'nı 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı olarak kutluyor.
20.07.2012

Kıbrıs Büyükelçisi ve Beraberindeki Heyetin, Sayın Atalay'ı Ziyareti

Adanın geleceği Türkiye ile irtibatlıdır. Suyu ancak Türkiye'den gider. Başka yerden gelemez. Şimdi elektriği de ekleyeceğiz. Bu adanın tamamı için daha garantili bir hayatı sağlayacak.
19.07.2012

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İrsen Küçük'ün Fahri Doktora Ünvanı Aldığı Törene Katıldı

KKTC Başbakanı İrsen Küçük, mezunu olduğu Ankara Üniversitesi'nden fahri doktora unvanı aldı.
17.07.2012

Sayın Beşir Atalay, MÜSİAD Heyetini Kabul Etti

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakanlık Merkez Bina'da, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyeti kabul etti.

17.07.2012

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Van'da

Başbakan Erdoğan'ın kenti ziyareti öncesi Van'a gelen Başbakan Yardımcısı Atalay, valilikte değerlendirme toplantısı yaptı.

13.07.2012

Kırıkkale Güçbirliği İşadamları Buluşmaları İTO Toplantsısı

Sivil anayasa için biz parti olarak, hükümet olarak her türlü tavizi veriyoruz. Şu manada burada ciddi dursunlar, sonradan bahaneler bulmasınlar, bulamasınlar ve bu anayasayı yapalım. Sonuna kadar bu konuda kararlıyız.

12.07.2012

Kırıkkale Güçbirliği İşadamları Buluşmaları TUSKON Toplantısı

Başbakan Yardımcısı Atalay:''TUSKON iş aleminin önemli bir kuruluşu, dünya genelinde yaptığınız toplantılardan, organizasyonlardan memnunuz, özellikle Afrika'da yaptığınız faaliyetler gerçekten çok önemli.''

12.07.2012

Kırıkkale Güçbirliği İşadamları Buluşmaları MÜSİAD Toplantısı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ekonomik hayat olarak, Türkiye'nin dünyada iyi performansa sahip ülkelerden biri olduğunu belirterek, "10 yılık siyasi istikrar ülkemizin kalkınmasına büyük bir ivme kazandırdı."
12.07.2012

Başbakan Yardımcısı Atalay, Mısırlı Gençleri Kabul Etti

Kimi yerde yasal, siyasal çalışmalarla bizde olduğu gibi, kimi yerde sizin yaptığınız gibi devrimlerle demokrasi ve özgürlükler gelişiyor. Biz de aslında Türkiye'de devrim yaptık ama çok iyi stratejiler kurarak ve siyaset yaparak devrimi yaptık.

11.07.2012

ASO Gündem Toplantısı

Başbakan Yardımcısı ve Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay, Kırıkkale'nin yatırımlar için Ankara'ya göre daha avantajlı olduğunu belirterek, 'Kırıkkale olarak biz, yatırım konusunda sizlerden destek bekliyoruz.
10.07.2012

2012 Hırvatistan Zirvesi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ''AB'nin Türkiye'yi yeniden keşfedeceğini umuyoruz. Özellikle Avrupa'nın ekonomik krizle mücadele ettiği bir dönemde Türkiye AB için bir risk değil, aksine kazanç ve güç kaynağıdır.'' dedi.
01.01.1900

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Uganda'da

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Afrika ziyaretinin son gününde Uganda'da temaslarda bulundu.

06.07.2012

Başbakan Yardımcısı Atalay Afrika Turunda

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Afrika turu kapsamında geldiği Ruanda'nın başkenti Kigali'de önce Soykırım Müzesi'ni gezdi, daha sonra halk çarşısını dolaştı.
05.07.2012

Beşir Atalay Afrika Turunda

Ruanda'da temaslarda bulunan Atalay iki ülke arasında yoğun işbirliğini öngören mutabakat zaptı imzaladı.
04.07.2012

Başbakan Yardımcısı Atalay, Afrika'ya Gitti

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Burundi, Ruanda ve Uganday'ı kapsayan 5 günlük Afrika turuna çıktı.
01.07.2012

Ankara Ticaret Odası (ATO) Olağan Meclis Toplantısı

Teşvik kararnamesine bir bakın. Bir yatırımı Ankara'da
yapmakla Kırıkkale'de yapmak arasında yüzde 40-50'ye varan
oranlarda maliyet farkı var
01.01.1900

Türkiye-Bosna Hersek KEK 4. Dönem Toplantısı

Türkiye-Bosna Hersek KEK 4. Dönem Toplantısı protokolü imzalandı.
27.06.2012

Onların Sorumluluğu Bize Aittir

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Suriye'deki gelişmelerle ilgili olarak, ''Gerek sınır bölgesinde sınıra yakın yerde gerek sınırımız içinde Suriye'den Türkiye'ye gelen Suriye vatandaşları, Türkiye'nin güvenliği ve koruması altındadır. Onların sorumluluğu bize aittir." dedi
11.04.2012

Dileğimiz Normalleşme

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ''(28 Şubat soruşturması) Esasen bütün dileğimiz şu, yargı bu süreçleri yürütürken bir yandan da Türkiye'nin normalleşmesi, bu tür şeylerin bitmesi. Ne o tür şeyler olsun ne de bu tür şeylerin araştırılması gündeme gelsin artık. Demokrasinin derinleştiği, yerleştiği bir ülke olalım. Normal bir ülke olalım'' dedi.
15.04.2012

Türkiye Yeni Bir Sivil Anayasa Yapılmasının Ritmini Yakaladı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ''Anayasa'yı değiştir, sivil, gerçek demokratik bir Anayasa yap, esas 12 Eylül'ün yargılanması odur. Diğerleri semboliktir. Esas o zaman 12 Eylül'ü rafa kaldırmış olacağız'' dedi.
15.04.2012