Türkiye Cumhurbaşkanını Seçiyor

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "10 Ağustos çok önemli bir tarih. İlk defa milletimiz kendi cumhurbaşkanını sandığa giderek seçti" dedi.

Atalay, partisinin il başkanlığında gazetecilere Cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarını değerlendirdi.

Kırıkkale'de seçim sonuçlarının tamamlandığını ve kesin sonuçları aldıklarını belirten Atalay, adayları Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 65 civarında oy aldığını açıkladı.

Atalay, Kırıkkale olarak aldıkları oydan ve arkadaşlarının performansından memnun olduklarını ifade ederek, Kırıkkalelilere teşekkür etti.

"10 Ağustos çok önemli bir tarih. İlk defa milletimiz kendi cumhurbaşkanını sandığa giderek seçti" diyen Atalay, seçime katılım oranını tam olarak öğrenemediklerini ama Türkiye geneli yüzde 80 civarında bir katılımın olduğunu anlattı.

Atalay, şunları söyledi:

"Vatandaşlarımızın ilgisi büyük, bu oran hiç küçümsenmemeli. Diğer ülkelerde katılım hiçbir zaman bu kadar yüksek olmaz. Bu Türkiye'de demokrasi kültürünün yerleştiği, vatandaşların oy verme sorumluluğunu ne kadar ciddiye aldıklarını ve yerine getirdiklerini gösteriyor. Araştırmalarda ve kamuoyu yoklamalarında görüldüğü gibi Başbakanımız, bu sonuçla birinci turda Cumhurbaşkanı seçilmiş olacak. Biz yine tedbirliyiz. Oyların tamamının sayılmasını bekliyoruz. Şu anki sonuçlara göre ilk defa halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı bizim başbakanımız olmuş olacak. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun diyorum. Kendisi ve ailesi için hayırlı olsun. Bu büyük bir onur, bu kadar uzun bir siyaset hayatının içerisinden geliyor. Milletine ve ülkesine aşık bir insan. Şimdi devletin tepesine geliyor. Bu kendisi için ve yanında çalışan bizler için de büyük bir onur ve gurur." Kırıkkale(AA)  - 10.08.2014