Basından

SIĞINMACILARA ÇÖZÜM PLANI

Türkiye'ye sığınan 1 milyon 360 bin Suriyelinin durumu başkentteki olağanüstü zirvede masaya yatırıldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay başkanlığındaki toplantıya 5 Bakan, komutanlar ve MİT Müsteşarı katıldı. Türkiye'nin iyi ev sahipliği yaptığını anlatan Atalay, "Ek tedbirler alacağız" dedi.
23.08.2014

MUHACİRLER SABIRLI VE UYUMLU

Türkiye'de 1 milyon 360 bin Suriyelinin barındığını belirten Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Yaşanan bazı adli olaylar, ayrımcı bir bakış açısı ile büyütülebilmektedir. Milletimiz iyi bir ev sahipliği yapmıştır. Suriyeli Muhacir kardeşlerimiz de hem sabırlı hem de çok uyumludur. Yaşanan olayları kitlelere maletmek yanlış" dedi.
23.08.2014

"SURİYE'YE EN ÇOK YARDIM YAPAN ÜÇÜNCÜ ÜLKEYİZ"

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay başkanlığında Suriyeli sığınmacılarla ilgili bir toplantı yapıldı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hulusi Akar, Jandarma Genel Komutanı Org. Abdullah Atay, Genel Kurmay İkinci Başkanı Org. Yaşar Güler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan katıldı.
23.08.2014

TÜRKİYE'YE KAÇIŞ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay başkanlığında Ankara'da bir toplantı yapıldı. Türkiye'de 1 milyon 360 bin Suriyelinin barındığını belirten Atalay, " 220 bin kişi kamplarımızda. 22 kampımız var. 1 milyon 140 Suriyeli ise kamplar dışında yaşamlarını sürdürmektedir" dedi.
23.08.2014

KENTLERDE 1 MİLYON 140 BİN SURİYELİ VAR

Son dönemlerde Suriyelilere yönelik olayların artması üzerine Ankara'da özel gündemle bir toplantı yapıldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay başkanlığındaki toplantıya, ilgili bakanların yanı sıra MİT Müsteşarı Hakan Fidan'da katıldı. Toplantı öncesi açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay: " 3,5 milyon Suriyeli yaşananlar nedeniyle ülkesini terk etti. Uyguladığımız açık kapı politikası neticesinde 220 bin kişi kamplarda kalıyor. 1 milyon 140 bin Suriyeli ise çeşitli kentlerde"
23.08.2014

ÇÖZÜM SÜRECİ VAR DİYE GÖZ YUMAMAYIZ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay NTV canlı yayınında Lice'deki terörist heykelinin çözüm sürecine yönelik bir provokasyon olduğunu söyledi. Atalay, " Çözüm süreci var diye kanunsuzluğa göz yumamayız" dedi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, hiç gündemde yok iken ve kendilerine bir bilgi gelmeden Lice'deki terörist heykelinin gündeme geldiğini belirterek, " Bu çözüm sürecine yönelik bir provokasyondur" dedi.
20.08.2014

'LİCE OLAYI SÜRECE PROVOKASYON'

NTV canlı yayınına katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Lice'deki PKK'lı Mahsum Korkmaz heykeli ve yıkılması esnasında yaşanan olayları değerlendirdi. Atalay, " Bu kabul edilebilir bir şey değil. Sürece provokasyondur. Böyle şeylere müsamaha edilmez, gereken yapıldı" dedi.
20.08.2014

BAŞBAKAN YARDIMCISI BEŞİR ATALAY ÇÖZÜM SÜRECİNİN YENİ AŞAMASINI STAR'A ANLATTI

Çözüm sürecinde örgüt ve devlet olarak kimin ne yapacağının netleştiğini belirten Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, " Bu çalışmayı en geç eylül sonunda tamamlayıp Bakanlar Kurulu'na sunacağız. Meclis açıldığında yol haritamız hazır olacak. Belki bazı yasal düzenlemelere ihtiyaç olabilir. İşin özü terörün bitmesi, eve dönüş, hayata uyum ve demokratik siyasete katılım... İmralı'ya sadece BDP değil başka kurumlar, heyetlerde gidecek, süreç şeffaf olacak" dedi.
19.08.2014

ÇÖZÜM'DE YOL HARİTASI EYLÜLDE AÇIKLANIYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinin hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade ederek, Türkiye'nin güvenlik sorunlarının görüşüldüğü Milli Güvenlik Kurulu'na dikkat çekti. Haziran ayında kabul edilen çözüm sürecine ilişkin yasal çerçeveyi anımsatan Atalay: " Şimdi görüşmelerimizi daha rahat bir şekilde yapıyoruz, çalışmalarımızı yapıyoruz. Yol haritamızı olgunlaştırma yönünde çok hızlı çalışıyoruz. Yol haritasını olgunlaştırdıktan sonra Devletin bütün kurumları ve diğer tarafla da uygun şekilde paylaşacağız."
15.08.2014

ZAHO'YA EZİDİ KAMPI

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Irak'tan yeni grupların gelme ihtimali bulunduğunu belirterek Türkiye'nin Ezidiler için Zaho civarında bir kapm ve çadırkent kurma kararı aldığını açıkladı. Atalay şunları söyledi: " Hazırlıklar ve çadır sevkıyatı başladı. AFAD bunu yürütüyor. Hızlı hareket ediyoruz. Dolayasıyla Yezidi nüfusunun, Irak nüfusunun Türkiye'ye gelme yerine, sınır ötesine yerleşmesi ama bütün ihtiyaçlarını bizim karşılayacağımız kampların kurulmasını tercih ediyoruz."
15.08.2014

ÇÖZÜM SÜRECİNDE ÇALIŞMALAR HIZLANDI

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Çözüm sürecinin gayet hızlı yürüdüğünü söyledi. Atalay, " Şu anda yol haritasını olgunlaştırma yönünde gece gündüz mesai yapıyoruz. O görüşmelerimiz bir yandan sürüyor, bir yandan arkadaşlarımız İmralı ile görüşmelerini sürdürüyor" diye konuştu.
15.08.2014

GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YOLA DEVAM EDERİZ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçim sonuçlarını değerlendirirken "Biz çok gururluyuz, onurluyuz. Kendi liderimizi devletin tepesine Cumhurbaşkanı olarak gönderdiğimiz için" dedi. Bundan sonraki sürece ilişkin de değerlendirme yapan Atalay şöyle konuştu: " AK Parti daima bir ortak akıl partisi olmuştur. Bütün sorunlarımızı, meselelerimizi, politikalarımızı ortak akılla yürütürüz" diye konuştu.
12.08.2014

GÜL PARTİMİZE ZENGİNLİK KATAR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, TRT Haber yayınında değerlendirmelerde bulundu. Atalay, "Hemen 'Başbakan kim olacak?' tartışmalarından ziyade, şu seçimin sonucu bir başarıdır, büyük bir bayramdır bizim için" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarının hatırlatılması üzerine Atalay, "Abdullah Gül, bu hareketin temel direklerinden biridir, birinci isim Tayyip bey ise ikinci isim Abdullah Bey'dir" diye konuştu.
12.08.2014

BİZDEN PEK ÇOK BAŞBAKAN ÇIKAR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Erdoğan'ın ilk turda yüzde 55 oyla Köşke çıkacağını, geçiş sürecinde de partide kırgınlık olmayacağını söyledi. " Türkiye'de en fazla yetişmiş siyaset adamı bizde. Bizden çok başbakan çıkar. Gül'ün dönüşüne de kimse soğuk bakmaz. Emniyette yürütülen operasyonun bir rövanş olmadığını söyleyen Beşir Atalay, çözüm sürecinde yol haritası çıkarılacağını, erken seçimin de gündemde bulunmadığını söyledi.
27.07.2014

SÜRECİN YOL HARİTASI NETLEŞİYOR:KESKİN TARİHLERİ OLACAK

Başbakan Yardımcısı Atalay, yasal zemine kavuşan yol haritasını Haber Türk'e anlattı. "Bir yol haritası hazırlığı içindeyiz. Yapılacaklar hem somut olacak hem de bunların daha keskin tarihleri olacak" diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili soruya Atalay "Şu anda kamuoyunda istikrarlı bir görüntü var. Yüzde 55-56 gibi. Yaklaşık üç hafta arayla yapılan iki ayrı araştırmada hemen hemen benzer sonuçlar çıktı. Sanki tablo belirginleşti gibi. Birinci turda öyle görünüyor ki, büyük bir sürpriz olmayacak. Başbakanımız seçilecek" diye yanıtladı.
27.07.2014

ÇÖZÜMDE SİVİL DÖNEM

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm süreci kapsamındaki görüşmelerde artık MİT'in dışındaki kurumlarında rol alacağını ifade ederek, "Güvenlik birimlerimizin dışına da taşan, hem siyaset kurumunun daha aktif olduğu hem diğer kurumların bir sürece geldik" dedi. TGRT habere konuşan Atalay, çözüm sürecinde ilk kez TBMM'de devreye girdiğini kaydetti.
25.07.2014

ATALAY: BİZ KİMSENİN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKMEYİZ

Başbakan Yardımcısı Atalay, MHP'li vekilin 'terör örgütü önünde diz çöküldüğü' eleştirisine sert tepki gösterdi: "Biz kimsenin önünde diz çökmeyiz" dedi. Atalay, "Büyük işleri yürütenler suçlanırlar. Ama kendi hükümetini yalvarmakla, diz çökmekle suçlayan bir Milletvekiline ilk kez bu meclis'de şahit oluyoruz. Kimsenin önünde diz çökmeyiz. Bu tür ifadeler, hainlikle suçlamalar acizliktir. Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yoktur" karşılığını verdi.
10.07.2014

ATALAY: KİMSENİN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKMEYİZ

Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın 4 maddesi Meclis'den geçti. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Genel Kurul'da tasarıya ilişkin soruları yanıtladı. Atalay, "Her ülkede bu tür büyük çalışmalar yürütenler suçlanır. Biz kimsenin önünde diz çökmeyiz, ülkemizin sorunlarını çözmek için uğraşıyoruz. Bu işleri çözmek için uğraşanları hainlikle suçlamak acizliktir" dedi.
10.07.2014

YASADA 'ÖRTÜLÜ AF' YOK

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Yönelik Kanun Tasarısı üzerinde, Milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı. Atalay, Terörle Mücadele Kanunu'nun kaldırılmasının şu anda gündemlerinde olmadığını belirterek, şöyle konuştu: Af diye bir şey gündemde yok. Örtülü af diye bir şey bu yasada yok. Yasada ne var? Eve dönüşlerle ilgili çalışmalar yapılabilir, yeni yasal düzenlemeler olabilir, onlar Meclis'e gelecektir.
10.07.2014

ÇÖZÜM SÜRECİNİ KENDİMİZ YÖNETİYORUZ

TBMM Genel Kurulu'nda, 6 maddeden oluşan Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri sürerken soruları cevaplayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bilmem kim süre vermiş, hükümet yerine getiriyor değerlendirmesini yapanlar sanki hükümetin çalışmasını bilmeyenler. Çalışmaları gizli yürütmüyoruz. Bu sorunları çözmek için çalışıyoruz" dedi.
10.07.2014

YASANIN İÇİNDE ÖRTÜLÜ BİR AF YOK

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen, çözüm sürecine ilişkin Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı üzerinde, Milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı.
10.07.2014

GÜNDEMDE AF YOK

TBMM'de görüşülen 'Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesi ne Yönelik Kanun Tasarısı'nın dört maddesi önceki gün ve dün uzun görüşmeler sonunda kabul edildi. Yasayla ilgili bilgi veren Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, gündemlerinde 'af' olmadığını söyledi.
10.07.2014

SİLAHSIZ ÇÖZÜME ARALIKSIZ MESAİ

PKK'ya silah bıraktıracak çözüm sürecinin devlet politikası niteliğini pekiştirecek 6 maddelik yasa Genel Kurul'da öncelikli olarak ele alındı. Meclis yasa geçene kadar mesai yapacak. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Genel Kurulda Tasarıya ilişkin eleştirileri cevapladı. AK Partinin 12 yılda demokratikleşme anlamında sessiz devrim yaptığına dikkat çeken Atalay, şöyle konuştu "Yeni bir yol haritası üzerinde çalışıyoruz. Buna göre eylem planı ortaya çıkacak. Orada yeni yasalar gündeme gelecek. Kendim ve hükümet olarak umudumuz fazla. Süreç olgunlaşıyor. Ülkemizin birliği ve beraberliği için çalışma yapıyoruz"
09.07.2014

ÇÖZÜM SÜRECİ OLGUNLAŞMA AŞAMASINDA

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Terörün sona erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Pekiştirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde Hükümet adına yaptığı konuşmada çözüm sürecinin olgunlaşma safhasında olduğunu söyledi. Sorunun çözümünde sona doğru gittiklerine inandıklarını kaydeden Atalay, " Bundan sonraki hedefimiz örgüt mensuplarının silah bırakması ve devletinde bu insanların evlerine, normal hayata dönmesi için gerekli çalışmaları yapmasıdır. Çözüm sürecinin ana temeli de zaten budur" diye konuştu.
09.07.2014

BEŞİR ATALAY: HEDEF ÖRGÜTÜN SİLAHLARI BIRAKMASI

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Meclis Genel Kurulu'nda 'Çözüm Yasa Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, çözüm sürecinin olgunlaşma safhasında olduğunu kaydederek " Artık bir sona doğru gittiğimize inanıyoruz. Bu sorunların çözümünde başlıca hedefimiz, örgüt mensuplarının silahlarını bırakması ve devletinde bu insanların evlerine, normal hayata dönmeleri için gerekli çalışmaları yapmasıdır. Çözüm sürecinin ana hedefi budur" diye konuştu.
09.07.2014

BARZANİ'YE SÖZ YOK, PKK TERÖR ÖRGÜTÜ

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, İŞİD'in de, PKK'nın da terör örgütü olduğunu söyledi. TBMM Genel Kurulu'nda, Çözüm Tasarısı görüşmeleri sırasında Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Atalay, Kuzey Irak Kürt Bölgesi yönetimi'nin bağımsız devlet kuracaklarını ve Türkiye'ninde söz verdiğine ilişkin iddialar "Türkiye'nin öyle bir sözü, taahhüdü yoktur" dedi.
09.07.2014

YARALI DUYGULARI TAMİR ETME SÜRECİ

Başbakan Yardımcısı Atalay, " İnşallah çözüm sürecini başarıya ulaştırarak, ülke ve millet olarak bu yakıcı sorunu da geride bırakacağız" dedi. Türkiye yi normalleştirmeyi hedeflediklerini belirten Atalay, yaralı duyguları tamir etme ve kardeşlik hukukunu yüceltmeyi istediklerini söyledi. Çözüm sürecine ilişkin Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine TBMM İçişleri komisyonunda başlandı.
03.07.2014

YENİ KANUNLARDA YAPILABİLİR

Çözüm sürecine ilişkin Terörün sona erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerinde konuşan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sürecin ilk başladığı günden bugüne kadar alınan yolun önemine dikkat çekti. Atalay tasarının somut bir yol haritası sunduğunu belirterek yeni kanunların da yapılabileceğini belirtti.
03.07.2014

BAKAN ATALAY:YOL HARİTASINDA YENİ YASALAR GÜNDEME GELEBİLİR

Terörün sona erdirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin güçlendirilmesine dair kanun tasarısının görüşmelerine İçişleri komisyonunda başlandı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Tasarıyla ilgili bilgi verirken, "Bundan sonraki ilk hedefimiz, örgüt mensuplarının silahlarını bırakması, devletin de bunların normal hayata evlerine dönmeleri için çalışma yapmasıdır" diye konuştu.
03.07.2014

5 YILA ÇIKABİLİR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Erdoğan'ın bugün Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanacağını belirtti. Atalay, gündemlerinde erken seçim seçim olmadığını da belirterek, " Hatta genel seçimlerin tekrar 5 yıla çıkarılmasını tartışılıyor" dedi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün aday olmayacağını açıklamasının ardından Başbakan Erdoğan'ın adaylığı üzerinde uzlaşı sağlandığını belirtti.
01.07.2014

ÇÖZÜM SÜRECİNDE SON VİRAJA GİRİLDİ

Çözüm sürecinde atılacak adımları yasal güvenceye kavuşturacak 6 maddelik yasa tasarısı meclis'e sunuldu. Tasarının Meclis tatile girmeden yasalaşacağını belirten Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, " Çözüm Süreci olgunlaştı, son safhaya yaklaştık. Yasa tam bu sırada bir gereklilik olarak ortaya çıkmıştır. Tasarı bundan sonraki çalışmalar için genel perspektif sunmaktadır. Devlet kurumlarının topyekün sürece katkı vermelerinin hukuki zeminini oluşturuyor. Sürece ilişkin daha detaylı somut adımlar içeren yol haritası ve eylem planına temel teşkil edecektir" dedi.
27.06.2014

TERÖRÜN SONA ERDİRİLMESİ VE TOPLUMSAL BÜTÜNLEŞME PAKETİ MECLİS'E SUNULDU

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, 'Çözüm Süreci Çerçeve Yasa Tasarısı'yla ilgili, " Çözüm süreci örgüt mensuplarının silahlarını bırakması hususu dikkate alınarak eve, siyasete dönüşler, sosyal yaşama katılım, uyum, rehabilitasyon süreci kapsamında atılması gereken adımlara vurgu yapılmıştır" dedi. Atalay, tasarının 6 maddeden oluştuğunu belirtti.
27.06.2014

SİLAHLARA VEDA ZAMANI GELDİ

Atalay: Eve dönüş sürecine yaklaşıyoruz. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, yasa tasarısıyla ilgili yaptığı değerlendirmede "Toplumsal desteği arkamıza alarak, şeffaf şekilde çalışmayı esas alıyoruz. Bunu yasa maddesi haline getiriyoruz" dedi.
27.06.2014

'SONUCA YAKLAŞTIK'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay: "Sonuca doğru yaklaşılmaktadır. Bir anlamda şiddet biterek ve ülkemizde her türlü sorunun tartışılarak çözüm perspektifinin geliştirilmesi, siyasetin bir anlamda sorun çözme platformu olarak değerlendirilmesinin tam anlamıyla önünü açıyoruz" dedi.
27.06.2014

SÜRECE YASAL ZEMİN

Atalay: Tüm Yetki Bakanlar Kurulu'nda. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, süreç kapsamında temas, görüşme, siyasi kararlılık gerektiren konularda bir bakanlık veya kurum işlemi yerine Bakanlar Kurulu kararıyla uygulama yapılacağını söyledi. Atalay, "sürecin sağlıklı yürütülebilmesi için başka yasal çalışmalara da ihtiyaç duyulabilir" dedi.
27.06.2014

SÜREÇ OLGUNLAŞTI, SON SAFHAYA YAKLAŞIYORUZ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, kamuoyu desteğiyle sürecin olgunlaştığı döneme girildiğini belirterek, " Nihai çözüme doğru kararlı şekilde ilerliyoruz" dedi. Hükümet, çözüm sürecine ilişkin altı maddeden oluşan 'Terörün Sona erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı'nı TBMM'ye sundu. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AA ve TRT'ye yaptığı açıklamada tasarıya ilişkin bilgiler verdi.
27.06.2014

HÜKÜMETİN KARARLILIĞININ İFADESİ

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, 'Çözüm Süreci Çerçeve Yasa Tasarısı'nın Meclise gönderilmesinin ardından, " somut yol haritası üzerinde çalışıyoruz, yeni yasal düzenlemeler de olabilir" dedi. " Hedef şiddetin bittiği, silahın bırakıldığı, dağdakilerin eve döndüğün bir nokta" ifadelerini kullandı.
27.06.2014

ÇÖZÜM YASASI MECLİS YOLUNDA

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinin çerçeve yasasının çıkarılması için yapılan çalışmaların tamamlandığını belirterek, " Biz o çalışmayı şu anda tamamladık ve Bakanlarımızın imzasına açıldı. Bir iki gün içinde biz onu Meclis'e tasarı olarak sevk edeceğiz. CHP Genel Başkanı Kılçdaroğlu'nun Diyarbakır seyahatinde "çözüm sürecinin yasal zemine oturtulması gerekir" sözlerinin hatırlatılması üzerine Atalay, "Burada böyle ucuz bir sahiplenme var" şeklinde değerlendirdi.
25.06.2014

'ÇÖZÜM'E YASAL ZEMİN

Hükümet, çözüm sürecini yasal çerçeveye kavuşturan ve dağdan inenlerin rehabilitasyonunu ihtiva eden düzenlemeyi çıkarıyor. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, söz konusu hazırlıklarla ilgili olarak "Biz o çalışmayı şu anda tamamladık ve bakanlarımızın imzasına açıldı. Son Bakanlar Kurulu'nda da sunumunu yaptım, karar verildi ve önümüzdeki 1-2 gün içinde Meclis'e Tasarı olarak sevk edeceği" dedi.
25.06.2014

YASAL ZEMİN GELİYOR

DİYARBAKIR'da "çözüm süreci yasal zemine oturtulmalı" diyen Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle ilgili sorulara yanıt veren Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Son Bakanlar Kurulu'nda sunum yaptım. Karar verildi. İki gün içinde zaten Meclis'e Tasarı olarak sevk edeceğiz" dedi.
25.06.2014

'ÇÖZÜM SÜRECİ' TAMAM TASARI MECLİS YOLUNDA

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinin çerçeve yasasıyla ilgili olarak Romanya'da açıklamalarda bulundu. çalışmaların tamamlandığını belirten Atalay, " Bakanların imzasına açtık, bir iki gün içinde Meclise sevk edeceğiz" dedi.
25.06.2014

ETİK KURULDAN 66 KAMU GÖREVLİSİNE İHLAL CEZASI

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nun son 10 yılda 278 kamu görevlisi hakkında inceleme başlattığını ve 66 etik ihlal kararı verdiğini belirtti. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş'ın soru önergesini yanıtlayan Atalay, 17 Aralık operasyonu sonrası bu kurulun bir inceleme başlatmadığını da bildirdi.
25.06.2014

TÜRKİYE'NİN YARDIMI ULAŞTI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Musul'daki çatışmalardan kaçan Türkmenlere yönelik, "Sincar'da sadece Türkmenlerin kaldığı bir kamp oluşturma çabalarımız devam ediyor" dedi. Atalay, Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu toplantısı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada sadece ülke içinde değil, dışında meydana gelen afetlere de en hızlı şekilde yardım ulaştırmaya çalıştıklarını vurguladı. Musul'u terk eden 600-700 bin nüfus olduğunu belirten Atalay, " Bunlar daha çok Dohuk civarına geldiler. Oraya Türkiye olarak ciddi bir insani yardım ulaştırdık. 15 bin kişilik gıda kolisi, 10 bin battaniye, 1920 yatak, 2 bin mutfak seti ve 12 bin 500 çadırı Dohuk'a ulaştırdık" dedi.
20.06.2014

SOMA'YA 20 MİLYON YARDIM

Başbakan Yardımcısı Atalay, Soma için AFAD hesabında 20 milyon lira biriktiğini ve bunun son kuruşuna kadar orada mağdur olan insanlara harcanacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nda (AFAD) düzenlenen Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu Toplantısı öncesi gazetecilere açıklama yaptı.
20.06.2014

ÇÖZÜME EN YAKIN NOKTA

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecine ivme kazandıracak bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını söyledi. Atalay, " Bu süreç artık olgunlaşmıştır. Çözüme yakınız. Bu somutlukta siyasete güven, eve dönüşler, hayata dönüşler, siyasete tekrar dönüş var. Farklı Türkiye var" dedi.
07.06.2014

KARARLILIK GÖSTERİSİ

Çözüm sürecine sabotajların arttığı bir dönemde hükümet, 'yeni adımları' konuşmak üzere STK'lar ve düşünce adamlarını Diyarbakır'da toplayarak mesaj verdi. Başbakan Yardımcısı Atalay, İçişleri Bakanı Ala ve Tarım Bakanı Eker'inde katıldığı çalıştaya "Yeni Türkiye'nin açılan kilidi, çözüm süreci" başlığının verilmesi dikkat çekti. Bakanlar, çocukları dağa kaçırılan anneleri ve HDP'li Büyükşehir Belediyesini de ziyaret etti.
07.06.2014

ÇÖZÜMÜN EN ÖNEMLİ AKTÖRÜ TOPLUM

Diyarbakır'da düzenlenen çözüm süreci çalıştayında konuşan bakanlar, aktörlerin yapıcı adımlar atması gerektiğini vurguladı. Süreçte alınan yol ve yeni rotanın anlatıldığı toplantıda, BDP ve HDP'ye " Yeni yol haritası üzerindeyiz. Örgütten daha örgütçü olursanız çözüm bulamazsınız" denildi.
07.06.2014

'EVE, HAYATA SİYASETE DÖNÜŞ'

Beşir Atalay, D.Bakır da ki çözüm çalıştayı'nda açıkladı: "Yasal düzenleme yapılacak; eve, hayata, siyasete dönüş, hepsi var" Bakanlar Beşir Atalay, Mehdi Eker ve Efkan Ala, çocukları için Diyarbakır'da oturma eylemi yapan 50 aileyi ziyaret etti.
07.06.2014

'YENİ YOL HARİTASI SONUCA GÖTÜRECEK'

AK Parti'nin Diyarbakır'da yaptığı, 'Yeni Türkiye'nin Açılan Kilidi: Çözüm Süreci Çalıştayı'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Yeni bir yol haritası üzerindeyiz. Yeni yol haritası sonuca götürücü olacaktır. Yasal düzenlemeler de yapılacak" dedi.
07.06.2014

BİZ 1 MİLYON SURİYE'LİYE BATI 18 BİNİNE EL UZATTI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı tarafından yedincisi düzenlenen Uluslararası Afet Riski Yönetimi Konferansı'na katıldı. Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanı Kemaleddin Haydarov'un davetlisi olarak Gebele kentinde düzenlenen konferansa katılan Atalay, burada yaptığı konuşmada, dünyada yaşanan afet olaylarına karşı ortak hareket etmenin önemine değindi ve Türkiye'de afetlerle yapılan mücadele konusunda yapılan işleri anlattı.
05.06.2014

TURKEY HOSTS MORE THAN 1 MİLLİON SYRİANS, SAYS DEPUTY PM

In an İnternational conference in Azerbaijan's Qabala city on disaster management Wednesday, Atalay said tah " While Turkey hosts 1 million Syrian refugees, Western countries have only accepted to accommodate approximately 18,000 of them. In addition to the $4 billion humanitarian aid that Turkey provides for the Syrian crisis, only $210 million of İnternational aid came to Turkey
05.06.2014

ATALAY'A HİZMET MADALYASI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye'nin afetlere daha hazır ve afet sonrasında daha hızlı müdahale edebilen bir ülke haline geldiğini söyledi. Azerbaycan'ın Gebele kentinde, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİK) tarafından yedincisi düzenlenen Uluslararası Afet Riski Yönetimi Konferansı'nda Atalay ve AFAD'a Hizmet Madalyası verildi. Konferansı basın mensuplarına değerlendiren Atalay, " Türkiye olarak son yıllarda afet yönetiminde büyük mesafe aldık. AFAD yönetimi sistemi ile daha hızlı hareket ediyoruz" dedi.
05.06.2014

SURİYELİLER 1 MİLYONU GEÇTİ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı tarafından yedincisi düzenlenen uluslararası Afet Riski Yönetimi Konferansına katıldı. Atalay burada yaptığı konuşmada, Batı ülkelerinin bu yıl 18 bin Suriyeliyi kabul edeceğini belirterek, " 1 milyonun üzerinde Suriyeliyi BM standartları üzerindeki hizmetlerimizle ülkemizde misafir ediyoruz" dedi.
05.06.2014

'ÇÖZÜM'DE YENİ AŞAMAYA GEÇTİK

Çözüm süreci durdu eleştirilerine cevap veren Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Erdoğan'ın başkanlığında 19 Mayıs'ta yapılan kritik toplantıda yeni yol haritasının belirlendiğini söyledi. Atalay, "Tıkanma yok. Hızlı adımlar atılması kararlaştırıldı" dedi. Atalay, BDP ile de somut adımlar ve tarihlerin ele alındığı toplantılar yapıldığını söyledi.
02.06.2014

AK PARTİNİN KÖŞK ADAYI ERDOĞAN

Başbakan Yardımcısı Atalay, Köşk adaylığı konusunda "Partimizin, tüm mekanizmalarımızın daha çok Genel Başkan'ımızın Cumhurbaşkanı adayı olması gibi bir iradesi çıktı ortaya" dedi. AK Partinin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan mı sorusuna "Partimizin şu andaki eğilimi, kararı bu" diye cevaplayan Atalay şöyle devam etti. "Ama resmi karara dönüşmüş değil. Daha da ötesi Başkan'ımızın kendisiyle ilgili bu kararda henüz bir irade beyanı söz konusu olmadı"
02.06.2014

ABDULLAH GÜL'Ü İKNA EDECEĞİZ

Başbakan Yardımcısı Atalay, Gül ve Erdoğan'ın makan değişikliği için şöyle dedi. "2015 seçiminde zorluk çekmeyeceğimiz formül gerekiyor. Cumhurbaşkanlığına Başbakan'ımızın gitmesi, Abdullah Bey'inde ikna edilerek partinin başına gelmesi olabilir.
02.06.2014

YENİ YOL HARİTASI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinde eve dönüşü de içeren yeni hazırlıklar olduğunu açıkladı. 17'nci ayına giren süreçte tıkanma olmadığını söyleyen Atalay, 19 Mayısta Erdoğan başkanlığında son dönemlerin en kritik toplantılarından birini yaptıklarını belirtti. 'Daha somut, tarihleri belli, sona doğru gidişin yol haritasını hazırlıyoruz' dedi.
02.06.2014

DAHA SOMUT BİR YOL HARİTASI HAZIRLIYORUZ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinde tıkanma olmadığını, diyalogların devam ettiğini söyledi. 19 Mayıstaki toplantı hakkında bilgi veren Atalay, "Daha somut, yeni yol haritası üzerinde çalışıyoruz" dedi.
02.06.2014

'GÜL İKNA EDİLMELİ'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'nin tüm mekanizmalarının Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı işaret ettiğini ifade etti. Beşir Atalay, AK Parti için zorluk çekilmeyecek formülü ise "Cumhurbaşkanlığına Başbakan'ımızın gitmesi ama kongrede Abdullah Bey'in ikna edilerek tekrar partinin başına gelmesidir" sözleriyle anlattı.
02.06.2014

SOMUT ADIM

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinin geleceğiyle ilgili olarak " bir tıkanma yaşanmadığını, diyalogların sürdüğünü" söyledi. Atalay, 'Daha somut, yeni bir yol haritası' üzerinde çalışma kararı aldıklarını söyledi.
02.06.2014

ADAYIMIZ NETLEŞTİ

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'dan açıklama geldi. Atalay, adayın Haziran ayı ortalarında açıklanacağını ifade etti. Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay, Güçbirliği toplantısı için geldiği Kırıkkale'de yaptığı açıklamada, " Cumhurbaşkanlığı adayını önce muhalefet açıklasın. Bizim adayımız belli" dedi.
02.06.2014

ATALAY: ADAYIMIZ BU AYIN ORTASINDA AÇIKLANIR

AK Parti olarak Cumhurbaşkanı adayını belirlediklerini açıklayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, muhalefetin adayını beklediklerini ve kendi adaylarının bu ayın ortasında açıklanabileceğini söyledi. Kırıkkale Güç Birliği Toplantısı için Kırıkkale'ye gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir araya gelerek Ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için çatı aday önerisi görüşmesini değerlendirdi.
02.06.2014

TELAFFUZ NET OLDU

Beşir Atalay, Köşk adayını adıyla seslendirdi; " Tayyip Beyin Cumhurbaşkanlığı'na gitmesi, ama nasıl yürüyeceği konusunda epey mesai gerekiyor" Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinde bir tıkanma olmadığını, diyalogların devam ettiğini açıkladı.
02.06.2014

Çözüm Sürecinde Tıkanma Yok

Başbakan Yardımcısı, sürece ilişkin somut adımların atılacağına dair karar aldıkları bir toplantı yaptıklarını açıkladı. Atalay, ailelerin eylemini de desteklediğini söyledi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, son günlerde çocukları kaçırılan aileler ve çözüm sürecinde gelinen noktaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
02.06.2014

Abdullah Bey partiye dönüşe ikna edilmeli

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 7 televizyonunda güncel konuları değerlendirdi. Atalay şunları söyledi: " Partimizin, tüm mekanizmalarımızın, daha çok Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı adayı olması gibi bir irade çıktı ortaya. Şu anda önemli olan bu hareketin geleceğidir. 2015 seçiminde zorluk çekmeyeceğimiz formül gerekiyor. Anayasa dahil tüm hedefler gerçekleştirilebilir.
02.06.2014

GÜL PARTİDEN KOPMAMALI

"İstişarelerde Başbakanımızın Çankaya adaylığı ağır bastı" diyen Başbakan Yardımcısı Atalay, Erdoğan'ın Çankaya'ya çıkması halinde Cumhurbaşkanı Gül'ün siyasetten kopmaması gerektiğini söyledi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 24'de katıldığı 'Ankara Masası' programında soruları yanıtladı. Atalay, Cumhurbaşkanı adaylarının kim olacağına ilişkin kararın Afyon'da yapılacak toplantıda netleşeceğini söyledi.
05.05.2014

ATALAY: ERDOĞAN'IN KÖŞKE ÇIKMASI YÖNÜNDE CİDDİ TALEP VAR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, " Başbakanın köşk ihtimali daha güçlü. Ama bizim gönlümüz, Cumhurbaşkanımızın da kendi davasından, misyonundan ve bu hareketten kopmaması, partinin geleceğinde yine önemli söz sahibi olmasından yana" dedi.
05.05.2014

ATALAY, PARALEL YAPININ ABD'DEKİ ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ: ŞİZOFRENİK BİR ÇABA İÇİNDELER

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 24'de katıldığı programda paralel yapıyla mücadeleden Cumhurbaşkanlığı seçimine, Türkiye'nin sıcak gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
05.05.2014

ÇANKAYA'DA ÖN PLANA ÇIKAN ERDOĞAN

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 24'de gündemi değerlendirdi. Atalay, yapılan istişare ve değerlendirme toplantıları sonucu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adaylığının ağırlık kazandığını söyledi. Atalay, " Gönlümüz, Cumhurbaşkanımızın da Başbakanımızın da Köşk ile ilgili kararından sonra, Cumhurbaşkanımızın kendi davasından, misyonundan ve bu hareketten kopmaması" dedi.
05.05.2014

PARALEL YAPIYA HİÇBİR DEVLET MÜSADE ETMEZ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, temaslarda bulunmak üzere geldiğini ABD'nin başkenti Washington'da Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfının (SETA DC) 4. Yıllık Konferansı'nda önemli mesajlar verdi. Seçim sürecinde paralel yapının AK Parti aleyhine tüm partilerden daha aktif çalıştığını söyleyen Atalay, " Seçim bölgelerimizde zorlandık, doğrusu kendi tabanımız içinde bu tür tartışmalar bizi yordu" diye konuştu.
30.04.2014

ABD VE BATI, İDAMLAR KONUSUNDA ÇELİŞKİLİ

WASHİNGTON temasları çerçevesinden ABD'de bulunan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, burada, Amerikalı yetkililerle yaptığı görüşmeleri değerlendirdi. Atalay, Türkiye'deki siyasi gelişmeleri konu alan Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfının (SETA) düzenlediği "Insight Turkey: 4. Yıllık Konferansı - Türkiye Demokrasisinin geleceği" başlıklı tüm gün süren programa katılmak için Washington'a geldiğini kaydetti.
30.04.2014

ATALAY: ŞİDDETE GERİ DÖNEN MİLLETTEN TOKAT YER

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kahramanmaraş'da düzenlenen 'Kutlu Doğum Haftası' kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Atalay, Çözüm sürecini hassasiyetle yürüttüklerini belirterek, "Gençlerimizin ölmediği bir dönem yaşıyoruz. Bundan sonra bölge halkı şiddete ve teröre müsaade etmez. Terör isteyen milletten büyük tokat yer" dedi.
21.04.2014

MİT BUNDAN SONRA DAHA YASAL SINIRLAR İÇİNDE ÇALIŞACAK

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kahramanmaraş'da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Atalay,"MİT yeni yasayla birlikte Meclis'de hesap verecek. Yılda bir defa çalışmalarıyla ilgili rapor sunacak" dedi. MİT Yasasındaki değişiklikle ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Atalay, " Bugüne kadar MİT'in çalışması kapalı bir alandı. Şimdi ilk defa MİT'in nasıl çalışacağı ve neler yapacağı Meclis'de tartışıldı" şeklinde cevap verdi.
21.04.2014

YEDİ GÜZEL ADAM UMUT OLDU

Kahramanmaraş'da çekimleri tamamlanan ve TRT'de yayına giren, "Yedi Güzel Adam" dizisinin galası, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve milletvekilleri ile davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
21.04.2014

TWİTTER HİZAYA GELİYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sosyal paylaşım sitesi Twitter'in iki kullanıcı hesabına Türkiye'den erişimi engellemesini, "Şimdi Twitter hizaya geliyor. Esasen bunu diğer ülkelerde uyguluyordu, bundan sonra ülkemizde de hiçbir sorun olmayacak. Yani bizim sosyal medyayla bu anlamda hiç bir sorunumuz yok" sözleriyle yorumladı.
21.04.2014

MİT BUNDAN SONRA DAHA YASAL SINIRLAR İÇİNDE ÇALIŞACAK

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kahramanmaraş'da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Atalay,"MİT yeni yasayla birlikte Meclis'de hesap verecek. Yılda bir defa çalışmalarıyla ilgili rapor sunacak" dedi. MİT Yasasındaki değişiklikle ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Atalay, " Bugüne kadar MİT'in çalışması kapalı bir alandı. Şimdi ilk defa MİT'in nasıl çalışacağı ve neler yapacağı Meclis'de tartışıldı" şeklinde cevap verdi.
21.04.2014

HİZAYA GELİYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kahramanmaraş'da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Atalay, MİT Yasası ile bu kurumun daha rahat çalışacağını ve hesap verir hale geldiğini söyledi. Atalay, Twitter'deki hesapların buzlanmasına ilişkin ise, "Twitter hizaya geliyor" dedi.
21.04.2014

ATALAY: TWİTTER ŞİMDİ HİZAYA GELİYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sosyal paylaşım sitesi Twitter'in iki kullanıcı hesabına Türkiye'den erişimi engellemesini, "Şimdi Twitter hizaya geliyor. Esasen bunu diğer ülkelerde uyguluyordu, bundan sonra ülkemizde de hiçbir sorun olmayacak. Yani bizim sosyal medyayla bu anlamda hiç bir sorunumuz yok" sözleriyle yorumladı.
21.04.2014

GALADA 'İKİ GÜZEL ADAM' VURGUSU

Çekimleri Kahramanmaraş'da tamamlanan ve TRT'de yayına giren "Yedi Güzel Adam" dizisinin galasına katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay,gala da yaptığı konuşmada sözü Cumhurbaşkanlığı seçimlerine getirip, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül için 'İki Güzel İnsan' benzetmesi yaptı.
21.04.2014

ATALAY: TWİTTER HİZAYA GELİYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Twitter'in iki kullanıcı hesabının bazı paylaşımlarını sansürlemesini, " Şimdi Twitter hizaya geliyor. Esasen bunu diğer ülkelerde uyguluyordu, bundan sonra ülkemizde de hiçbir sorun olmayacak" sözleriyle yorumladı.
21.04.2014

ATALAY: TWİTTER HİZAYA GELİYOR

Kahramanmaraş'da düzenlen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, gazetecilere konu hakkında şunları söyledi: " Sosyal medya ortamında insanlara hakaret edilmesi, özel hayatlarının orada teşhir edilmesi vesaire gibi durumlarda da tabi yargıya götürdüler ve yargı bunların o ortamlardan çıkarılması kararını verdi. Ama talepler yerine getirilmedi"
21.04.2014

ATALAY: TWİTTER ŞİMDİ HİYAZA GELMEYE BAŞLADI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kahramanmaraş'da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Atalay, iki hesabı buzlayan Twitter için " TİB karar aldığında açıklamıştık. Twitter gelecek bizi muhatap alacak, yargı kararlarını ciddiye alacak. Şimdi hizaya geliyor" dedi.
21.04.2014

"MİT DAHA YASAL SINIRLAR İÇİNDE GÖREV YAPACAK"

Başbakan Yardımcısı Atalay, " MİT yeni yasayla birlikte Meclis'de hesap verecek. Yılda bir defa çalışmalarıyla ilgili rapor sunacak" dedi. MİT Yasasındaki değişiklikle ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Atalay, " Bugüne kadar MİT'in çalışması kapalı bir alandı. Şimdi ilk defa MİT'in nasıl çalışacağı ve neler yapacağı Meclis'de tartışıldı" şeklinde cevap verdi.
21.04.2014

BEŞİR ATALAY: BDP ŞİDDETTEN ARINAMADI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye'nin, ilk defa Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde huzur içerisinde bir seçim geçirdiğini savunarak, çözüm sürecinin devam etmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi. Kahramanmaraş'ta düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde konuşan Atalay, BDP'nin şiddetten tam arınamadığını söyleyen Atalay, " Yani seçimin belli noktalarında şiddetten medet umdular" diye konuştu.
21.04.2014

İSTİHBARATA İLK KEZ DENETİM

MİT Yasası TBMM'de oylanarak kabul edildi. Yasanın görüşmelerinde Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, teklife yeni madde ihdas edilmesine ilişkin önerge verdi. Kabul edilen önergeye göre, istihbarat birimlerine Meclis denetimiyle ilgili olarak Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu kurulacak. 17 üyeden oluşacak Komisyon, MİT, MASAK, Jandarma ve Emniyet İstihbaratı denetleyecek ve çalışmalarını gizli yürütecek.
18.04.2014

MİT YASA TEKLİFİ MECLİS'TEN GEÇTİ

TBMM Genel Kurulu, MİT ile ilgili son derece önemli değişiklikler yapan yasa teklifini kabul etti. Yasaya önerge ile eklenen bir madde kapsamında MİT'in istihbarat faaliyetleri Meclis denetimine açılıyor.
18.04.2014

MİT TEKLİFİ 5 GÜNLÜK GÖRÜŞME MARATONUNUN ARDINDAN YASALAŞTI

MİT Kanunu olarak anılan Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik yapılmasına dair 15 maddelik kanun teklifi, 5 gün süren görüşmelerin ardından tamamlandı. Tümü üzerinde yapılan oylamayla teklif, TBMM Genel Kurulu'nda dün kabul edilerek yasalaştı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, komisyon kurulmasına ilişkin " Bu ülkede demokratikleşme adına hangi adım varsa AK Parti atıyor, muhalefet bunu hazmedemiyor" diye konuştu.
18.04.2014

MİT KANUN TEKLİFİNİN GÖRÜŞMELERİNE TBMM GENEL KURULUNDA DEVAM EDİLİYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT Kanunu'nda değişiklik yapan kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinin ikinci bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Hakkındaki "10 kişilik Şia grubu" iddialarının iftira olduğunu belirten Atalay, "Ben katı Hanefi'yim, Türkmen'im. Bunu da herkes bilir. İnsanları suçlamak bu devirde moda. İran, şia, şu bu..." dedi. Atalay, kanunsuz emir olmayacağını kaydederek, "Bir yerden 'rastgele bilgi isteyeyim' olmaz. Bunların dosyaları vardır, gerekçeleri vardır. Bir yerden bilgi istenecekse hukuk içinde olur, keyfilikle olmaz" dedi.
16.04.2014

MİT MÜSTEŞARININ YARGILANMASINDA SON KARAR KÖŞKÜN

AK Parti, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen yeni MİT yasa teklifinde yaptığı değişiklikle Cumhurbaşkanı'nın yetkilerin artırdı. Genel Kurmay Başkanlarında olduğu gibi herhangi bir nedenle suçlanan MİT Müsteşarı'nın yargılanıp yargılanmayacağı konusunda da son karar makamı Cumhurbaşkanlığı olacak.
17.04.2014

BAŞBAKAN YARDIMCISI ATALAY: ÇÖZÜM SÜRECİNDE SORUMLULUK BİZİM

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT Kanunu'da değişiklik yapan kanun teklifinin dün TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinin ikinci bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. MİT'i hukukun içine, meşru zemine çektiklerinin altını çizen Atalay, "İşlerini yaparken güvence altında olmalarını istiyoruz. Bunların dışında bir şey aramamak lazım" ifadelerini kullandı.
17.04.2014

MİT'E KİT GİBİ DENETİM

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Mecliste gazetecilerin soruların yanıtlarken, MİT Yasası'nda getirecekleri yeni düzenlemeyle MİT'e Meclis denetimi getirileceğini belirterek, " Güvenlik ve istihbarat işi yapan tüm kurum ve kuruluşlar için KİT (Kamu İktisadi Kuruluşları) Komisyonu benzer bir model" üzerinde durduklarını söyledi. Denetimi hangi komisyonun yapacağı sorusunu Atalay, " Bir karar vermedik. Belki İçişleri, belki bağımsız bir komisyon. Arkadaşlar şimdi çalışıyor, bende bir miktar katıldım" şeklinde cevapladı.
16.04.2014

MİT'E MECLİS DENETİMİ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlarken, MİT Yasa teklifinde, Meclis denetimi konusunda nasıl bir değişiklik yapılacağı sorusuna, "Yarın getireceğiz inşallah. Çalışıyoruz üzerinde..." dedi. Yapılacak düzenleme için Anayasa ya da İçtüzük değişikliği gerekmediğini anlatan Atalay, "Askıya alınması söz konusu mu" sorusuna, "Hayır, yarın gelecek" karşılığını verdi.
15.04.2014

HERKES SİYASETTEN ROL ÇALMA PEŞİNDE

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kan 24'de canlı yayın programına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Anayasa Mahkemesi'nin Twitter ile ilgili verdiği kararın normal olmadığını belirten Atalay, " Bu kararlar, 'acaba tekrar yargı vesayeti mi geliyor' endişesi getirdi. Herkes siyasetten rol çalma peşinde. Biz, her şeyi ya Meclis'e, ya Millete götürmek istiyoruz. Demokrasi bu" dedi.
14.04.2014

'NE EMEKLİ GENERAL NE DE YÜKSEK YARGIÇ'

Kanal 24 televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Cumhurbaşkanlığına ilişkin " Bunu kendi aramızda görüşerek, en uygun alternatifimizi çıkaracağız ve ilk turda da seçeceğiz. Bu seçim onu gösterdi. Yerel seçimde yüzde 45,5 - yüzde 46, genel seçimde yüzde 52 - 53'dür. Onun için burada hiç bir zorluk çekmeyeceğiz" dedi.
14.04.2014

BAŞBAKAN YARDIMCISI ATALAY: YARGICIN DA ŞANSI YOK, GENERALİN DE

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 24 televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Atalay, "Bundan sonra Cumhurbaşkanı seçim meydanında seçilecek, milletin Cumhurbaşkanı olacak. Artık öyle yüksek yargıdan birisi veya emekli generaller filan, Cumhurbaşkanı olma şansı kalmadı" diye konuştu.
14.04.2014

ASKER-HAKİM DEVRİ BİTTİ!

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, bundan sonra Cumhurbaşkanının meydanlarda seçileceğini söyleyerek, " Milletin Cumhurbaşkanı olacak. Artık öyle yüksek yargıdan birisinin veya emekli generallerin filan Cumhurbaşkanı olma şansı kalmadı" dedi.
14.04.2014

ATALAY, SİYASETE GÜVENİN ARTTIĞINI, YARGIYA İSE AZALDIĞINI AÇIKLADI

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 24'te gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Başbakan Erdoğan'ın, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) HSYK ile ilgili kararına verdiği tepkiyi değerlendiren Atalay, " Bu tartışmaları, Türkiye'de artık normal saymak gerekiyor. Hükümet olarak biz de bu kararları beğenmedik ve eleştiriyoruz. Bunları, ülkede gerginlik odakları gibi göstermek yanlıştır, birileri ona hevesli" diye konuştu.
14.04.2014

EN UYGUN ALTERNATİFİ ÇIKARTIR İLK TURDA SEÇERİZ

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 24'te Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Anayasa Mahkemesi (AYM) kararlarını değerlendirdi. Cumhurbaşkanlığı seçimi konusundaki soruya Atalay, " Bunu kendi aramızda görüşerek en uygun alternatifimizi çıkaracağız ve ilk turda da seçeceğiz. Bu seçim onu gösterdi" diye konuştu.
14.04.2014

TWİTTER KARARI 367'YE BENZEDİ

Twitter kararını Sabih Kanadoğlu'nun 367 formülüne benzeten Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, " Bizim dönemimizde Anayasa Mahkemesi'nin tartışılan iki kararından biri bu oldu. Biri Cumhurbaşkanlığı seçimindeki 367 kararı. Biri de bu" diye konuştu.
13.04.2014

' KILIÇ HUKUKİ TEMELİ OLMAYAN BAŞVURULARI TEŞVİK EDİYOR'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın hukuki temeli olmayan başvuruları teşvik ettiğini öne sürdü. CHP Ankara'daki seçim sonuçlarına yaptığı itirazı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) reddedince Anayasa Mahkemesine başvurmaya karar vermişti.
13.04.2014

AK PARTİ CHP'NİN MİTİNGLERİNİ ANALİZ ETTİRDİ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'yi 30 Mart zaferine taşıyan süreci anlattı. Her il için ayrı ayrı çalıştıklarını söyleyen Atalay, " Bir psikiyatri profesörü Kılıçdaroğlu ve Başbakan'ın 8 mitingini analiz etti. Başbakanımızın konuşmasının %65'i Kılıçdaroğlu'nun ise sadece %17'si pozitif"
13.04.2014

MİTİNGLERİ PSİKİYATRA İZLETTİK

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, 3 ay süren yerel seçim kampanyasının başarılı olması için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 mitingini psikiyatri profesörüne izlettiklerini açıklayan Atalay, miting meydanlarında verilen pozitif mesajların etkili olduğunu söyledi.
13.04.2014

MİT DÜNYAYA ADAPTE OLACAK

Meclis'te görüşülen MİT yasa tasarısının Teşkilat'ı dünyadaki yeni gelişmeler ve teknolojiye adapte edeceğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Atalay, teklifi hazırlarken dünyanın bütün istihbarat kurumlarını incelediklerini belirtti. Atalay MİT'in hükümet direktifiyle her örgütle görüşebileceğini vurguladı.
12.04.2014

MİT TASARISI GÖRÜŞMESİNDE ATALAY 'ÇÖZÜM SÜRECİNİ' ANLATTI

Meclis'te MİT tasarısına dair soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 'çözüm sürecinin gizli yürütülmediğini' belirterek, 'Siyasi boyutunu biz yürütüyoruz. Gerekirse MİT başka örgütlerle de görüşecek' dedi.
12.04.2014

MİT'e MECLİS DENETİMİ

TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti'nin önerisiyle MİT Yasa Teklifi gündeme alındı. Ancak itirazlar nedeniyle uzun süre yasa teklifinin görüşmelerine geçilemedi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, kurulacak bir komisyonla TBMM'nin MİT'i denetleyeceğini söyledi.
10.04.2014

TBMM MİT'i DENETLEYECEK

MİLLİ İstihbarata Parlamento denetimi geliyor. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, TBMM'de görüşülen MİT yasa teklifinde değişikliğe gideceklerini açıkladı. Bu amaçla 7 önerge hazırladıklarını belirten Atalay, bu değişikliklerden birinin MİT'in TBMM denetimine açılması olduğunu söyledi.
10.04.2014

ATALAY: OLUMLU KAMPANYA YAPTIK

AK Parti dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında seçim sonuçlarını değerlendirdi. Toplantıya katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Partinin 2014 seçim kampanyasının dört dörtlük bir seçim kampanyası olduğunu belirterek, " Bugüne kadar yürüttüğümüz kampanyalardan tecrübelerimiz var, bu çok olgun bir kampanyaydı. Televizyon reklamları, onların konusu, sıralaması, gazete, sosyal medya ilanları, mitinglerimiz, bütün illeri ayrı ayrı çalışan programlarımız bütün bunlara baktığımızda çok mükemmel bir kampanya yürüttük"dedi.
10.04.2014

KARARLILIĞIMIZ SÜRÜYOR

Çözüm süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, " Çözüm sürecindeki kararlılığımız sürüyor. Çözüm sürecinin faydalarını gördük, analiz sonuçlarımızdan birisi de odur" dedi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, " AK Parti'nin seçim kampanyası dört dörtlük bir kampanyadır. Çok mükemmel bir kampanya yürüttük" dedi.
10.04.2014

MİT'e MECLİS DENETİMİ

Başbakan Yardımcısı Atalay, " Yedi önerge vereceğiz" dedi, partisinin sürpriz hamlesini açıkladı: Bir komisyon kuracağız istihbarat ve güvenlikle ilgili konularda denetleme yetkisi olacak.
10.04.2014

ÇÖZÜM SÜRECİNDEKİ KARARLILIĞIMIZ SÜRÜYOR

Atalay, " Güneydoğu'da vatandaşlarımızın şiddetten ziyade siyasetin sorun çözeceğine olan inancı artmıştır" dedi.
10.04.2014

MÜKEMMEL BİR KAMPANYA YÜRÜTTÜK

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'nin 2014 seçim kampanyasının dört dörtlük bir kampanya olduğunu belirterek " Bugüne kadar yürüttüğümüz kampanyalardan tecrübelerimiz var, bu çok olgun bir kampanyaydı. Televizyon reklamları, onların konusu, sıralaması, gazete, sosyal medya ilanları, mitinglerimiz, bütün illeri ayrı ayrı çalışan programlarımız bütün bunlara baktığımızda çok mükemmel bir kampanya yürüttük"dedi.
10.04.2014

KARARLILIĞIMIZ SÜRÜYOR

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti Seçim Strateji Toplantısı için AK Parti Genel Merkezi'ne gelişinde soruları cevaplandırdı.
10.04.2014

MÜKEMMEL BİR KAMPANYA YÜRÜTTÜK

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'nin 2014 seçim kampanyasının dört dörtlük bir kampanya olduğunu belirterek " Bugüne kadar yürüttüğümüz kampanyalardan tecrübelerimiz var, bu çok olgun bir kampanyaydı. Televizyon reklamları, onların konusu, sıralaması, gazete, sosyal medya ilanları, mitinglerimiz, bütün illeri ayrı ayrı çalışan programlarımız bütün bunlara baktığımızda çok mükemmel bir kampanya yürüttük"dedi.
10.04.2014

ÇÖZÜM SÜRECİNDEKİ KARARLILIĞIMIZ SÜRÜYOR

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'nin 2014 seçim kampanyasının dört dörtlük bir kampanya olduğunu belirterek " Bugüne kadar yürüttüğümüz kampanyalardan tecrübelerimiz var, bu çok olgun bir kampanyaydı. Televizyon reklamları, onların konusu, sıralaması, gazete, sosyal medya ilanları, mitinglerimiz, bütün illeri ayrı ayrı çalışan programlarımız bütün bunlara baktığımızda çok mükemmel bir kampanya yürüttük"dedi.
10.04.2014

ÇÖZÜM SÜRECİNDE KARARLILIĞIMIZ SÜRÜYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Partinin 2014 seçim kampanyasının dört dörtlük bir kampanya olduğunu belirterek " Bu güne kadar yürüttüğümüz kampanyalardan tecrübelerimiz var, bu çok olgun bir kampanyaydı" dedi.
10.04.2014

YANLIŞ STRETEJİ SONLARI OLDU

30 Mart seçimiyle cemaatin siyasi bir ağırlığı ve gücünün olmadığının ortaya çıktığını belirten Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, " Cemaat kendi uyguladığı yanlış strateji ile kendini yok etti. Çünkü bu yapı, güvenle alakalı bir yapı. Yine bu seçimde, yaptıkları somut çalışmalara rağmen bir güçleri olmadığı ortaya çıktı" dedi.
04.07.2014

"TWITTER VE YOTUBE'NİN İLELEBET YASAKLANMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 30 Mart Yerel Seçimleri sonrasında yapılan itirazlarla ilgili olarak, " Bazı yerlerde itirazların doğru olduğu çıkıyor. Bu normal bir şey. Ama bir şey kabul edilemez. Hiçbir gerekçe olmadan şu il tamamen yeniden sayılsın. Böyle absürt, soyut bir talep olamaz" dedi.
04.04.2014

SAYGILI KORKMAZ'DAN GÖREVİ DEVRALDI

Kırıkkale'de seçimleri kazanan AK Parti adayı Mehmet SAYGILI mazbatasını alarak resmen Kırıkkale Belediye Başkanı oldu. Devir teslim törenine Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın yanı sıra Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal, İl Başkanı Mehmet Demir, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
04.04.2014

ATALAY YEREL SEÇİM İTİRAZLARINI DEĞERLENDİRDİ

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, 30 mart yerel seçimleri sonrasında yapılan itirazlarla ilgili olarak " Bazı yerlerde itirazların doğru olduğu çıkıyor. Bu normal bir şeydir. Ama bir şey kabul edilemez. Hiçbir gerekçe olmadan şu il tamamen yeniden sayılsın diye anlamsız, soyut bir talep olamaz" dedi.
04.04.2014

CUMHURBAŞKANLIĞINDA AK PARTİ'DE SÜRPRİZ OLMAZ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Kesinlikle AK Parti'de sürprizler olmayacağını belirten Atalay, " Cumhurbaşkanlığı konusunda bizim partimizde sürprizler olmaz, bunu her zaman ifade ediyoruz. AK Partinin tüm bireylerinde daima daha fazla nasıl fedakarlık yaparım, daha fazla ne yaparım duygusu vardır" dedi.
04.04.2014

'CUMHURBAŞKANLIĞI KONUSUNDA AK PARTİ'DE SÜRPRİZ OLMAZ'

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Cumhurbaşkanlığı konusunda AK Parti'de sürpriz olmayacağını, kimsenin bireysel taleplerde bulunmayacağını söyledi. Atalay, " Bizim burada bütün görevlerimiz içinde, kendi aramızda aile bağları, dostluklar, kardeşlik, dava ahlakı esastır" dedi.
04.04.2014

BAŞBAKAN YARDIMCISI ATALAY:CUMHURBAŞKANI ADAYI SİYASETİN İÇİNDEN OLACAK

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda parti içinde henüz bir değerlendirme olmadığını belirterek, " Başbakanımızın, kendisinin açıktan telaffuz ettiği bu konuda bir kanaati yok" ifadelerini kullandı.
03.04.2014

CUMHURBAŞKANLIĞI İLK TURDA ÇÖZÜLÜR

BAŞBAKAN Yardımcısı Atalay, Başbakanın köşk seçimlerinde aday olup olmayacağı tartışmalarına "Henüz karar vermedi" diyerek kısa süreliğine noktayı koydu. Atalay: "Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda çözülebilir diye düşünüyoruz. O konuda rahatız. Bu şekliyle sistem yürür ve cumhurbaşkanlığı seçimi yapılır" dedi.
03.04.2014

Köşk'te Bürokrat Devri Bitti

Başbakan Yardımcısı Atalay: " Bundan sonra vatandaşın sandıkta vereceği oyla seçilecek Cumhurbaşkanı daha siyasi kimlikli kişiler olacaktır. Yani öyle 'siyasetin dışından, bürokrasiden vesaire birini getirelim de Cumhurbaşkanı yapalım' yaklaşımları artık bitmiştir."
03.04.2014

BAŞBAKAN YARDIMCISI BEŞİR ATALAY:Siyasi Kimlikli Kişiler Olmalı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bundan sonra vatandaşın sandıkta vereceği oyla seçilecek Cumhurbaşkanı daha siyasi kimlikli kişiler olacaktır. Yani öyle 'siyasetin dışından, bürokrasiden vesaire birini getirelim de Cumhurbaşkanı yapalım' yaklaşımları artık bitmiştir" dedi.
03.04.2014

Cumhurbaşkanı Siyasi Kimlikli Olacak

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, bir televizyon kanalında Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adayıyla ilgili soruya " Başbakan'ın bu konuda bir kanaati yok" yanıtını verdi.
03.04.2014

'Gündemimizde Erken Seçim Yok Hiçbirzaman Bunu Düşünmedik

HABERTÜRK TV'ye konuk olan Başbakan Yardımcısı Atalay, erken seçim konusunda, "Böyle bir şey bizim gündemimizde yok. Erken seçimi hiçbir zaman düşünmedik" dedi. Atalay, 'demokratik özerklik' le ilgili tartışmalar için de "Bunlar romantik söylem" diye konuştu.
02.04.2014

ATALAY AÇIKLADI: 'Paralel'in Üzerine Gidilecek

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 'Paralel Devlet'in tespit edildiğini söyledi. Bu konuda çok hassas olduklarını belirten Atalay, "Emniyette, yargıda ve TİB'de bu konularda çalışmalar var. Oralarda farklı bir gruplaşma olmuş. Kendileri paralel, ayrı bir politika kurmuşlar. Bunların üzerine gidilecek" dedi.
02.04.2014

'Cemaat Yok Oldu!'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "ismi cemaat olarak değerlendirilen bir yapı yok oldu. Sosyolojik bir olgu bu, gelecekte tarih kaydedecek. Kendileri tabi bu yapı içinde özeleştiriye başlarlar eminim, daha pek başlanmadı. Orada tespitler olacak ama artık o yapı yok oldu" dedi.
02.04.2014

'ERKEN SEÇİM YOK'

Yerel seçimden birinci çıkan AK Parti'nin iktidarını daha da güçlendirmek için baskın bir erken genel seçime gideceği öne sürülüyordu. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay bu iddiaların sorulması üzerine şöyle dedi. " Bu çok kesin cevap verebileceğim bir soru. Hiçbir zaman er seçim düşünen bir parti değiliz"
02.04.2014

'CEMAAT ARTIK YOK!'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Haber Türk televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtlarken, "ismi cemaat olarak nitelendirilen bir yapı yok oldu. Sosyolojik bir yapı bu. Gelecekte tarih kaydedecek. Artık o yapı yok oldu" dedi.
02.04.2014

'Cemaat Denilen Yapı Yok Oldu'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçim kampanyasında önemli bir tarih yaşandığını belirterek, " ismi cemaat olarak değerlendirilen bir yapı yok oldu. Sosyolojik bir olgu bu, gelecekte tarih kaydedecek. kendileri tabi bu yapı içinde özeleştiriye başlarlar eminim, daha pek başlanmadı, orada tespitler olacak ama, artık o yapı yok oldu" dedi.
02.04.2014

CEMAAT YOK OLDU

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçim kampanyasında önemli bir tarih yaşandığını belirterek, " ismi cemaat olarak değerlendirilen bir yapı yok oldu. Sosyolojik bir olgu bu, gelecekte tarih kaydedecek. kendileri tabi bu yapı içinde özeleştiriye başlarlar eminim, daha pek başlanmadı, orada tespitler olacak ama, artık o yapı yok oldu" dedi.
02.04.2014

Atalay: Erken Seçim Yok!

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Atalay'ın konuşmasından satır başları: ERKEN SEÇİM: Çok kesin cevap verebileceğim bir konu. Erken seçim yok. Hiçbir zaman erken seçin düşünen bir parti değiliz.
02.04.2014

Atalay'dan Paralel Yapı Eleman'ına Yalanlama

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, KCK davası sanıklarının plastik kelepçeli fotoğraflarının, talimatıyla basına verildiği iddialarının külliyen yalan ve iftira olduğunu söyledi. " O fotoğrafın yayınlanması Sayın Başbakanımızı, beni ve Hükümetimizi çok rahatsız etti, hiçbir zaman tasvip etmeyeceğimiz bir görüntüdür ve direk çözüm sürecine yönelik bir provokasyondur" dedi.
28.03.2014

Plastik Kelepçe İddiası İFTİRA

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KCK davası sanıklarının plastik kelepçeli fotoğraflarının, talimatıyla basına verildiği iddialarının külliyen yalan olduğunu belirterek " O fotoğrafın yayınlanması sayın Başbakanımızı, beni ve hükümetimizi çok rahatsız etti, hiçbir zaman tasvip etmeyeceğimiz bir görüntüdür ve direk çözüm sürecine yönelik bir provokasyondur" dedi.
28.03.2014

ATALAY'DAN PLASTİK KELEPÇELİ FOTOĞRAF TEPKİSİ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KCK davası sanıklarının plastik kelepçeli fotoğraflarının, talimatıyla basına verildiği iddialarının külliyen yalan olduğunu belirterek "Bu fotoğrafın kimler tarafından çekilip servis edildiğini bulmak için o dönem valilerimiz ve emniyet müdürlerimizle birlikte çok uğraştık ancak maalesef kimin sızdırdığı bir türlü ortaya çıkmadı" dedi.
28.03.2014

İşadamlarımızı Destekliyoruz Yeter ki Bize Güvenin.

AK Parti seçim çalışmalarına hız verdi. AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programa Kırıkkale İş Dünyasının tanınmış simaları, iş adamları, firma sahipleri ve iş dünyasına yönelik kurulan sivil toplum örgütlerinin başkanları katıldı. Toplantıda konuşan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay: "İş dünyası olarak sandıkta destek bekliyoruz. Kırıkkale'li iş adamlarının birliktelik projelerine destek vereceğiz. Bahşılı, Yahşihan Kırıkkale'nin imar alanında ortak hareket etmesini sağlayacağız" dedi.
25.03.2014

Bu, Çözüm Sürecindeki İlk Seçim ve BDP İyi Sınav Vermiyor.

"Hedefimiz terör ve şiddet olmasın, siyaset konuşsun" diyen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecindeki ilk seçimde 'mekanizmada bir görevi olmasına' rağmen Kürt Siyasi hareketi temsilcilerinin olumsuz açıklamalarını hatırlattı.
24.03.2014

Atalay Eğitim Camiası İle Buluştu.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, Kırıkkale Öğretmenevi'nde Kırıkkale'de bulunan okulların müdürleri ve idarecileri ile bir araya geldi. Başbakan Yardımcısı Atalay, AK Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen toplantılar kapsamında eğitimciler ile bir araya geldi.
24.03.2014

Seçim Sonrası Tahliye Var.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 40-50 civarında hasta tutuklu veya hükümlünün, seçimden sonra tahliye olacağını söyledi.
22.03.2014

'Seçimden Sonra 40-50 Tahliye Var'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 40-50 civarında hasta tutuklu ve hükümlünün seçimden sonra tahliye olacağını söyledi. Atalay, Habertürk televizyonunda katıldığı yayında şunları söyledi: "Hasta tutuklular veya mahkumlar için özel bir çalışma yaptık. Şöyle karar verdik, yasa da o. Eğer Adli Tıp, gerçekten bunların rahatsızlığıyla hastalığıyla ilgili rapor veriyorsa ve cezaevinde bunların tedavisinin zorluğuyla ilgili rapor veriyorsa bunların hemen tahliyesi gerekir" dedi.
22.03.2014

Tutuklu 50 Hastaya Tahliye.

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, 40-50 civarında hasta tutuklu ve hükümlünün, seçimden sonra tahliye olacağını söyledi. Atalay, Habertürk televizyonunda çözüm sürecinin iki ayaklı yürüdüğünü belirterek, "İmralı ile devletin kurumları, istihbarat teşkilatı gidip görüştü" dedi.
22.03.2014

Hasta Mahkumlara Seçimden Sonra Tahliye.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, hasta tutuklu ve hükümlülerin tahliyeleriyle ilgili olarak "Adli Tıptan rapor alanlar tahliye edilmeli. Seçimden sonra 40-50 civarında tahliye olacağını zannediyorum" dedi.
22.03.2014

BAŞBAKAN YARDIMCISI BEŞİR ATALAY: 50 Hasta Mahkum Tahliye Edilecek.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, dün Habertürk televizyonunda katıldığı yayında, çözüm sürecinin iki ayaklı yürüdüğünü belirterek, İmralı'ya devletin kurumlarının, istihbarat teşkilatının gidip görüşme yaptığını söyledi.
22.03.2014

10 Ayrı İle Yayılmışlar.

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, "Başbakanlıktaki böcek olayıyla ilgili tespit edilen isimler 10 ayrı ile yayılmış durumda... Giderken kayıtları silmişler, şimdi sildiklerinin toplanmasına çalışılıyor. Sonra ortaya bir dosya çıkacak ve ona göre yargısal süreç başlayacak" dedi.
22.03.2014

Fitne Bitsin Diye Mücadele Veriyoruz

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, "Bir yandan, şehitlerimizi anarken, yakınlarına karşı görevimizi yapmaya çalışırken, bir yandan da 'bu fitne bitsin, genç insanlar ölmesin' diye mücadele veriyoruz" dedi. Özel uçakla Van'a gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Vali Aydın Nezih Doğan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.
19.03.2014

Kırıkkale'de Telekom ve Tıp Fakültesi Açılışı

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Rektörlük hizmet binası ile Türk Telekom Çağrı Merkezi'nin açılışı yapıldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi, Rektörlük hizmet binası ve Türk Telekom Çağrı Merkezi Assistt'i törenle hizmete açtı.
19.03.2014

Atalay: 19 'Böcek'çi Tespit Edildi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Erdoğan'ın Konutuna böcek koyan 19 kişinin yakında casusluk suçuyla yargılanacağını söyledi. Dinleme kararı veren hakimlerinde incelendiğini belirten Atalay, "Şu anda geniş bir çalışma var. Çok soruşturma olacak" dedi.
18.03.2014

ASSİSTT'in 18. Çağrı Merkezi Kırıkkale'ye

Çağrı merkezi sektörü büyümesini sürdürüyor. Son yatırım TT çatısı altındaki ASSİSTT'den geldi. Çağrı merkezinin açılışı Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kırıkkale Valisi Ali Kolat ve ASSİSTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu çok sayıda vatandaşın katılımıyla Kırıkkale'de yapıldı.
18.03.2014

'Gülen Artık Siyasi Figür'

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay: Ortada dini bir otorite değil, siyasi bir lider var. Gülen'in güvenilirliği kalmadı. Şu anda çok geniş çalışma yapılıyor, sonra dava başlayacak. Fethullah Gülen'in Zaman Gazetesine verdiği röportaja hükümetten sert tepki geldi. A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, gelişmelerin ortada dini otorite değil siyasi bir lider olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.
18.03.2014

Casuslar ve Yargı El Ele Çalışmış

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 'Paralel Dinlemeler'le ilgili hakim kararlarında delil ve gerekçe bulunmadığını söyledi. Beşir Atalay, "1 milyonun üzerinde vatandaş dinlenmiş. Bir hakim icabında 50 bin dinleme kararı vermiş. Güvenliğiyle Yargısıyla, hepsiyle ilgili soruşturma yapılacak. Bazıları Casuslukla yargılanacak" dedi.
18.03.2014

Böcek Koyanlar 19 Kişi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan'ın konutuna böcek konulmasıyla olayıyla ilgili 19 kişinin tespit edildiğini açıkladı. Atalay, "Bunların Emniyet teşkilatıyla ilişiklerinin kesilmesi için idari işlem sürüyor, ondan sonra dava başlayacak. Bunun dışında yüzbinlerce dinleme kararı veren hakimlerde masaya yatırılacak" diye konuştu.
18.03.2014

Dini Değil Siyasi Lider

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gülen'in verdiği röportaj sonrasında konuştu. Atalay "Fethullah Gülen artık dini bir lider değil, siyasi bir liderdir" dedi.
18.03.2014

Kırıkkale Sağlıkta Zirveye Koşuyor

'ÖNCE İnsan, önce sağlık' anlayışı ile ülkemizin sağlıklı geleceği için hizmet veren hastanelerin açılışları Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapıldı.
18.03.2014

Hükümetten Cemaate Soruşturma Sinyali

Dinlemelerle ilgili 19 kişinin tespit edildiğini ve bir kısmının yurt dışına kaçtığını açıklayan Başbakan Yardımcısı Atalay, Emniyet ve Yargıdaki paralel yapı elemanlarıyla ilgili casusluk soruşturması başlatılacağını söyledi.
18.03.2014

ATALAY AÇIKLADI: 'Böcekte 19 Şüpheli'

'19 kişi tespit edildi, bazıları casuslukla yargılanacak' Atalay, Kırıkkale'de Başbakanın ofisine konan böcekle ilgili ilk açıklamayı yaptı...
18.03.2014

'Konuta Böcek Koyan 19 Kişi Tespit Edildi'

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Erdoğan'ın Konutuna böcek konulması olayıyla ilgili 19 kişinin tespit edildiğini açıkladı.
18.03.2014

ATALAY, ERDOĞAN'IN KONUTUNDA BULUNAN BÖCEKLERLE İLGİLİ KONUŞTU: '19 KİŞİ TESPİT EDİLDİ'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın konutunda bulunan böceklerle ilgili bazıları yurt dışında olan 19 kişinin tespit edildiğini belirterek bunların Emniyetten ilişiklerinin kesilmesinin ardından davanın başlayacağını söyledi.
18.03.2014

'Yüzde 50 Bandındayız'

Başbakan Yardımcısı Atalay, yaptırdıkları 13 Mart tarihli son anketin sonucuna göre gerek yerel gerekse genel seçimlerde AK Parti'nin oy potansiyelinin Yüzde 50 bandında olduğunu açıkladı.
16.03.2014

AK Parti'nin oy oranı yüzde 49

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti tarafından yaptırılan son kamuoyu araştırmasının sonuçlarıyla ilgili, "Genel seçim trendimiz bizim hep yüzde 50 bandı olmuştur ama yerelde 44-45 gibiydi. Şimdi ikisi eşitlendi. Son araştırmamızda ikisi de yüzde 49 küsur olarak geldi" dedi.
16.03.2014

Sızdıranlar Tespit Edildi Hesap Sorulacak.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, kamuoyunda büyük yankı uyandıran dinleme kayıtlarını sızdıranların saptandığını belirterek, "Bu kadar kararı veren, o adliye, o yargı, bunları izleyen emniyet, istihbarat, MİT, TİB, bunların hepsi şu anda mercek altında ve hepsi inceleniyor. Bütün bunların hesabı sorulacak" dedi.
16.03.2014

Atalay: Sızdıranların Hepsi Tespit Edildi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 7 televizyonunda yaptığı açıklamada, dinleme kayıtlarını sızdıranların saptandığını belirterek, "Bu kadar kararı veren yargı, bunları izleyen emniyet, istihbarat, MİT, TİB bunların hepsi şu anda mercek altında ve hepsi inceleniyor. Bütün bunların hesabı sorulacak" dedi.
16.03.2014

BEŞİR ATALAY: "Tapeleri sızdıranlar tespit edildi"

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Erdoğan'la ilgili arka arkaya çıkan ses kayıtlarıyla ilgili konuştu. Kanal 7 televizyonunda kendisine yönelik 'İrancı' iddialarına da 11-12 yıldır İran'a hiç gitmediğini söyleyerek yanıt verdi.
17.03.2014

Beşir Atalay: "Tapeleri sızdıranlar tespit edildi"

Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, dinleme kayıtlarını sızdıranların saptandığını belirterek, "Bu kadar kararı veren, o adliye, o yargı, bunları izleyen emniyet, MİT, TİB bunların hepsi şu anda mercek altında ve hepsi inceleniyor. Bütün bunların hesabı sorulacak" dedi.
17.03.2014

BU BÜYÜK BİR KOALİSYON

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, paralel yapıya ilişkin değerlendirmede bulunurken, "Bu bir koalisyon. Bu sadece paralel yapı olayı değil. Dışarısı, içerisi hepsi birleşmiş" dedi.
17.03.2014

ERGENEKON TORBA DAVAYA DÖNÜŞTÜ

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, NTV'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili soruya Atala, bunun bir aile için çok zor bir durum olduğunu belirterek başsağlığı diledi. Ergenekon davasındaki tahliyelerin hatırlatılması üzerine Atalay, beraat anlamına gelmediğini, tutuksuz yargılama olduğunu vurguladı.
14.03.2014

Ergenekon'u çorba ettiler

Ergenekon davasının ilgili-ilgisiz bir çok dosyayla birleştirildiğini ve adeta 'çorba'ya döndüğünü kaydeden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "suçluyla suçsuz karıştı birbirine. Evet bu davalar sürüyor, bunlar cezasını görecek ama Malatya'da o hunharca cinayetleri işleyenlerin serbest bırakılmasını kabullenemiyorum" dedi.
14.03.2014

Zirve tahliyelerini kabullenemiyorum

Başbakan Yardımcısı Atalay, "Malatya'da o hunharca cinayetleri işleyenlerin isterse kelepçeli olsun serbest bırakılmasını kabullenemiyorum" dedi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ergenekon davasındaki tahliyelerini beraat anlamına gelmediğini söyledi.
14.03.2014

Konuşmamı dinleyip birilerine servis ettiler

Hükümete karşı içeride ve dışarıda bir koalisyon oluşturulduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, yaptığı telefon görüşmelerinin dinlendiğini ve görüşmelerinin bir yerlere servis edildiğini söyledi.
12.03.2014

'Darbe teşebbüsü var dosya devam edecek'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 24 Televizyonunda katıldığı programda, verilen tahliye kararlarıyla ilgili, "Bu tahliyelerin hiçbirisi Beraat değildir. Ergenekon sadece Başbuğ değil, sadece tahliye edilenler değil. Ergenekon büyük bir dosya, içinde cinayetler var, darbe teşebbüsleri var, bombalar var. Bu dava devam ediyor. Ciddi bir dava" diye konuştu.
12.03.2014

Bu tahliyeler beraat değil

Ergenekon davasındaki tahliyeleri değerlendiren Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bu tahliyelerin hiçbirisi beraat değil. Ergenekon büyük bir dosya. İçinde cinayetler var, darbe teşebbüsü var, bombalar var. Dolayısıyla o dosya devam edecek" dedi.
12.03.2014

AK Bayanlara SKM

Kırıkkale'de bir ilk yaşandı. AK Parti İl Teşkilatı, bayanlara yönelik seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Hüseyin Kahya Parkında açılan bayan SKM binası 5 katlı olma özelliğine sahip.
11.03.2014

Tüm dinlemelerin hesabı sorulacak

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bir ülkede, bir kesim Başbakan ile Adalet Bakanı'nın telefon konuşmalarını dinliyor. Bu öyle bir milli güvenlik sorunudur ki, öyle büyük bir suçtur ki, bunun içeriği önemli değil, bizatihi sadece dinlenmesi kendi başına çok vahimdir" dedi.
08.03.2014

Dinleme endişesi giderilir

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kırıkkale'de partisinin seçim çalışmalarına katıldı. Atalay, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, yasadışı dinlemelerle ilgili DDK'ya araştırma talimatı vermesiyle ilgili soruya "Bu olumlu bir şey. Zaten biliyorsunuz zaman zaman değişik konularda Cumhurbaşkanı'mız DDK'ya çalışmalar yaptırıyor" dedi.
07.03.2014

Atalay: Genel seçim atmosferi yaşıyoruz

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, " Adı yerel seçim olmakla birlikte genel seçim atmosferi yaşıyoruz" dedi. Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde seçim bürosu açılışına katılan Atalay, demokrasinin olmazsa olmazının sandıklar ve seçim olduğunu söyledi. Atalay, " Sandık olmazsa demokrasi yoktur. iyi ki sandık var, vatandaşımız belli bir süre sonra beğendiği yöneticileri seçiyor, beğenmediklerinden görevi alıyor" dedi.
07.03.2014

Huzurlu bir seçim için gereken tedbirler alındı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kırım'da yaşananlarla ilgili, "Kırımlı kardeşlerimizin tekrar haksızlığa uğramaması için çaba sarf ediliyor. Türkiye, aktif bir şekilde devrede" dedi. Bir dizi toplantılara katılmak üzere Kırıkkale'ye gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ilk olarak basın mensuplarıyla bir araya geldi. Partisinin il başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Atalay, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
04.03.2014

Çözüm için ciddi adımlar attık

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçim çalışmalarını sürdürmek üzere Kırıkkale'yi gitti. Atalay, AK Parti il binasında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Atalay, "Demokratikleşme Paketi bütün Türkiye'yi, bütün vatandaşlarımızı ilgilendiriyor. 'Bir bölgeye has' diye nitelemiyoruz. Türkiye'de hamdolsun, sorunları kökten çözme yolunda ciddi adımlar attık" dedi.
04.03.2014

Beşir Atalay: Seçim güvenliğini bozdurmayız

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Hiçbir yerde seçim güvenliğini bozacak hiçbir gelişmeye müsaade etmeyiz. Yani siyaset ortamında herkes özgürce söyleyeceğini söyleyecek. İktidarı ve muhalefetiyle bütün liderlerin güvenliğinden biz sorumluyuz. Hepsi özgürce, rahatça çalışmalarını yapacaktır" dedi.
04.03.2014

TMK'ya artık ihtiyaç yok

Başbakan Yardımcısı Atalay, Terörle Mücadele Kanunu'na şu anda ihtiyaç olmadığını belirterek, TMK'daki bütün maddelerin karşılığının Türk Ceza Kanunu'nda bulunduğunu söyledi. Atalay, "Bu kanun kalkmasıyla hiçbir boşluk oluşmuyor" dedi. Tutukluluğun bir ceza değil tedbir olduğuna ve bunun mümkün olduğunca kısa sürmesi gerektiğine inandığını belirten Atalay, tutukluluğun süresinin son yapılan çalışmayla 5 yıla indirilmesinin olumlu bir gelişme olduğunu kaydetti.
03.03.2014

TMK'ya ihtiyaç kalmadı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Terörle Mücadele Kanunu'na şu ihtiyaç olmadığını, bu kanundaki bütün maddelerin karşılığının Türk Ceza Kanunu'nda olduğunu söyledi.
03.03.2014

Demokratikleşme Paketi Mecliste kabul edildi

TBMM'de kabul edilen Demokratikleşme Paketi ile her dilde propaganda hakkı da tanındı. Açılımın devamı niteliğindeki demokratikleşme paketi kabul edildi. Başbakan Yardımcısı Atalay, görüşmeler sırasında muhalefet partilerine "Seçim barajı üstünde çalışmaya hazırız" mesajı verdi. Beşir Atalay, siyasi partilere " Yüzde 10'luk seçim barajının değiştirilmesi konusunda birlikte çalışmaya hazırız" dedi.
03.03.2014

'Terörle mücadele kanununa ihtiyaç yok'

TBMM Genel Kurulu'nda "Demokratikleşme Paketi" ne ilişkin görüşmelerde vekillerin eleştiri ve sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, önemli mesajlar verdi. Yeniden yargılama konusunda Adalet Bakanlığı'nın çalışma yürüttüğünü belirten Atalay, "Bu konuda kapsam vesaire ne kadar, onun hacmini bilmek gerekiyor" dedi. Atalay, Terörle Mücadele Kanunu'na (TMK) şu an ihtiyaç olmadığını, kanunda bütün maddelerin karşılığının Türk Ceza Kanunu'nda bulunduğunu ifade etti.
03.03.2014

Türk Siyasetinde 'SESSİZ DEVRİM'

Cumhuriyet tarihinin en önemli demokratikleşme adımlarından biri olarak kabul edilen paket Meclis'ten geçti. Demokratikleşme Paketi siyasetten inançlara, eğitimden sosyal hayata kadar birçok düzenleme getirecek. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, tasarının görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını yanıtlarken, "Terörle Mücadele Kanunu'yla (TMK) ilgili, " işin doğrusu ben şahsen TMK'ya şu an ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim. TMK'daki bütün maddelerin hemen hemen karşılığı Ceza Kanunu'nda var" dedi.
03.03.2014

MİT Yasası Komisyon'dan geçti.

MİT Kanun teklifinin önceki akşam Meclis İçişleri Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında milletvekillerinin eleştirileri üzerine Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'dan 'Özerklik' açıklaması geldi. Atalay, " Bizim zihnimizde, çalışmamızın içinde, çözüm sürecimizin içinde olmayan şeyler özerklik vs. Biz Türkiye'yi büyük bir sorundan kurtarmak için uğraşıyoruz.
25.02.2014

MİT Yasası İçişleri Komisyonu'nda kabul edildi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, yasanın kabulünün ardından yaptığı konuşmada, konuyla ilgili iki gündür komisyonda çok verimli değerlendirmeler yapıldığını belirterek " zaten biz de teklif üzerinde bazı düzeltmeler getirdik. Sizlerin uyarılarınızla da bazı düzeltmeler yapıldı" dedi.
25.02.2014

İstihbarata yeni yasa

Başbakan Yardımcısı Atalay, İstihbarat Koordinasyon Kurulu'nun Başbakan başkanlığında toplanmasından vazgeçildiğini açıkladı. Atalay, " Kanunun tamamen yenilenmesi üzerinde de çalışıyoruz" diye konuştu. İÇİŞLERİ Komisyonu'nda yapılan MİT Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi görüşmeleri başladı. Teklif üzerine söz alan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay önemli açıklamalarda bulundu.
23.02.2014

MİT'e Meclis denetimi

MİT Kanunu teklifi içişleri Komisyonu'nda görüşülmeye başlandı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT Kanunu'nda değişiklik öngören teklifte yer alan, Milli İstihbarat Koordinasyon Kurulu'na Başbakanın başkanlık etmesine ilişkin düzenlemenin önergeyle eski haline döndürüleceğini açıkladı. Basına verilecek cezalarda indirim yapılacağını belirten Atalay, MİT'e Meclis denetimi getirileceğini de söyledi.
23.02.2014

BAŞBAKAN YARDIMCISI BEŞİR ATALAY AÇIKLADI:MİT Yasasına rötuş.

Koordinasyon Kurulu'nu Başbakan'a bağlayan madde geri çekilecek, basınla ilgili cezalar da azaltılacak. MİT'in mahkeme kararıyla 2 bin 473 kişiyi dinlediğini söyleyen Beşir Atalay, "Hedefimiz MİT'i tamamen iç istihbarattan çekmek" dedi.
23.02.2014

MİT Meclis denetimine açılacak

YASA değişikliğiyle MİT'i şeffaflaştırıp, görev alanını daralttıklarını belirten Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, teklifteki iki maddenin değiştirileceğini açıkladı. Atalay, MİT'in Meclis denetimine açılması için yasa teklifi hazırlıklarının sürdüğünü söyledi.
23.02.2014

Atalay: MİT artık daha şeffaf olacak

Başbakan Yardımcısı Atalay, MİT düzenlemesiyle daha şeffaf bir kurum ortaya çıkarmak istediklerini belirtti: MİT'in parlementer denetime açılmasını hedefliyoruz. Tüm güvenlik bürokrasisinin böyle bir reforma ihtiyacı var.
23.02.2014

MİT Yasası'na çifte rötuş

MİT tasarısı dün değişti: Başbakan İstihbarat Koordinasyon Kurulu'nun başına geçmeyecek. Medyaya ceza 9 yıla indirildi. Tartışılan MİT Yasası dün Meclis Alt Komisyonu'nda görüşüldü. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, iki konuda değişiklik açıkladı. MİT belgesi yayınlayan gazetecilere 12 yıl olan ceza 9 yıla düşürüldü. İstihbarat Koordinasyon Kurulu Başkanlığını Başbakan yapmayacak.
23.02.2014

Olağanüstü değil diğer ülkelerde var

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT teklifiyle ilgili " Diğer ülkelerle mukayese edilsin. Doğrusu olağanüstü şeyler olarak görmüyorum" dedi. Başbakan Tayyip Erdoğan dün AK Parti Genel Merkezi'nde partisinin milletvekilleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Atalay'da kahvaltının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
21.02.2014

Kara Propaganda Yapmayacağız

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Teşkilatı tarafından 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri Aday Tanıtım toplantısını büyük bir coşku ve heyecan ile gerçekleştirdi. Seçimlerden en yüksek oyu alarak başarı ile çıkacaklarını ifade eden Başbakan Yardımcısı, Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay, kara propaganda yapmadan çalışmalar yapacaklarını ve yerel seçimin önemli olduğunu işaret etti.
10.02.2014

'İnternette Katiyen Sansür Yok'

Başbakan Yardımcısı Atalay, TBMM Genel Kurul'unda kabul edilen internet düzenlemesinin "sansür içermediğini" aksine "tam bir insan hakları uygulaması ve tedbir olarak gördüğünü" söyledi. Kanal 7'de yayınlanan "İskele Sancak" programında soruları yanıtlayan Atalay, yeni demokratikleşme paketinin amacının bireyi daha korunaklı hale getirmek olduğunu ifade etti.
09.02.2014

'İnternet düzenlemesi insan hakları uygulaması'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 7'de soruları yanıtladı. Atalay, TBMM'de kabul edilen internet düzenlemesine ilişkin "Katiyen özgürlüklerle ilgili bir şey, bir sansür yok. İnternet vericisinin bütün yayınına sansür, yasak falan yok. Ben bunu tam bir insan hakları uygulaması ve tedbiri olarak görüyorum" dedi.
09.02.2014

ATALAY'IN İDDİASI: Son Ankete Göre Yüzde 48,5'teyiz.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kırıkkale'de AK Parti'nin aday tanıtım toplantısına katıldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sonuçları önceki gün çıkan yaptırdıkları son araştırmaya göre AK Parti'nin oy oranının yüzde 48,5 olduğunu açıkladı. Yerel Seçimlere yönelik olarak " İstanbul ve Ankara'da tereddütüm yok" ifadesini kullanan Atalay, bu seçimlerde Van'ı BDP'den alacaklarını da iddia etti.
09.02.2014

İnternete Sansür Değil Güvence.

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, TBMM Genel Kurul'unda kabul edilen internet düzenlemesini "tam bir insan hakları uygulaması ve tedbiri olarak gördüğünü" söyledi. İnternete ilişkin düzenleme konusunda Avrupa Birliği'nden (AB) yapılan açıklamaların hatırlatılması üzerine Atalay, Türkiye'den giden bazı kişilerin Avrupa'da ülke aleyhine kampanya yürüttüğünü kaydederek, AB'nin hükümetten de bilgi alması gerektiğini söyledi.
09.02.2014

Ailemi bile dinlemişler.

Başbakan Yardımcısı Atalay, devlete sızmış paralel yapılanmanın uluslararası boyutu olan bir koalisyon olduğunu söyledi. Atalay, " Ailemin içine kadar dinlemişler. Aile hayatımla ilgili CD'ye bir yerlerden ulaştım. Bana karşı bir şantaj için kullanılmadı ama başkasına verildi" dedi.
06.02.2014

Şüphe değil delil lazım

UZUN TUTUKLULUĞA NEŞTER...TELEFON DİNLEMELERİNE SIKI DİSİPLİN
Uzun tutuklulukta azami süre 5 yıla iniyor. İlk derece mahkemede yargılanan kişi tutuklulukta 5 yılı doldurduğu anda otomatikman tahliye olacak. Telefon dinlemede 'Somut delillere dayalı kuvvetli şüphe' aranacak.
06.02.2014

Demokratikleşme Paketi Seçimden Önce Çıkacak

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Özel Yetkili Mahekemeler'in kaldırılması, CMK'da değişiklik içeren yasa teklifinin demokratikleşme paketiyle birleştirilerek, yerel seçimden önce yasalaşmasını hedeflediklerini söyledi.
06.02.2014

ÖYM teklifi Meclis'te

Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılması ve tutukluluk üst sınırının 5 yıla indirilmesini öngören kanun teklifi bugün TBMM'ye sunulacak. Başbakan Yardımcısı Atalay, "Teklifin seçimden önce yasalaşmasını hedefliyoruz" dedi.
06.02.2014

"Çözüm İçin Yeni Paket"

BAŞBAKAN YARDIMCISI BEŞİR ATALAY AKİLLER HEYETİNİ KABUL ETTİ.
İki saatlik görüşmenin ardından açıklama yapan Akil İnsanlar Heyeti, Hükümetin Demokratikleşme ve Çözüm Süreci'nde tam irade ortaya koyduğunu söyledi. Can Paker, "Yeni adımlar düşünülüyor" dedi.
19.01.2014

"Dolmabahçe'de Çözüm Toplantısı"

17 Aralık Operasyonu'nun Çözüm Süreci'ne zarar vermesinden kaygılanan "Akil İnsanlar Heyeti", Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY ile buluştu. Başbakanlık Dolmabahçe Ofisinde gerçekleşen toplantıya AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir ÜNAL'da katıldı. Toplantı talebinin 17 Aralık Operasyonu sonrası yaşanan süreçte, çözüm sürecinin zarar görmesinden endişe duyan Akil İnsanlar Heyeti'nden geldiği öğrenildi.
19.01.2014

"Atalay'dan Yeni Paket Sinyali"

Akil İnsanlar Heyeti'nden 12 kişilik bir grup, Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY ile Dolmabahçe Sarayı'nda iki saat süreyle bir araya geldiler. Heyette yer alan Can PAKER; Atalay'ın hükümetin çözüm süreci ile ilgili iradesinde herhangi bir zayıflama olmadığını vurguladığını söyledi.
19.01.2014

"11 YILDA SESSİZ DEVRİM YAPTIK"

Türkiye'nin demokratik değişim ve dönüşüm sürecinde çok ileri adımlar atıldığını belirten Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, " 11 yılda sessiz devrim yaptık. Bu süreçteki yasal düzenlemeler Meclis'in eseridir. Dalayısıyla demokratikleşme icraatlarının en büyük ortağı parlamentodur" dedi.
15.11.2013

"TÜRKİYE'DEN GİDEN YARDIMLAR TESLİM EDİLDİ"

TÜRKİYE'NİN, tarihinin en büyük doğal felaketlerinden birini yaşayan Filipinler'e gönderdiği insani yardım, yetkililere teslim edildi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay yaşanan insani krizi yerinde görmek amacıyla geldiği Filipinler'in Başkenti Manila'da, "Yardım malzemeleri hemen depoya boşaltıldı ve taşındı. Mümkün olan en hızlı şekilde afet bölgesine kendileri ulaştıracaklar. Türkiye her türlü yardıma hazırdır" dedi.
13.11.2013

"FİLİPİNLER'DEN TÜRK HALKINA TEŞEKKÜR"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Haiyan tayfunu nedeniyle yaşanan insani krizi yerinde görmek amacıyla geldiği Filipinler'in başkenti Manila'da, Filipin Kızılhaçı yardım merkezini ziyaret etti. Yardım gönüllüsü gençlerle sohbet etti. Filipin Kızılhaçı Başkanı Richard Gordon, felaket karşısında duyarlı hareket ederek Filipinler'e 65 tonluk yardım gönderen Türkiye'ye müteşekkir olduklarını söyledi.
13.11.2013

"ATALAY YARDIMI BİZZAT TESLİM ETTİ"

Filipinler'e çok sayıda ülkeden ve uluslararası kuruluşlardan yardım gidiyor. Türkiye'nin 65 tonluk; gıda, mutfak malzemesi, battaniye ve çadırdan oluşan yardımı, Filipinli yetkililere Başkent Manila'da bizzat Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay tarafından teslim edildi. Atalay, " Yardım malzemeleri hemen depoya boşaltıldı ve taşındı. Mümkün olan en hızlı şekilde afet bölgesine kendileri ulaştıracaklar" dedi.
13.11.2013

"FİLİPİNLİ MAĞDURLARDAN TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR"

Türkiye'nin, tarihinde en büyük doğal felaketlerden birini yaşayan Filipinler'e gönderdiği insani yardım, bizzat Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay tarafından yetkililere teslim edildi. Filipinler Kızılhaçı Başkanı Richard J. Gordon, yardım dolayısıyla Türkiye'ye teşekkür ederek, yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine iletileceğini belirtti.
13.11.2013

"TÜRKİYE'YE MÜTEŞEKKİRİZ"

Türkiye'nin, tarihinin en büyük doğal felaketlerinden birini yaşayan Filipinler'e gönderdiği insani yardım Filipinli yetkililere teslim edildi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Biliyorsunuz yardım uçağımız geldi. Malzemeler depoya boşaltıldı. Bugün de mümkün olan en hızlı şekilde afet bölgesine kendileri ulaştıracaklar" diyen Atalay; Türkiye adına her türlü yardıma hazır olduklarını sözlerine ekledi.
13.11.2013

"FİLİPİNLER'E YARDIM ELİ"

Filipinler'i vuran Haiyan tayfunu binlerce can alırken, ülkede özellikle barınma ve gıda konusunda büyük sorunlar baş gösterdi. Türkiye de birçok ülke gibi Filipinler'e yardım elini uzattı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay çadır, battaniye ve mutfak setlerinden oluşan 65 tonluk yardım malzemesini Filipinler Kızıhaçı'na bizzat teslim etti. Teslim sırasında yaptığı konuşmada "Türkiye adına her türlü yardıma hazırız" dedi.
13.11.2013

"BEŞİR ATALAY AFET BÖLGESİNDE"

Filipinler'e Türkiye'den yardım eli uzandı. 9 milyondan fazla insanın etkilendiği, 330 bin kişinin evsiz kaldığı ülkeye Kızılay tarafından kargo uçağı ile 550 çadır, 550 mutfak seti ve 5 bin 125 battaniyeden oluşan toplan 65 tonluk insani yardım malzemesi gönderildi. Yardım Personeline Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Başkanı Fuat Oktay'da eşlik etti. Atalay ihtiyaçları yerinde tespit edip gerekirse yeni yardımlar gönderileceğini belirtti.
12.11.2013

"FİLİPİNLER'E 65 TONLUK İLK YARDIM GİTTİ"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Filipinler'e gidecek insani yardım malzemelerinin uçağa yüklendiği Esenboğa Hava Limanında gazetecilere açıklamalarda bulundu. BM'den alınan bilgiye göre, 4,5 milyon kişinin tayfundan etkilendiğini, 330 bin kişinin evsiz kaldığını söyleyen Atalay, su, gıda, elektrik sıkıntısı çekildiğini büyük felaket yaşandığını söyledi.
12.11.2013

"TÜRKİYE'DEN 65 TONLUK YARDIM MALZEMESİ GİTTİ"

Dünya Filipinler'e yardım için seferber oldu. Filipinler'e giden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çadır, battaniye, mutfak seti ve diğer yardım malzemelerinden oluşan 65 ton civarında yardım malzemesi gönderildiğini söyledi.
12.11.2013

"KIZILHAÇ, FIRTNANIN VURDUĞU FİLİPİNLER İÇİN KORKUNÇ BİR TABLO ÇİZDİ. TIMARHANE GİBİ"

En az 10 bin kişinin canını alan Haiyan Tafunu sonrası bazı yerlere hala ulaşılamıyor. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, krizi yerinde görmek için Filipinler'e gitti. Başbakan Erdoğan'ın Devlet Başkanı Benigno Aquino'ya geçmiş olsun dileklerini ilettiğini söyleyen Atalay, temaslarında Türkiye'nin yapacağı yardımları ele alacak.
12.11.2013

"FİLİPİNLERDE İNSANLIK DRAMI BÜYÜYOR"

Tayfun felaketinin vurduğu Filipinler'de birçok şehre gidilemiyor. Bölgeye ilk Türk Yardım Kuruluşları koştu. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kızılay tarafından hazırlanan 65 ton civarında yardım malzemesini taşıyan uçakla Filipinler'e gitti.
12.11.2013

"TÜRKİYE'DEN FİLİPİNLER'E 65 TONLUK YARDIM"

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Filipinler'deki haiyan tayfunu nedeniyle bu ülkeye çadır, battaniye, mutfak seti ve diğer malzemelerden oluşan 65 ton civarında yardım malzemesi gönderildiğini söyledi.
12.11.2013

"SİLAH BIRAKILSIN YENİ ADIM ATALIM"

ATALAY, SÜREÇTEKİ KRİTİK EŞİĞİ VE BUNDAN SONRAKİ YOL HARİTASINI ANLATTI
Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, çözüm sürecinde ilk safhanın dışarı çıkışlar olduğunu belirterek " O olmayınca öbürleri kolay yürümez. Daha ileri adımların atılması, dışarı çıkışların tamamlanması ve silahın bırakılmasına bağlıdır. Eve dönüşler o zaman gündeme gelecek" dedi.
26.10.2013

"2015'deki Genel Seçimlerde Daraltılmış Bölge Uygulanır"

Demokratikleşme Paketi'nde seçim sisteminin değiştirilmesini öngören düzenleme için bayramdan sonra düğmeye basılıyor. Alternatif modeller arasında yer alan daraltılmış bölge sistemi 2015'te yapılacak genel seçimlerde uygulanacak. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, daraltılmış bölge seçim sistemine ilişkin düzenlemenin yılbaşına kadar yasalaşmasının planlandığını söyledi.
10.10.2013

"Yeni Seçim Sistemi 2015'te Uygulanacak"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti iktidarının tartışmaya açtığı üç seçim sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. "Biz bu 3 alternatife de varız. Bu sistemler içerisinde en iyi olduğunu düşündüğüm dar bölge sistemi. Dar bölge sisteminde 550 bölge oluyor. Bu sistemde vatandaş milletvekilini daha iyi tanıma imkanı buluyor" dedi.
10.10.2013

"Dayanışmamız Sürecek"

Ankara'da bulunan Dışişleri Bakanı Özdil Nami ile görüşen Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Kıbrıs Türkleri ile dayanışmamız sürdü bundan sonrada sürecek" dedi. KKTC'de yakın zamanda yeni bir koalisyon hükümeti kurulduğunu hatırlatan Atalay, KKTC ile pek çok konunun gündemde yer aldığı bir dönemde olduklarını söyledi.
10.10.2013

Dışişleri Bakanı Nami, Türkiye Başbakan Yardımcısı Atalay ile Görüştü

Ankara'da resmi temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Özdil Nabi ile görüşen Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye'nin Kıbrıs Türkleri ile yakın dayanışmasını hep sürdürdüğünü bundan sonrada sürdüreceğini belirterek, bu konuda hiçbir endişenin söz konusu olmadığını söyledi.
10.10.2013

"KKTC'yi Güçlü Yapmak İçin Elbirliğiyle Çalışıyoruz..."

Ankara'da resmi temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Özdil Nabi ile görüşen Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye'nin Kıbrıs Türkleri ile yakın dayanışmasını hep sürdürdüğünü bundan sonrada sürdüreceğini belirterek, bu konuda hiçbir endişenin söz konusu olmadığını söyledi.
10.10.2013

"BAYRAMDAN ÖNCE BAŞÖRTÜSÜ SERBEST"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, "Kamuda başörtüsü ve Andımız'ın kaldırılmasıyla ilgili düzenlemeler bu hafta gerçekleşek" dedi ve ekledi: Roman Vatandaşlarımızla ilgili çalışma için 1-2 hafta gerekebilir.
08.10.2013

"TEKLİ BÖLGEYE GEÇMEK ZOR OLUR"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Habertürk'te katıldığı bir programda Demokratikleşme Paketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Paketin Seçim Kanunun'da değişiklik öngördüğünü belirten ATALAY, bu konuda tercih ortaya koymadıklarını çünkü bu konunun bütün siyasi partileri ilgilendirdiğini söyledi.
08.10.2013

"BAŞÖRTÜSÜ BAYRAMDAN ÖNCE HAZIR"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Demokratikleşme Paketi içerisinde yer alan kamuda başörtüsü serbestliği, öğrenci andının kaldırılması ve Mor Gabriel Manastırı ile ilgili düzenlemelerin bayramdan önce gerçekleşeceğini söyledi.
08.10.2013

"KAMUDA BAŞÖRTÜSÜ İKİ GÜNE YASAL"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Demokratikleşme Paketi içerisinde yer alan düzenlemelerden kamuda kılık kıyafet, öğrenci andının kaldırılması düzenlemelerinin bayramdan önce hayata geçirileceğini söyledi.
08.10.2013

"KAMUDA BAŞ ÖRTÜSÜ BU HAFTA SERBEST OLACAK"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Habertürk Televizyonunda, Demokratikleşme Paketinde yer alan düzenlemelerden hangisinin Kurban Bayramından önce gerçekleşeceğine ilişkin bilgi verdi. ATALAY, "Kamuda kılık kıyafet, öğrenci andı ve Mor Gabriel Manastırı ile ilgili düzenlemeler bayramdan önce gerçekleşecek" dedi.
08.10.2013

"BAYRAM MÜJDESİ"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, demokratikleşme paketindeki üç maddenin Kurban Bayramı öncesinde hayata geçireleceğini söyledi. ATALAY, "Kamuda kılık kıyafet, Öğrenci Andı ve Mor Gabriel Manastırı ile ilgili düzenlemeler bayramdan önce gerçekleşecek" dedi.
08.10.2013

"PAKET MAKUL BİR ŞEKİLDE TARTIŞILMALI"

Başbakan Yardımcısı ATALAY, "(Demokratikleşme Paketi)'nde vatandaşlarımızın her kesimini ilgilendiren çok önemli adımlar var. Bunların makul bir şekilde tartışılması gerekir. Bütün bunlar, tartışılarak Türkiye'nin demokratikleşmesi yönünde mesafe alması çabasıdır" dedi.
03.10.2013

"DENGEYİ KORUMADA BAŞARILI OLDUK"

Başbakan Yardımcısı ATALAY, demokratikleşme çalışmalarına dair, "hem bu hassas konularda politika üreteceksiniz hemde gücünüzü koruyacaksınız. Parti olarak bu konuda başarılı olduk" dedi.
03.10.2013

"ÜNİVERSİTE VE CAMİNİN TEMELİ BİRLİKTE ATILDI"

Bünyesinde İlahiyat Fakültesi'de bulunan Yakın Doğu Üniversitesi tarafından inşa edilecek Kıbrıs'ın en büyük Camisi ile Girne Üniversitesi'nin temel atma törenleri birlikte gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, törende yaptığı konuşmada, KKTC'nin bir eğitim adası haline geldiğini, sosyal ve ekonomik olarak KKTC için bu sektörü önemli gördüklerini belirtti.
30.09.2013

"KIBRIS'A İKİ CAMİ BİR ÜNİVERSİTE"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren Yakın Doğu Üniversitesi'nde geçen yıl kurulan İlahiyat Fakültesi'nin ardından dün üniversite kampüsünde Kıbrıs'ın en büyük Camii'nin temel atma töreni yapıldı. Törene Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet GÖRMEZ katıldı. Temel atma töreninde konuşan ATALAY, Kıbrıs'ın Yükseköğretim'deki yerine ve önemine değindi. ATALAY, Kıbrıs'taki Üniversitelere İslam ülkelerinden öğrencilerin de geleceğine inandığını ifade etti.
28.09.2013

"KIBRIS'TA DİPLOMASİ HIZLANACAK"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Türkiye'nin KKTC'nin güçlenmesi, yükselmesi ve ilerlemesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi. KKTC Başbakanı Özkan YORGANCIOĞLU, günübirlik ziyaret için KKTC'ye gelen Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY ve heyetini kabul etti. Beşir ATALAY, Başbakanlıktaki görüşmede heyetindeki kişilerin bazılarını tanıştırdı ve Başbakan YORGANCIOĞLU'nu yeni görevinden dolayı tebrik etti.
28.09.2013

"YDÜ'DE TARİHİ BİR GÜN DAHA YAŞANDI"

YDÜ Camii ve Girne Üniversitesi'nin temelleri atıldı. YDÜ'nün kendi Mimar ve Mühendisleri tarafından tasarlanan Kıbrıs'ın en büyük ve en yüksek kapasiteli camii ile denizcilik alanında uzmanlaşacak Girne Üniversitesi'nin temel atma törenine katılan Türkiye Cumhuriye Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY; üniversite sayısı artarken eğitim kalitesinden ödün verilmemesi gerektiğini ifade ederek, 21 bin öğrencisiyle YDÜ'nün KKTC'deki en parlar ve en büyük üniversite olduğunu belirtti.
28.09.2013

"HAYIRLI OLSUN"

İnşaatı tamamlanan Hala Sultan İlahiyat Koliji'nin açılışıyla ikinci etap inşaatının temeli dün düzenlenen törenle yapıldı. Açılış ve temel atmayı Başbakan Özkan YORGANCIOĞLU ile Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY birlikte gerçekleştirdi.
01.01.1900

"KIBRIS'A TÜRKLÜK MÜHRÜ"

Hala Sultan İlahiyat Koleji açıldı. 2. Etap ile Hala Sultan Camisi'nin de temelleri atıldı. Törende konuşan KKTC Başbakanı YORGANCIOĞLU, "Hala Sultan Koleji ülkemiz için önemlidir. Kompleksin hayat bulması için katkı koyanlara teşekkür ederim" dedi. Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, "Bu Kompleks, Kıbrıs Türkünün Kıbrıs adasına vuracağı mühürlerden, varlığının önemli işaretlerinden, toprağını sahiplendiği olaylardan biri olacak" dedi.
28.09.2013

"TARİHİ GÜN"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin en büyük camisi olacak, Yakın Doğu Üniversitesi Camii ve Girne Üniversite'sinin temelleri eş zamanlı atıldı. Türkiye'nin Kıbrıs işlerinden sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, KKTC için yüksek öğrenimin ana sektörlerden biri olduğunu ve ülkenin eğitim adası haline geldiğini kaydetti.
28.09.2013

"BİR AN EVVEL BAŞLASIN"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Kıbrıs sorununun bir an evvel çözüme ulaşması gerektiğini söyledi. Lefkoşa Haspolat bölgesinde yer alan Hala Sultan İlahiyat Koleji'nin açılışı yapıldı. Açılışta bir konuşma yapan Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Kıbrıs konusuna da değinerek, Kıbrıs Türk halkının devletiyle bu toprakların sahibi olduğuna dikkat çekti.
28.09.2013

"GEZİ'NİN YÜZDE 75'İ CHP'YE OY VERENLER"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, NTV'deki "Mehmet BARLAS ile 45 Dakika" programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Atalay, Galatasaray ileBeşiktaş derbisinde yaşananları değerlendirirken, Taksim merkezli olayların canlı tutulmaya çalışıldığını, ancak güçlü bir zemini bulunmadığını vurguladı. Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin ellerinde çok sağlıklı veriler bulunduğuna dikkati çeken ATALAY, "Olaylarda CHP'nin aktif rolü çok fazladır" dedi.
24.09.2013

"BARAJ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Demokratikleşme Paketi'nde sürprizlerin de yer alacağını ifade ederek, "Ceza yasası, siyasi partilerle ilgili yasalarda birtakım şeyler var. Baraj yasası da üzerinde çalıştığımız konulardan" dedi.
24.09.2013

"HÜKÜMETTE OLMASAM MÜDAHİL OLURDUM"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, 28 Şubat davası için "Eğer hayatın başka bir yerinde olsaydım müdahil olurdum ama hükümette olduğum için birazda istişare sonrası müdahil olmamaya karar verdim" dedi.
16.09.2013

"TARİHİ PAKETTE SON RÖTUŞLAR"

Başbakan Erdoğan yönetiminde yapılan 4 saatlik toplantıda demokratikleşme paketinin detayları ele alındı. Toplantının sonunda açıklama yapan ATALAY, "Parti ve hükümet olarak yaklaşımımız bütün toplumsal sorunların daha fazla demokratikleşmeyle çözülmesi. Yayınladığımız Sessiz Devrim adlı kitapta onların devamı olan bir çalışma. Çözüm sürecide bunun içinde. Hepsini birlikte ele alan geniş bir paket. İnşallah Cuma günü tamamlayacağız" dedi.
12.09.2013

ATALAY: "ÇOK KAPSAMLI, GÜÇLÜ BİR PAKET, ÇÖZÜM SÜRECİDE İÇİNDE"

AK Parti'de demokratikleşme paketinin masaya yatırıldığı Çözüm Zirvesi'nin ardından soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY,"uzun süredir üzerinde çalıştığımız pek çok unsur var. Toplumumuzun her kesimini kuşatan düzenlemeler var. Çözüm sürecide bunun içinde. Hepsini birlikte ele alan geniş bir paket. İnşallah cuma (yarın) günü tamamlayacağız. Uygun bir zamanda da Başbakanımızın bunu açıklamasını arzu ediyoruz" dedi.
12.09.2013

"DEMOKRATİKLEŞME CUMA GÜNÜ TAMAM"

Başbakan kurmaylarıyla 'Demokratikleşme' zirvesi yaptı. Yarın pakete son nokta konulacak. Atalay, "Güçlü bir paket, Başbakan açıklayacak" dedi. Toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, "Bizim uzun süredir üzerinde çalıştığımız, olgunlaştırdığımız paketin unsurlarıyla ilgili bur sunum yaptım. Bunlar üzerinde müzakereye devam edeceğiz" dedi.
12.09.2013

"KANDİL'E RAĞMEN DEMOKRASİ PAKETİ"

Demokratikleşme Paketini görüşen AK Parti, örgütün "çekilmeyi durdurduk" açıklamasına rağmen çözüm sürecini ilgilendiren değişikliklerden geri adım atmama kararı verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantı sonrasında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY; Bizim uzun süredir üzerinde çalıştığımız, olgunlaştırdığımız paketin unsurlarıyla ilgili sunum yaptım. Bunlar üzerinde müzakereye devam edeceğiz. diye konuştu.
12.09.2013

ATALAY: BÜTÜN RİSKLER DÜŞÜNÜLDÜ

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, Başbakanlık Merkez Bina'da Suriye Koordinasyon Kurulu Toplantısına başkanlık etti. Hem Suriye'den gelebilecek sığınmacı akını, hemde vatandaşlarımızın güvenliği konusunda bütün risklerin düşünüldüğünü vurgulayan ATALAY, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'ın da Suriye konusunda işin tarafı durumundaki büyük devletlerin liderleriyle bir araya geleceğini belirtti. "Başbakanımız da bu konuda bu zirveye hazırlıklı gidiyor" dedi.
03.09.2013

"FARKLI İNANÇLARA FARKLI KAMP"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, Başbakanlık Merkez Binada gerçekleştirilen Suriye Koordinasyon Kurulu Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bazı sığınmacıların ayrı kamplar istediğini ifade eden ATALAY, Suriye içinde birçok farklı inanç grubundan ve etnik gruptan kişi yaşadığını ifade etti. ATALAY, Türkiye'nin bu grupların hepsini kuşatan bir politika izlediğini söyledi.
03.09.2013

"YARDIMIN MALİYETİ 2 MİLYAR LİRAYI BULDU"

Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY, G-20 Zirvesi'nde, Suriye konusunda işin tarafı durumundaki büyük devletlerin liderlerinin bir araya geleceğini belirterek, "Böyle bir zirvede bu konunun önemli gündemlerden birini oluşturacağını tahmin etmek zor değil" diyen ATALAY, Türkiye'nin büyük bir mali fedakarlık gösterdiğini de kaydederek "Yardımın maliyeti 2 Milyar Liraya ulaştı" dedi.
03.09.2013

"G-20 ZİRVESİNE ÇOK HAZIRLIKLI GİDİYORUZ"

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, G-20 Zirvesi'nde, Suriye konusunda işin tarafı durumundaki büyük devletlerin liderlerinin bir araya geleceğini belirterek, "Böyle bir zirvede bu konunun önemli gündemlerden birini oluşturacağını tahmin etmek zor değil" dedi.
03.09.2013

"G-20 DE SURİYE ELE ALINACAK"

Suriye Koordinasyon Kurulu, Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY başkanlığında Başbakanlık Merkez Binada toplandı. Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan ATALAY, Başbakan ERDOĞAN'ında katılımıyla Rusya'da gerçekleşecek olan G-20 Zirvesinde Suriye ve Kimyasala Silah kullanımı gibi konuların öncelikle ele alınacağını belirterek, "G-20 Zirvesi'nde bu işin, şu anda da tarafı durumunda olan büyük devletlerin hepsi bir araya geliyorlar. Böyle bir zirvede bu konunun önemli gündemlerden birini oluşturacağını tahmin etmek zor değil. Başbakanımız da bu konuda bu zirveye hem hazırlıklı gidiyor hemde orada bazı görüşmeler yapacak" dedi.
03.09.2013

ATALAY: BÜTÜN ALTERNATİFLERİ DEĞERLENDİREN VE TEDBİRİNİ ALAN BİR KONUMDAYIZ.

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, Suriye'ye olası müdahale ile ilgili, Türkiye'nin tüm alternatifleri değerlendiren ve tedbirini alan bir konumda olduğunu söyledi. "Hem Suriye'den gelecek, gelebilecek Sığınmacılar ile ilgili, İnşaallah öyle çok büyük bir şey olmaz, yani sığınmacı akını, ama hemde sınır bölgemizde yaşayan kendi vatandaşlarımızın güvenliğini korumak için bütün alternatifleri iyi değerlendiren ve tedbirini alan bir konumdayız" dedi.
03.09.2013

"TÜRKİYE OLARAK AÇIK KAPI POLİTİKASI İZLEDİK"

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, "G-20 Zirvesinde Suriye konusunun önemli gündemlerden birisi olacağını tahmin etmek zor değil" dedi. Başbakan Yardımcısı ATALAY, Suriyeli Sığınmacılarla ilgili Koordinasyon toplantısı düzenledi. Toplantının iki haftada bir salı günleri yapıldığını hatırlatan ATALAY, "Başından beri Türkiye'ye sığınmacı olarak gelen Suriyeli kardeşlerimizle ilgili verilen hizmetleri en iyi yürütme çabası içerisindeyiz" dedi.
03.09.2013

21 KAMPTA 200 BİNİ AŞKIN SURİYELİ BULUNUYOR

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, Başbakanlık Merkez Binada gerçekleştirilen Suriye Koordinasyon Kurulu Toplantısı öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.
03.09.2013

SIĞINMACI KAMPLARI STANDARTLARIN ÜZERİNDE

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, Suriyeli sığınmacılarla ilgili koordinasyon toplantısı düzenledi. ATALAY, "Başından beri Türkiye'ye sığınmacı olarak gelen Suriye'li kardeşlerimizle ilgili verilen hizmetleri en iyi şekilde yürütme çabası içerisindeyiz". dedi.
03.09.2013

ANADOLU AJANSI'NDAN ÇÖZÜM SÜRECİNE DESTEK

Anadolu Ajansı dün Kürtçe Yayına başladı. Çözüm sürecini yürüten Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, yayının sürece katkı sağlayacağını söyledi.
02.09.2013

TERÖRÜ KÖKTEN BİTİRECEĞİZ.

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, Kırıkkale'nin Balışeyh, Delice ve Sulakyurt ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. ATALAY, Türkiye'nin iyi yolda olduğunu, terörü kökten bitireceklerini söyledi.
02.08.2013

ATALAY: ÇÖZÜMDE BU KEZ KARARLIYIZ

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, çözüm sürecini sürdürmeye kararlı olduklarını bildirdi. Kırıkkale'ye giden ATALAY, şunları ifade etti. "Çözüm süreci konusunda hükümetimiz kararlı. Kararlı şekilde artık Türkiye üzerinden onu atmak, ayağındaki prangayı çözmek için bütün gayretimizi gösteriyoruz."
02.08.2013

BAKAN ATALAY'DAN İFTAR SONRASI BULVAR ZİYARETİ.

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY Kırıkkale Nur Camii'nde düzenlenen geniş katılımlı iftar programı sonrasında Atatürk Bulvarını gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY burada yaptığı sohbette; "Rabbimize hamdolsun Kırıkkale'de huzurlu bir hayat var. Böyle huzurlu bir ortamı Rabbim bize nasip ettiği için şükrediyoruz." dedi.
01.08.2013

KIRIKKALE İFTARDA BULUŞTU

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY Kırıkkale Belediyesinin düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı. Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY iftar programında yaptığı konuşmada "Kırıkkale'de huzurlu bir hayat var, hepimiz buradayız, Kırıkkale'nin birliği bütünlüğü hepimizi memnun ediyor. Allah ağız tadımızı bozmasın." dedi.
30.07.2013

"Çözüm Süreci En Önemli Projemiz"

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY; TBMM Kulisinde bir grup gazeteciyle sohbetinde soruları yanıtladı. BDP tarafından eleştiri konusu yapılan "hayal bile edemezler" sözlerini reform paketi için değil, AK Partinin 10 yıllık icraatları için kullandığını vurgulayan ATALAY, hala demokratikleşme adına alınması gereken mesafeler olduğunu söyledi.
05.07.2013

"Çözüm Paketi İçin Gerekirse Meclis'i Toplantıya Çağırırız"

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY; çözüm paketi üzerinde çalışmaların sürdüğünü, hazır olduğu anda ise, Meclis'i toplayabileceklerini belirterek,"Akillerin raporları ile 2023 Vizyon Kitapçığı pakette etkili olacak, gerekirse Meclis'i toplarız" dedi.
05.07.2013

BDP'NİN "SOKAĞA ÇIKIN" ÇAĞRISI SORUMSUZCA

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY; Diyarbakır Lice'de yaşanan olayların ardından provokasyonlara karşı çok dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. BDP'nin Diyarbakır, Adana ve Mersin'de vatandaşları sokağa çağırmasını, süreçle ilgili sorumlu tutumlar olarak görmediklerini ifade eden ATALAY, bunları endişeyle izlediklerini ifade etti.
02.07.2013

"MKEK KIRIKKALE'YE, KIRIKKALE MKEK'YE ÇOK ŞEY BORÇLU"

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY Ağır Silah ve Çelik Fabrikasında bulunan MKEK sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
01.01.1900

"Kimseye söz vermedik"

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir Atalay; 7 bölgedeki Akil İnsanlar Heyetinin hazırladığı çalışmaları tek rapor haline getirileceğini söylerken, çöcüm sürecinde kimseye söz vermediklerini belirtti.
02.07.2013

"İnsanlar rahat yaşasın diye uğraşıyoruz"

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir Atalay; bölgedeki vatandaşların günlük hayatını rahatlatmak için eskiye göre birçok tedbir alındığını belirtti.
02.07.2013

Kiracılar İçin Yapılan TOKİ Konutlarının Kuraları Çekildi!

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gezi Parkı olaylarına değinerek "Bu işlerin içinde bulunan ve analizleri iyi yapan biri olarak diyorum. Bu olayların çözüm sürecini engellemekle büyük ilgisi vardır." dedi.
20.06.2013

Arkadaşlarımızın ilişkileri çok eskiye dayanır...

Başbakan Yardımcısı Atalay, "Bizlerin, hele bu ön planda olan Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın, Bülent Bey'in, arkadaşlarımızın ilişkileri çok eskiye dayanır ve çok test edilmiştir. Ortak bir çilenin, derdin, davanın birlikteliğidir bu ve insanlar birbirleri için feda olurlar" dedi.
19.06.2013

ATALAY: İçte ve Dışta Rahatsız Ettiklerimiz Var!

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gezi Parkı olaylarına değinerek, "Bu işlerin içinde bulunan ve analizleri iyi yapanlardan biri olarak diyorum. Bu olayların, çözüm sürecini engellemeye büyük etkisi vardır." diyor.
22.06.2013

Türkiye Her Geçen Gün Büyüyor

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, Van'da yaşanan depremlerin ardından evsiz kalan kiracılar ve mülkiyet sorunlarından dolayı hak sahibi olamayan vatandaşlar için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan konutların kura çekim töreni için Van'a gitti. Törende konuşan Atalay, "Türkiye büyüyor. Dünyanın sayılı ülkelerinden biri oluyor. Dünyanın yıldızı, parlayan ülkelerinden biri oluyor." dedi.
21.06.2013

Gezi olayları çözüm sürecini engellemeye yöneliktir

Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen depremler sonrasında ev sahibi olamayan kiracılar ve mülkiyet sorunu yaşayan depremzedeler ev sahibi olabilmek için bugün kura çekti. Kura törenine katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gezi olaylarının çözüm sürecini engellemeye yönelik eylemler olduğunu söyledi.
20.06.2013

"Bu olaylar çözüm sürecini engelleme yöneliktir."

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gezi Parkı olaylarına değinerek, "Bu işlerin içinde bulunan ve analizleri iyi yapanlardan biri olarak diyorum. Bu olayların çözüm sürecini engellemekle büyük ilgisi vardır." dedi.
21.06.2013

"Hiç Kimse Ötekileştirilemez"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gezi Parkı olaylarına değinerek, "Bu işlerin içinde bulunan ve analizleri iyi yapanlardan biri olarak diyorum. Bu olayların çözüm sürecini engellemekle büyük ilgisi vardır." dedi.
22.06.2013

ÇÖZÜM SÜRECİ

Başbakan Yardımcısı Atalay: -"Daha fazla büyüyecek, daha huzurlu yaşayacak bir Türkiye için bu pranganın (terör) çıkarılması gerekiyor"
11.05.2013

"Kırıkkale Yatırım Avantajları" Toplantısı

Başbakan Yardımcısı Sayın Atalay, savunma sanayi alanında farklı illerde faaliyet gösteren yan ürün fabrikalarının bir kısmının, Kırıkkale'ye gelmesini istediklerini söyledi.
02.08.2012

Sayın Atalay'a Teşekkür Ziyareti

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, depremde üniversiteye verdiği destek dolayısıyla Sayın Atalay'a teşekkür etti.
01.08.2012

Terörü Önlemezseniz Biz Gerekeni Yaparız

Başbakan Yardımcısı, "hava sahasının ihlal edilmemesi" yönündeki açıklamalara, "Topraklarınızdaki terör oluşumunu önleyin" diye cevap verdi.
01.01.1900

Sayın Atalay,"ABD ve Irak'ı PKK İçin Uyardık."

Eğer komşu bir ülkeden size terör saldırıları, teröristler geliyorsa yapılması gereken o ülkenin bunu önlemesidir.
20.07.2012

Kıbrıs Barış Harekatının 38. Yılı Törenlerle Kutlanacak

Kıbrıs Barış Harekatının 38. yılı sebebiyle düzenlenecek törenlere Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'da katılacak.
18.07.2012

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İrsen Küçük'e Fahri Doktora Verilmesi Törenine Katıldı

Ankara Üniversitesi Senato Salonu'nda yapılan törene KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ ve senato üyeleri katıldı.
17.07.2012

Diplomasını Aldı

Başbakan Yardımcsı Beşir Atalay'ın da katıldığı törenle, KKTC Başbakanı İrsen Küçük'e "Onursal Doktora" ünvanı verildi
17.07.2012

Krizler Yatırım İçin Önemli Fırsat

MÜSİAD Heyetini kabul eden Başbakan Yardımcısı Atalay, "Şimdi sıçrama ve atılım zamanı." dedi.
17.07.2012

Sayın Beşir Atalay Avcılık Bayramı Şenliklerine Katıldı

Avcılık Bayramı büyük coşku içerisinde kutlandı. Bayram için düzenlenen etkinlikler çerçevesinde trap atışları da yapıldı.
14.07.2012

Tutuklama İstisna Oldu

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Yeni getirilen adli kontrol mekanizmasıyla yaklaşık 10 bin kişi cezaevinden çıkacak" dedi.
11.07.2012

Son Gelişmeleri Duyuracak

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Suriye'nin düşürdüğü uçak ve yine Suriye konusundaki son gelişmelerle ilgili olarak, bugün yapılacak AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nı işaret etti.

11.07.2012

PKK Sorunu İçin 2014 Planımız Yok

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, basında hükümetin PKK'yla mücadele konusunda 2014 tarihini belirlediği hakkında haberler çıktığını ancak bunların doğru olmadığını söyledi.
11.07.2012

Kürt Aydınlardan Faydalanırız

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kürt aydınların ‘Barış artık gelsin' talepli ortak açıklamalarıyla ilgili “Biz şiddet ve terör içermeyen, demokratik çözümler içeren bu tür değerlendirmelerden memnunuz.
11.07.2012

Arap Baharı "Radikal" Bir Hareket Değildir

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Arap Baharı" ile ilgili toplantıda konuştu.
09.07.2012

Beşir Atalay Uganda'da

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Afrika ziyaretinin son gününde Uganda'da temaslarda bulundu.
06.07.2012

Beşir Atalay Burundi'de

Burundi'nin bağımsızlığının 50. Yıldönümü için düzenlenen törenlere Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'da katıldı.
04.07.2012

Suriye Sınırından Hergün 400-500 Kişi Türkiye'ye Giriş Yapıyor

Atalay, Suriye Sınırından Hergün 400-500 Kişi Türkiye'ye Giriş Yaptığını Açıkladı
03.07.2012

Silahlar Bırakıldığında Çözüm Kolaylaşacaktır

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Herkesin dileği bu sorunların bir çözüme kavuşması, şiddetin ve kanın sona ermesidir."dedi.
03.07.2012

Durmak yok, Keskin'e hizmete devam

AK Parti Keskin İlçe Başkanlığı hizmet binası Başbakan Yardımcısı Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay tarafından hizmete açıldı. Başbakan Yardımcısı Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay'ı, Milli Savunma Komisyonu Başkanı Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal'ı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Ramazan Can'ı ilçe girişinde coşkulu bir kalabalık karşıladı.
11.05.2012

Başbakan Yardımcısı Atalay: Misafirlerine sahip çıkan bir toplumuz

"Şu anda Haşimi ülkemizde misafir. Biz misafire sahip çıkarız yani bir misafire nasıl muamele ediliyorsa Türkiye onu yapar. Türkiye'nin misafir ağırlama konusunda hassasiyetleri vardır. O hassasiyetleri koruruz biz. Misafirimizi ağırlamaktan hoşnutluk duyarız."
11.05.2012

Yaşlılarla bire bir temas

İki günlük resmi ziyaret için dün sabah saatlerinde KKTC'ye gelen Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan İrsen Küçük'ün onuruna verdiği yemeğin ardından Lapta Huzurevi'ni ziyaret etti.
12.05.2012

Takdire şayan

Türkiye'nin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, yaşadığı zorluklara ve uluslararası alanda karşılaştığı tüm önyargılara rağmen KKTC'nin bugün geldiği noktanın takdire şayan olduğunu söyledi.
12.05.2012

Atalay: "Arap Baharı üzerinde etikili olduk"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Arap Baharı'nı yaşayan ülkelerin Türkiye tecrübesini daima önemli gördüğünü ifade ederek, "Yani özellikle AK Parti dönemi Türkiye tecrübesi gerçekten Arap Baharı için etkiletici olmuştur. Arap Baharı'nın doğuşunda ve başlamasında da etkili olmuştur. Ama aynı zamanda sürecin devamında da etkili olmuştur" dedi.
13.05.2012

"55 Gün daracık hücrede tutulduk"

Serbest kalan 2 Türk gazeteci Suriye'de yaşadıklarını anlattı. Belgesel çekmek için gittikleri Suriye'de 70 gün alıkonulan Hamit Coşkun ve Adem Köse, "Tutuklanınca hayatımızın belgeselini çektiğimizi anladık. İşkence görmedik ama 55 gün bir hücrede kaldık" dedi. Atatürk Havalimanı'ndaki basın toplantısına Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da katıldı.
13.05.2012

"Arap Baharı, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs Sorunu" Paneli gerçekleştirildi.

YDÜ'de yapılan panelin açılışında konuşma yapan TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC'deki akademik hayatın giderek uluslararası alana yayldığına dikkat çekerek, "Burası bir eğitim merkezi olara yükseliyor" dedi.
14.05.2012

12 Eylül Yasasıyla 12 Eylül Yargılanamaz

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal eşleriyle birlikte, Hatay'da şehit düşen Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen'in Delice'daki baba ocağını ziyaret ederek başsağlığı dilediler.
21.05.2012

Keskin için tarihi gün

AK Parti Keskin ilçe teşkilatının yeni binası görkemli bir törenle açıldı. Açılışa Başbakan Yardımcısı ve Kırıkkale Milletvekili Prof. Dr. Beşir Atalay, Kırıkkale Milletvekili Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mehmet Demir, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Babayiğit, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Keskin Belediye Başkanı Bayram Sakallı, Kadın Kolları Başkanı Hülya Tülay İğde, Gençlik Kolları Başkanı Ferit Oluk katıldı.
12.05.2012