HABERLER

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kahramanmaraş'ta Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.

Atalay, Abdülhamit Camii'nde düzenlenen etkinliğin ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'u ziyaret ederek, "hayırlı olsun" dileğinde bulundu. Atalay burada, basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve başta çözüm süreci olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Haberin devamı »

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay İle Bakanlar İslam ve Eker, Kahramanmaraş'ta

Başbakan Yardımcısı Atalay ile bakanlar İslam ve Eker, havaalanına gelişlerinin ardından Mado Tesislerine geçti. Atalay, burada gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin sorusu üzerine, sürecin başladığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili milletvekili ve il başkanlarıyla temayül yoklamasının yapıldığını hatırlatan Atalay, AK Parti'de kararlar verilirken istişare mekanizmasının çok iyi çalıştırıldığını belirtti.
Haberin devamı »

Atalay, Kanal 24'te Canlı Yayın Programına Katılarak, Gündeme İlişkin Soruları Yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Anayasa Mahkemesinin HSYK ile ilgili son kararlarına verdiği tepkiyi değerlendiren Atalay, "Bu tartışmaları, Türkiye'de artık normal saymak gerekiyor. Beğenmeyenler tartışıyor" diye konuştu. Hükümet olarak kendilerinin de kararı beğenmediğini ve eleştirdiğini dile getiren Atalay, "Bunları, ülkede gerginlik odakları gibi göstermek yanlıştır, birileri ona hevesli" diye konuştu.
Haberin devamı »

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AA'na Gündeme dair Önemli Açıklamalar Yaptı

Atalay, AA'ya yaptığı açıklamada, Anayasa Mahkemesinin HSYK ile ilgili kanuna verdiği kısmi iptale ilişkin, kararı duyduğunu ancak gerekçelerini okumadığını söyledi. "Endişem Anayasa Mahkemesinin yine eleştiri alması, hele hele Yüksek Seçim Kurulu'nun kararlarını bireysel başvuruyla kabul etmesi, bırakın onu değerlendirmesi bile, bakmaya değer bulması, kabul etmesi bile Anayasa Mahkemesini daha bir yıpratacaktır"
Haberin devamı »

Başbakan Yardımcısı Beşir Aatala,Kırıkkale'de Kutlu Doğum Haftası Programına Katıldı

Başbakan yardımcısı Beşir Atalay, Kırıkkale Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına katıldı. Başbakan Yardımcısı Atalay, programda yaptığı konuşmada, Kutlu Doğum Haftası'nın hayırlı bir uygulama ve gelenek olduğunu söyledi. Bu haftanın Hz. Muhammed'in hayatını anlamaya ve anlatmaya vesile olduğunu belirten Atalay, Kutlu Doğum Haftası'nın her yıl ayrı bir teması ve konusunun olduğuna dikkat çekti.
Haberin devamı »

MİT Kanunu'nda Değişiklik Yapan Teklifin Görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda Başladı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen MİT Kanunu'nda değişiklik yapan teklifin tümü üzerinde milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı. Suriye konusunda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı açıklamaya katıldığını, Suriye ile ilgili yapılan haberin tamamen yalan ve iftira olduğunu belirten Atalay, "Türkiye'de bu konuda pek çok değerlendirme yapıldı. Bir yabancının, - uzman bile diyemiyorum - sözünün bu kadar önemsenmesi, parlamentoda ciddiye alınmasını da anlayamıyorum" diye konuştu.
Haberin devamı »

MİT Teklifi Genel Kurulda

TBMM Genel Kurulu'nda, Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik yapan teklifin tümü üzerinde milletvekillerinin eleştirilerini cevaplandıran Atalay, TBMM'ye, güvenlik ve istihbarat çalışmalarını denetleme hakkını getirmek istediklerini söyledi. Beşir Atalay, "Bugün itibariyle MİT tarafından ağırlıklı olarak yurt dışına yönelik ve sınır güvenliğini ilgilendiren konularda mutlaka mahkeme kararıyla gerçekleştirilen ve TİB'de kayıtlı iletişimin denetlenmesine yönelik faaliyet sayısı 2 bin 473'tür" dedi.
Haberin devamı »

Beşir Atalay, AK Parti Genel Merkezine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti'nin 2014 seçim kampanyasının dört dörtlük bir kampanya olduğunu belirterek, "Bugüne kadar yürüttüğümüz kampanyalardan tecrübelerimiz var, bu çok olgun bir kampanyaydı. Televizyon reklamları, onların konusu, sıralaması, gazete, sosyal medya ilanları, mitinglerimiz, bütün illeri ayrı ayrı çalışan raporlarımız bütün bunlara baktığımızda çok mükemmel bir kampanya yürüttük" dedi.
Haberin devamı »

BAŞBAKAN YARDIMCISI ATALAY KIRIKKALE'DE

Atalay, AK Parti'den Kırıkkale Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Saygılı'nın devir teslim törenine katıldı. Törenin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Atalay, Anayasa Mahkemesinin Twitter'a ilişkin kararını değerlendirdi. Twitter, Youtube veya buna benzer sosyal medya ortamları aynı basın kuruluşları, televizyon gibidir. Onlar da bir şirkettir, gazeteler gibidir. Nasıl televizyonlarda, gazetelerde kişilere hakaret veya yalan haber veya onların özel hayatına müdahale olduğunda yargıya gidip düzeltiliyorsa, tekzip edildiğinde düzeltiliyorsa, burasının da aynı titizliği göstermesi gerekir"
Haberin devamı »

Atalay, A Haber televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bundan sonra vatandaşın sandıkta vereceği oyla seçilecek cumhurbaşkanı daha siyasi kimlikli kişiler olacaktır. Yani öyle 'siyasetin dışından, bürokrasiden vesaire birini getirelim de cumhurbaşkanı yapalım' yaklaşımları artık bitmiştir" dedi. Yerel seçim sonuçlarına bakıldığında AK Parti'nin cumhurbaşkanlığı için göstereceği adayın ilk turda kazanıp kazanmayacağının sorulması üzerine Atalay, herkesin yapılan seçimin sonraki süreci önemli şekilde etkileyeceğini bildiğini belirtti.
Haberin devamı »

Atalay, Haber Türk Televizyonunda Canlı Yayında Gündeme İlişkin Soruları Yanıtladı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçim kampanyasında önemli bir tarih yaşandığını belirterek, "İsmi cemaat olarak değerlendirilen bir yapı yok oldu. Sosyolojik bir olgu bu, gelecekte tarih kaydedecek. Kendileri tabii bu yapı içinde özeleştiriye başlarlar eminim, daha pek başlanmadı. Orada tespitler olacak ama artık o yapı yok oldu" dedi.
Haberin devamı »

Beşir Atalay, Beyaz TV'de, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Aralık 2009'da KCK davasında, aralarında belediye başkanlarının da bulunduğu sanıkların plastik kelepçeli görüntüleriyle ilgili, "Benim fevkalade İçişleri Bakanı olarak üzüldüğüm bir gündür o. Onun üzerine çok gittik biz" dedi. Twitter'ın kapatılmasına ilişkin bir soru üzerine Atalay, twitter meselesine Türkiye içinde biraz taraflı bakıldığını ifade etti. "Tabii medya, düşünen insanlar, bardağın boş tarafını görüyorlar, 'özgürlüklere bir şey gelmesin'. Hepimiz öyle istiyoruz" dedi.
Haberin devamı »

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Keskinde.

Atalay, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin demokratik bir ülke olduğunu, belli sürelerde sandığın vatandaşın önüne geldiğini ve vatandaşın kendi yöneticilerini seçtiğini kaydetti. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bugün Türkiye'nin her tarafında artık eski Türkiye özlemcileri ile yeni Türkiye'yi inşa edenlerin bir referandumu olarak algılanıyor bu seçim" dedi.
Haberin devamı »

"Ülkemizin Menfaatlerini Korumak İçin Gerekiyorsa Her Zaman Yaparız"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türk hava sahasını ihlal eden Suriye'ye ait savaş uçağının düşürülmesine ilişkin, "Büyük bir devlet ciddiyeti içinde yapılması gereken yapılmıştır. Ülkemizin menfaatlerini korumak için gerekiyorsa her zaman yaparız" dedi. Suriye uçağının, Türkiye'nin hava sahasını ihlal etmesi sebebiyle önce 4 kez uyarıldığını, dikkate almayınca düşürülmesinin haklı bir gerekçeye dayandığını söyledi.
Haberin devamı »

Başbakan Yardımcısı Atalay, Seçim Çalışmalarına Destek Vermek Amacıyla Van'a Geldi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Çözüm sürecinin nihai hedefi, silahlar bırakılacak, silahlı örgüt mensupları yurt dışına çıkacak, hükümet de eve dönüşlerle, dağdaki insanların hayata yeniden başlamasıyla, rehabilitasyonlarıyla, gelecekleriyle ilgili çalışmaları yapacak" dedi.
Haberin devamı »

BASINDAN

ATALAY: ŞİDDETE GERİ DÖNEN MİLLETTEN TOKAT YER

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kahramanmaraş'da düzenlenen 'Kutlu Doğum Haftası' kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Atalay, Çözüm sürecini hassasiyetle yürüttüklerini belirterek, "Gençlerimizin ölmediği bir dönem yaşıyoruz. Bundan sonra bölge halkı şiddete ve teröre müsaade etmez. Terör isteyen milletten büyük tokat yer" dedi.
Haberin devamı »

MİT BUNDAN SONRA DAHA YASAL SINIRLAR İÇİNDE ÇALIŞACAK

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kahramanmaraş'da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Atalay,"MİT yeni yasayla birlikte Meclis'de hesap verecek. Yılda bir defa çalışmalarıyla ilgili rapor sunacak" dedi. MİT Yasasındaki değişiklikle ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Atalay, " Bugüne kadar MİT'in çalışması kapalı bir alandı. Şimdi ilk defa MİT'in nasıl çalışacağı ve neler yapacağı Meclis'de tartışıldı" şeklinde cevap verdi.
Haberin devamı »

YEDİ GÜZEL ADAM UMUT OLDU

Kahramanmaraş'da çekimleri tamamlanan ve TRT'de yayına giren, "Yedi Güzel Adam" dizisinin galası, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve milletvekilleri ile davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Haberin devamı »

TWİTTER HİZAYA GELİYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sosyal paylaşım sitesi Twitter'in iki kullanıcı hesabına Türkiye'den erişimi engellemesini, "Şimdi Twitter hizaya geliyor. Esasen bunu diğer ülkelerde uyguluyordu, bundan sonra ülkemizde de hiçbir sorun olmayacak. Yani bizim sosyal medyayla bu anlamda hiç bir sorunumuz yok" sözleriyle yorumladı.
Haberin devamı »

MİT BUNDAN SONRA DAHA YASAL SINIRLAR İÇİNDE ÇALIŞACAK

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kahramanmaraş'da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Atalay,"MİT yeni yasayla birlikte Meclis'de hesap verecek. Yılda bir defa çalışmalarıyla ilgili rapor sunacak" dedi. MİT Yasasındaki değişiklikle ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Atalay, " Bugüne kadar MİT'in çalışması kapalı bir alandı. Şimdi ilk defa MİT'in nasıl çalışacağı ve neler yapacağı Meclis'de tartışıldı" şeklinde cevap verdi.
Haberin devamı »

HİZAYA GELİYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kahramanmaraş'da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Atalay, MİT Yasası ile bu kurumun daha rahat çalışacağını ve hesap verir hale geldiğini söyledi. Atalay, Twitter'deki hesapların buzlanmasına ilişkin ise, "Twitter hizaya geliyor" dedi.
Haberin devamı »

ATALAY: TWİTTER ŞİMDİ HİZAYA GELİYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sosyal paylaşım sitesi Twitter'in iki kullanıcı hesabına Türkiye'den erişimi engellemesini, "Şimdi Twitter hizaya geliyor. Esasen bunu diğer ülkelerde uyguluyordu, bundan sonra ülkemizde de hiçbir sorun olmayacak. Yani bizim sosyal medyayla bu anlamda hiç bir sorunumuz yok" sözleriyle yorumladı.
Haberin devamı »

GALADA 'İKİ GÜZEL ADAM' VURGUSU

Çekimleri Kahramanmaraş'da tamamlanan ve TRT'de yayına giren "Yedi Güzel Adam" dizisinin galasına katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay,gala da yaptığı konuşmada sözü Cumhurbaşkanlığı seçimlerine getirip, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül için 'İki Güzel İnsan' benzetmesi yaptı.
Haberin devamı »

ATALAY: TWİTTER HİZAYA GELİYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Twitter'in iki kullanıcı hesabının bazı paylaşımlarını sansürlemesini, " Şimdi Twitter hizaya geliyor. Esasen bunu diğer ülkelerde uyguluyordu, bundan sonra ülkemizde de hiçbir sorun olmayacak" sözleriyle yorumladı.
Haberin devamı »

ATALAY: TWİTTER HİZAYA GELİYOR

Kahramanmaraş'da düzenlen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, gazetecilere konu hakkında şunları söyledi: " Sosyal medya ortamında insanlara hakaret edilmesi, özel hayatlarının orada teşhir edilmesi vesaire gibi durumlarda da tabi yargıya götürdüler ve yargı bunların o ortamlardan çıkarılması kararını verdi. Ama talepler yerine getirilmedi"
Haberin devamı »

ATALAY: TWİTTER ŞİMDİ HİYAZA GELMEYE BAŞLADI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kahramanmaraş'da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Atalay, iki hesabı buzlayan Twitter için " TİB karar aldığında açıklamıştık. Twitter gelecek bizi muhatap alacak, yargı kararlarını ciddiye alacak. Şimdi hizaya geliyor" dedi.
Haberin devamı »

"MİT DAHA YASAL SINIRLAR İÇİNDE GÖREV YAPACAK"

Başbakan Yardımcısı Atalay, " MİT yeni yasayla birlikte Meclis'de hesap verecek. Yılda bir defa çalışmalarıyla ilgili rapor sunacak" dedi. MİT Yasasındaki değişiklikle ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Atalay, " Bugüne kadar MİT'in çalışması kapalı bir alandı. Şimdi ilk defa MİT'in nasıl çalışacağı ve neler yapacağı Meclis'de tartışıldı" şeklinde cevap verdi.
Haberin devamı »

BEŞİR ATALAY: BDP ŞİDDETTEN ARINAMADI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye'nin, ilk defa Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde huzur içerisinde bir seçim geçirdiğini savunarak, çözüm sürecinin devam etmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi. Kahramanmaraş'ta düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde konuşan Atalay, BDP'nin şiddetten tam arınamadığını söyleyen Atalay, " Yani seçimin belli noktalarında şiddetten medet umdular" diye konuştu.
Haberin devamı »

İSTİHBARATA İLK KEZ DENETİM

MİT Yasası TBMM'de oylanarak kabul edildi. Yasanın görüşmelerinde Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, teklife yeni madde ihdas edilmesine ilişkin önerge verdi. Kabul edilen önergeye göre, istihbarat birimlerine Meclis denetimiyle ilgili olarak Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu kurulacak. 17 üyeden oluşacak Komisyon, MİT, MASAK, Jandarma ve Emniyet İstihbaratı denetleyecek ve çalışmalarını gizli yürütecek.
Haberin devamı »

MİT YASA TEKLİFİ MECLİS'TEN GEÇTİ

TBMM Genel Kurulu, MİT ile ilgili son derece önemli değişiklikler yapan yasa teklifini kabul etti. Yasaya önerge ile eklenen bir madde kapsamında MİT'in istihbarat faaliyetleri Meclis denetimine açılıyor.
Haberin devamı »